Handbal

Fii la curent cu cele mai noi informații despre lumea handbalului pe iamsport.ro. Citește știri, vezi rezultate și analizele meciurilor, descoperă competițiile și jucătorii de top implicați în acest sport palpitant.

Altele din Sporturi:

Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud, învinsă în finala EHF European League
Handbal   |  Redactia   |  12 Mai 2024, 21:51
România ratează prezența la Campionatul Mondial de handbal! ”Tricolorii” s-au prăbușit în returul cu Cehia, după ce câștigaseră prima manșă
Handbal   |  Redactia   |  12 Mai 2024, 20:15
Înfrângere dramatică pentru Dunărea Brăila în finala mică a EHF! Româncele au pierdut la loviturile de departajare, după o revenire incredibilă
Handbal   |  Redactia   |  12 Mai 2024, 17:45
Gloria Bistrița o bate pe Dunărea Brăila și se califică în finala European League
Handbal   |  Redactia   |  11 Mai 2024, 17:52
Adrian Vasile pleacă de la CSM București! Cine poate fi noul antrenor
Handbal   |  Gabriel Scarlat   |  09 Mai 2024, 17:12
România, victorie în barajul pentru CM de handbal masculin din 2025
Handbal   |  Redactia   |  08 Mai 2024, 21:08
CSM București, OUT din Liga Campionilor! Metz le-a eliminat pe ”tigroaice” în sferturi
Handbal   |  Redactia   |  04 Mai 2024, 18:44
Cerere imensă de bilete din partea dinamoviștilor pentru Final Four-ul de la Hamburg! Câți suporteri ai ”dulăilor” vor să facă deplasarea în Germania
Handbal   |  Gabriel Scarlat   |  03 Mai 2024, 12:28
Xavi Pascual a stabilit noile obiective ale  lui Dinamo după calificarea în EHF European League Final Four: ”Primul e finala, apoi câștigarea ei”
Xavi Pascual a stabilit noile obiective ale lui Dinamo după calificarea în EHF European League Final Four: ”Primul e finala, apoi câștigarea ei”
Handbal   |  Bogdan Silviu Răducan   |  01 Mai 2024, 16:11
Dinamo, performanță notabilă în European League! "Dulăii" s-au calificat în Final Four
Handbal   |  Redactia   |  30 Aprilie 2024, 21:29
Minaur Baia Mare a ratat calificarea în finala EHF European Cup. O formație islandeză i-a eliminat pe români
Handbal   |  Redactia   |  28 Aprilie 2024, 21:17
CSM București, învinsă de Metz în manșa tur din sferturile Champions League
Handbal   |  Redactia   |  28 Aprilie 2024, 19:04
video Dinamo atacă calificarea în Final Four-ul European League! Victorie la limită cu danezii de la Skjern
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  23 Aprilie 2024, 20:22
Simona Halep s-a retras de la Madrid Open. Anunțul oficial făcut de sportivă: ”Experiența îmi spune să nu mă grăbesc”
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  21 Aprilie 2024, 22:00
Naționala feminină de handbal și-a aflat adversarele de la CE din acest an. Cu cine se vor duela "tricolorele"
Handbal   |  George Drafta   |  18 Aprilie 2024, 23:46
România a încheiat campania de calificare la Euro cu o victorie! ”Tricolorele” s-au impus ușor în fața Greciei
Handbal   |  Redactia   |  08 Aprilie 2024, 00:13
România, victorie zdrobitoare cu Bosnia-Herţegovina! ”Tricolorele” au câștigat grupa din preliminariile pentru Euro
Handbal   |  Redactia   |  04 Aprilie 2024, 23:29
Dinamo merge ceas! ”Dulăii” s-au calificat în sferturile European League, după victoria cu Silkeborg
Handbal   |  Redactia   |  02 Aprilie 2024, 21:41
CSA Steaua, eliminată în sferturile de finală European Cup
Handbal   |  Redactia   |  31 Martie 2024, 00:20
Dinamo câștigă cu Silkeborg și așteaptă manșa a doua din play-off-ul European League
Handbal   |  Redactia   |  26 Martie 2024, 22:08
CSA Steaua, învinsă pe teren propriu de o echipă din Islanda în sferturile de finală EHF European Cup
Handbal   |  Redactia   |  24 Martie 2024, 22:06
HC Dunărea Brăila s-a calificat la turneul final al European League!
Handbal   |  Redactia   |  24 Martie 2024, 21:43
Adi Vasile exultă după accederea în sferturile Ligii Campionilor: ”În sfârșit putem vorbi de Final Four!”
Handbal   |  Cătălin Stroia   |  24 Martie 2024, 20:37
foto Mihai Pintilii le-a încurajat pe fetele de la CSM București cu Krim: ”Sută la sută le văd în Final Four” / ”Ar merita să câștige Liga Campionilor”
Handbal   |  Cătălin Stroia   |  24 Martie 2024, 20:00
CSM București s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor! Cristina Neagu: ”Sper din tot sufletul oamenii să vină în număr mare!”
Handbal   |  Redactia   |  24 Martie 2024, 18:40
Gloria Bistrița, calificare fantastică în final 4 EHF European League. Va da piept cu o altă formație din România
Handbal   |  Redactia   |  23 Martie 2024, 17:11
CSM București e la  un pas în sferturile Ligii Campionilor după succesul cu Krim
CSM București e la un pas în sferturile Ligii Campionilor după succesul cu Krim
Handbal   |  Redactia   |  16 Martie 2024, 20:57
Mariana Tîrcă a câștigat procesul din urma scandalului de la Corona Brașov! Ce sumă uriașă de bani trebuie să încaseze
Handbal   |  Cristian Stan   |  10 Martie 2024, 22:35
România s-a calificat la Campionatul European de handbal feminin! Victorie la limită în Croația
Handbal   |  Redactia   |  03 Martie 2024, 19:52
Cine va fi selecționerul naționalei de handbal feminin pentru următorul ciclu olimpic
Handbal   |  Cristian Stan   |  29 Februarie 2024, 21:19
Dinamo s-a calificat în play-off-ul European League! Victorie facilă pentru ”dulăi” cu CSM Constanța
Handbal   |  Redactia   |  27 Februarie 2024, 21:59
Xavi Pascual surprinde după victoria în fața CSM Constanța: ”Diferența nu e așa de mare!”
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  20 Februarie 2024, 23:01
video Dinamo o învinge pe CSM Constanța în derby-ul din European League cu un scor zdrobitor. Ultrașii dinamoviști au făcut show în tribune
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  20 Februarie 2024, 21:40
Rapid, eliminată din Liga Campionilor la handbal! Ce urmează pentru echipa din Giulești
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  18 Februarie 2024, 19:10
CSM București a ratat calificarea în sferturile Champions League! Danezele de la Odense au făcut legea
Handbal   |  Cristian Stan   |  18 Februarie 2024, 17:05
Dinamo, învinsă de Sporting cu 33-35 după un meci extrem de disputat. Bucureștii au 0 puncte în grupă
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  13 Februarie 2024, 23:48
video CSM București, victorie cu Biethigheim în Liga Campionilor! Bucureștencele încă mai speră la calificarea în sferturi
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  11 Februarie 2024, 18:20
Dunărea Brăila s-a calificat în sferturile EHF European League după un meci dominat de la un căpat la altul
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  10 Februarie 2024, 22:35
Rapid câștigă cu Zaglebie și mai speră la calificare în Liga Campionilor
Handbal   |  Cristian Stan   |  10 Februarie 2024, 18:34
exclusiv ”Bocciu”, detalii despre discuția cu Cristina Neagu. Ce a primit handbalista din partea liderului galeriei Rapidului: ”Este o mare doamnă”
Handbal   |  Radu Bordei   |  07 Februarie 2024, 23:02
video exclusiv Huiduită la începutul meciului, Cristina Neagu s-a dus în mijlocul suporterilor rapidiști, în urma înfrângerii suferite de CSM! Ce s-a întâmplat după ce a discutat cu ”Bocciu”
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  07 Februarie 2024, 20:45
Victorie mare pentru Rapid în derby-ul cu CSM București! Giuleștencele au pus capăt seriei perfecte din campionat a ”tigroaicelor”
Handbal   |  Radu Secoșan   |  07 Februarie 2024, 19:57
video exclusiv Cristina Neagu, huiduită înainte de Rapid - CSM! Cum a fost atmosfera la derby și ce fotbalist din Giulești a venit să le facă galerie handbalistelor
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  07 Februarie 2024, 19:06
O jucătoare a izbucnit în plâns, după Rapid - Ferencvaros. Ce s-a întâmplat la Sala Polivalentă: ”Un băiat prost! Sper să nu mai pășească vreodată în tribune”
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  04 Februarie 2024, 20:26
CS Rapid, învinsă pe teren propriu de Ferencvaros. Giuleștencele au ajuns la borna de 5 înfrângeri consecutive în Liga Campionilor
Handbal   |  Redactia   |  04 Februarie 2024, 18:59
Victorie superbă pentru CSM Bucureşti cu Gyor, în Liga Campionilor! Româncele conduceau la șase goluri la pauză
Handbal   |  Redactia   |  03 Februarie 2024, 21:04
video Franța e noua regină a handbalului european! Victorie dramatică a "cocoșilor" în finala cu Danemarca
Handbal   |  George Drafta   |  28 Ianuarie 2024, 21:19
Xavi Pascual, pe picior de plecare de la naționala României! Ce a declarat selecționerul
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  27 Ianuarie 2024, 09:39
Scandal imens, după golul care a dus Franța în finala CE de handbal masculin: ”E neregulamentar! Ar fi trebuit să revadă faza”! A fost depusă o plângere oficială și se așteaptă decizia EHF
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  27 Ianuarie 2024, 08:58
Victorie clară pentru CSM București în Liga Campionilor, 35-26 cu IK Savehof
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  21 Ianuarie 2024, 18:59
Rapid pierde în ultimele secunde duelul cu Herning-Ikast în Liga Campionilor la handbal
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  21 Ianuarie 2024, 18:17