Ce fac stranierii români. Radu Drăgușin, pe teren în succesul lui Tottenham pe Old Trafford. Pușcaș și Sorescu, goluri în Turcia

Radu Drăgușin a jucat și joi pentru Tottenham, în Europa League Galerie foto (1 fotografii): Ce fac stranierii români. Radu Drăgușin, pe teren în succesul lui Tottenham pe Old Trafford. Pușcaș și Sorescu, goluri în Turcia

Redactia   |   Publicat: 29.09.2024 20:45   |  Actualizat: 29.09.2024 22:37

iAMsport.ro vă ține la curent cu rezultatele înregistrate de fotbaliștii și antrenorii români care activează în străinătate, în perioada 27-30 septembrie.

Duminică, 29 septembrie

Yenisey - FC Ural (Eric Bicfalvi) 3-0

Mijlocașul Eric Bicfalvi a jucat 61 de minute pentru Ural în partida din acest weekend.

Eyupspor – Gaziantep (Alexandru Maxim și Deian Sorescu) 3-2

Deian Sorescu a marcat golul de 1-1 și avea să fie schimbat în minutul 83. Alexandru Maxim a fost și el titular, dar nici el nu a prins finalul meciului, fiind schimbat în minutul 59.

Juve Stabia – Pisa (Marius Marin, Adrian Rus și Olimpiu Moruțan) 2-0

Marius Marin a fost integralist la oaspeți, iar Adrian Rus a fost rezervă. Olimpiu Moruțan rămâne în afara lotului, din cauza unei accidentări suferite în aprilie.

Salernitana (Andres Șfaiț) - Catanzaro 0-0

Mijlocașul Andres Șfaiț nu a fost inclus în lotul gazdelor în duelul de Serie B.

Manchester United - Tottenham (Radu Drăgușin) 0-3

Radu Drăgușin a fost introdus în minutul 81 al duelului de pe Old Trafford, unul câștigat la pas de echipa românului.

Al Tai (Andrei Cordea) - Ohod 2-1

Andrei Cordea a fost titular la gazde și a marcat primul gol al partidei cu Ohod.

Pafos (Vlad Dragomir) - Aris 1-1

Vlad Dragomir nu a prins foaia de joc la Pafos în duelul cu Aris, din runda 5 a campionatului cipriot.

Bodrumspor (George Pușcaș) – Adana Demirspor 3-1

Atacantul George Pușcaș a bifat o ”dublă” în victoria lui Bodrumspor din campionat.

Real Oviedo (Daniel Paraschiv) - Eibar 1-0

Daniel Paraschiv a intrat în minutul 81 în succesul lui Real Oviedo.

Hapoel Beer Sheva (Antonio Sefer) – Hapoel Haifa 3-0

Antonio Sefer a jucat 5 minute în ultima etapă din Israel.

PAOK (antrenor Răzvan Lucescu) - Aris 0-1

PAOK a pierdut împotriva celor de la Aris și a picat pe 3 în campionat.

Sâmbătă, 28 septembrie

Gyeongnam - Suwon Bluewings (Sebastian Mailat) 1-1

Sebastian Mailat a jucat 26 de minute pentru oaspeți, dar a dat o pasă de gol.

Sassuolo (Horațiu Moldovan și Daniel Boloca) - Spezia 1-1

Horațiu Moldovan și Daniel Boloca au fost integraliști pentru Sassuolo în Serie B.

Udinese (Răzvan Sava) – Inter (Ionuț Radu) 2-3

Răzvan Sava a fost rezervă la gazde, în timp ce omologul său, Ionuț Radu, nu a prins lotul la oaspeți.

Bandirmasport – Ankaragucu (Dorin Rotariu) 2-0

Dorin Rotariu a fost integralist la oaspeți, dar nu a repetat performanța din runda precedentă.

Khorfakkan (antrenor Daniel Isăilă) - Ittihan Kalba 0-2

Khorfakkan a cedat pe teren propriu în etapa 4 din Emiratele Arabe Unite și este clasată pe locul 12 din 14 posibile.

Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) - Leganes 1-1

Fundașul dreapta Andrei Rațiu a fost titular din nou pentru Rayo și a primit 6.9 pe Sofascore.

Omonia Aradippou – Karmiotissa (Răzvan Grădinaru) 1-1

Răzvan Grădinaru a jucat 25 de minute pentru oaspeți, care rămân cu 5 puncte după 5 etape.

Moton Lublin - Slask (Tudor Băluță) 2-1

Tudor Băluță a fost doar pe banca de rezerve la Slask în ultima partidă din campionatul Poloniei.

Bravo – Celje (Marco Dulca) 3-2

Mijlocașul Marco Dulca a jucat 81 de minute la oaspeți. Campionii Sloveniei au căzut pe 5, în urma acestui eșec.

Al Orubah – Damac (Nicolae Stanciu, Florin Niță și antrenor Cosmin Contra) 1-0

Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost titulari la oaspeți, dar nu au putut să-l ajute pe Cosmin Contra să urce în clasament.

Cherno More (Claudiu Keșeru) - CSKA Sofia 0-0

Atacantul Claudiu Keșeru a jucat 27 de minute pentru gazde, în remiza din runda a 10-a a primei ligi din Bulgaria.

Vojvodina (Mihai Butean) - Radnicki Nis 3-3

Mihai Butean a fost titular la gazde, dar a fost schimbat în minutul 72, la scorul de 2-1 pentru oaspeți.

Vineri, 27 septembrie

Al Nassr - Al Wehda (Alexandru Crețu) 2-0

Alexandru Crețu a fost integralist la oaspeți, fiind notat cu 6.2 de Sofascore.

Zalgiris (Liviu Antal) - Dainava Alytus 3-1

Liviu Antal a jucat 86 de minute la gazde, dar nu a reușit să marcheze și să se distanțeze în clasamentul marcatorilor.

Al-Wahda – Bani Yas (Andrei Burcă) 2-2

Fundașul central Andrei Burcă a jucat toate cele 90 de minute pentru Bani Yas în egalul din runda a 4-a din Emiratele Arabe Unite.

Katowice – Pogon Szczecin (Valentin Cojocaru) 3-1

Valentin Cojocaru a fost titular la oaspeți și a blocat trei șuturi pe spațiul porții.

AC Milan – Lecce (Alexandru Borbei și Rareș Burnete) 3-0

Alexandru Borbei și Rareș Burnete au fost rezerve la Lecce în eșecul categoric cu ”diavolul milanez”.

Luni, 30 septembrie

Cracovia (Virgil Ghiță) - Stal Mielec ora 20:00

Jeddah - Al Safa (Alexandru Albu) ora 20:15

Sudtirol – Palermo (Ionuț Nedelcearu) ora 20:30

Benevento (Alin Toșca) - Juventus U23 ora 21:45

Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) – Cagliari (Răzvan Marin) ora 21:45

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Pe cine a sunat Radu Drăgușin după eliminarea din Tottenham - Qarabag. Sfatul primit de fundașul român
Răzvan Sava a debutat la Udinese. Cum i-a impresionat portarul român pe italieni
Ianis Hagi, dublă de senzație pentru Rangers B! Meci perfect pentru internaționalul român
Ce fac stranierii români. Andrei Rațiu, pasă de gol contra lui Atletico Madrid. Egal în derby-ul românilor din Turcia
Andrei Rațiu, pasă decisivă împotriva lui Atletico Madrid! Românul e pe val la Rayo Vallecano
Ce notă i-au dat englezii lui Radu Drăgușin după ce a fost integralist pentru Tottenham: "Vinovat de unele erori" + Declarațiile lui Postecoglou din urma meciului

Cele mai citite

Victor Becali, dezvăluiri despre ”turnătorii” din ”Dosarul Transferurilor”: ”Vorbeau de Gică Popescu”. Cum ar fi fost prinși cei care au ajuns să fie condamnați
Diverse  |  27 Septembrie 2024, 10:46
1.
Miliardarul sponsor Ferrari care a negociat cu Gică Hagi pentru Farul Constanța. Cum a ajuns partener al echipei de Formula 1
Formula 1  |  29 Septembrie 2024, 10:44
2.
Cum putea să îl numească Gigi Becali pe Nicolae Dică în perioada FCSB: ”Așa îmi spunea”
SuperLiga  |  27 Septembrie 2024, 13:08
3.
Cine e sportiva ce a luat primul aur olimpic la floretă pentru România. Inspirată de Alexandre Dumas
Cum influențează grupele de muncă și indicele de corecție recalcularea pensiei? Cât dai impozit?
De ce nu va funcționa „camera de detenție” în școli? Psiholog: Copiii vor vedea totul ca pe un chiul
Știri de ultimă oră din sport
Atletico Madrid - Real Madrid 1-1. Gazdele egalează în prelungiri și smulg un punct
LaLiga   |  30 Septembrie 2024, 00:19
Cum a reacționat Valentin Suciu după un nou eșec al lui Sepsi: "Ce pot să fac eu?"
SuperLiga   |  30 Septembrie 2024, 00:17
Răzvan Lucescu, pas greșit înaintea meciului cu FCSB din Europa League
Fotbal Internațional   |  29 Septembrie 2024, 23:56
Wojciech Szczesny semnează cu Barcelona! Catalanii i-au găsit înlocuitor lui Ter Stegen
LaLiga   |  29 Septembrie 2024, 23:33
Jose Mourinho, autorul unui gest nemaivăzut în fotbal! Cum a protestat portughezul
Fotbal Internațional   |  29 Septembrie 2024, 23:22
Erik ten Hag e convins că nu va fi demis de la Manchester United. Ce explicații a găsit pentru umilința cu Tottenham
Premier League   |  29 Septembrie 2024, 23:16
Florin Tănase, primul gol în SuperLiga după revenirea la FCSB. Cum a marcat în meciul cu Sepsi
SuperLiga   |  29 Septembrie 2024, 21:58
Denis Alibec nu s-a mai abținut după o nouă înfrângere a Farului: "Ne batem la retrogradare!"
SuperLiga   |  29 Septembrie 2024, 21:43
A murit actrița Maggie Smith, în vârstă de 89 de ani. Era cunoscută pentru celebrul rol din Harry Potter
Vine iarna la București. Când vor cădea primii fulgi de zăpadă în Capitală
Când se joacă meciurile din etapa a 11-a a Ligii 1. Cine va transmite meciurile din acest weekend
Florin Tănase, gânditor după ce a salvat-o pe FCSB la Sepsi: ”Nu am făcut un meci foarte bun”
SuperLiga   |  00:36
LaLiga   |  00:19
SuperLiga   |  00:17
foto Cum arată gazonul de pe stadionul Arcul de Triumf după ploile torențiale din București
SuperLiga   |  00:08
Fotbal Internațional   |  23:56