Răzvan Lucescu Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Ce fac stranierii români. Denis Drăguș și Deian Sorescu i-au adus trei puncte lui Șumudică. Răzvan Lucescu rămâne lider în Grecia

Redactia   |   Publicat: 12.02.2024 21:59   |  Actualizat: 12.02.2024 22:02

iAMsport.ro vă ține la curent cu rezultatele înregistrate de fotbaliștii și antrenorii români care activează în străinătate.

Vineri, 9 februarie

Salernitana (Andres Șfaiț) - Empoli (Răzvan Marin) 1-3

Cu Răzvan Marin accidentat și Andres Șfaiț lăsat în afara lotului, Empoli a reușit să își asigure o victorie extrem de importantă cu Salernitana, care a scos-o din zona roșie a clasamentului.

Marseille - Metz (Ladislau Boloni) 1-1

Metz a reușit să își pună, într-un final, capăt seriei de înfrângeri, dar tot nu s-a impus. Echipa pregătită de Ladislau Boloni a remizat cu Marseille, scor 1-1, după ce pierduse precedentele șapte meciuri.

Ladislau Boloni, antrenorul lui Metz, în partida Metz - Lorient 1-2, 4 februarie 2024

Sâmbătă, 10 februarie

Kisvarda - Puskas Akademia (Marius Corbu) 0-2

Formația lui Marius Corbu s-a impus cu 2-0 în deplasarea la Kivarda. Jucătorul român a fost introdus pe teren în minutul 80.

M. Tel Aviv - Bnei Sakhnin (Adi Păun) 1-1

M. Tel Aviv și Bnei Sakhnin au remizat, scor final 1-1. Adi Păun a fost titular și a primit nota 7.3

FeralpiSalo - Palermo (Ionuț Nedelcearu) 1-2

Ionuț Nedelcearu & CO s-au impus în deplasarea de sâmbată după-amiază. Jucătorul român a fost titular și a făcut un meci solid.

Alaves (Ianis Hagi) – Villarreal 1-1

Cu Ianis Hagi intrat în teren în minutul 86, Alaves a remizat (1-1) împotriva celor de la Villarreal.

Cracovia (Virgil Ghiță și Cornel Râpă) – Radomiak Radom 6-0

Virgil Ghiță și Cornel Râpă au făcut spectacol sâmbată, formația celor doi români reușind să se impună cu scorul de 6 la 0.

Citadella - Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) 1-2

Dennis Man a fost titular și chiar dacă nu a marcat sau a dat pasă de gol, a fost unul din cei mai apreciați fotbaliști ai oaspeților. Românul a inițiat multe faze periculoase și de aceea a rezistat pe teren tot meciul.

Mihăilă a intrat în ultimele 20 de minute.

Fulham - Bournemouth (Ionuț Radu) 3-1

Ionuț Radu nu a jucat nici un minut în meciul câștigat de Fulham cu 3-1.

Tottenham (Radu Drăgușin) – Brighton 2-1

Cu Radu Drăgușin doar pe banca de rezerve, Tottenham s-a impus la limită în duelul cu Brighton, scor final 2 la 1. Astfel, londonezii au ajuns pe poziția a 4-a în Premier League.

Pafos (Adrian Rus și Vlad Dragomir) – Achnas 4-3

Vlad Dragomir & CO au oferit un spectacol pe cinste în duelul dintre Pafos și Achnas, încheiat cu scorul de 4 la 3 în favoarea gazdelor. Adrian Rus nu a fost utilizat la tehnicianul gazdelor.

Bari (George Pușcaș) – Lecco 3-1

George Pușcaș a marcat în victoria celor de la Bari din meciul de sâmbată seară, 3-1 cu Lecco.

Pisa (Marius Marin) – Sampdoria 2-1

Marius Marin, a fost, de asemenea, titular în victoria celor de la Pisa (2-1 cu Sampdoria)

Eldense (Florin Andone) – Huesca 0-0

Florin Andone nu a fost utilizat în egalul obținut de Eldense din La Liga2.

Farense - Famalicao (Alex Dobre) 1-1

Farense și Famalicao și-au împărțit punctele sâmbată seară, într-un duel încheiat cu scorul de 1 la 1. Alex Dobre nu a prins nici un minut de joc.

Lausanne Ouchy - Lausanne (Rareș Ilie) 1-1

Lausanne, cu Rareș Ilie în teren, a remizat în deplasarea de sâmbată seară (1-1).

Bordeaux (Alexi Pitu) – Grenoble 1-0

Bordeaux a câștigat la limită, 1-0, duelul cu Grenoble. Alexi Pitu nu a fost nici măcar rezervă.

Sassuolo (Daniel Boloca) - Torino (Mihai Popa) 1-1

Sassuolo și Torino și-au împărțit punctele. Nici unul dintre cei doi români nu au fost introduși pe teren.

Heracles - Vitesse (Adrian Mazilu) 3-2

Adrian Mazilu a fost doar rezervă în înfrângerea suferită de Vitesse, 3-2.

Duminică, 11 februarie

Warta Poznan (Bogdan Țîru) - Rakow (Bogdan Racovițan) 2-1

Bogdan Țîru s-a impus în duelul disputat împotriva celor de la Rakow, unde joacă și Bogdan Racovițan. Ambii jucători români au fost titulari.

Konyaspor (Alex Cicâldău) – Ankaragucu (Olimpiu Moruțan) 1-0

Konyaspor a obținut toate cele trei puncte în meciul de duminică după-amiază. La fel ca și în meciul de mai sus, ambii internaționali români au fost titulari.

Istanbulspor - Gaziantep (Deian Sorescu, Denis Drăguș, Florin Niță, Alex Maxim și Marius Șumudică) 1-3

Șumudică & CO au obținut trei puncte importante în duelul de duminică. Denis Drăguș a marcat dubla, iar Sorescu a stabilit scorul final în minutele de prelungiri.

Pecsi - Kazincbarcika (Krisztian Dobozi) 0-3

Krisztian Dobozi a fost titular în victoria echipei sale, obținută la scor de neprezentare.

NK Celje (Marco Dulca) – Mura 4-1

Marco Dulca a fost titular în victoria clară a echipei sale, încheiată cu scorul de 4 la 1.

Mallorca - Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) 2-1

Mallorca s-a impus cu 2-1 după vizita celor de la Vallecano. Andrei Rațiu a intrat pe teren în minutul 87.

Sevilla - Atletico Madrid (Horațiu Moldovan) 1-0

Cu Horațiu Moldovan doar rezervă, Atletico a pierdut toate punctele în deplasarea de la Sevilla.

PAOK (Răzvan Lucescu) – AEK 1-1

PAOK, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat duminică (1-1) cu AEK.

Luni, 12 februarie

Korona Kielce (Marius Briceag) – LKS Lodz 2-1

Marius Briceag a fost integralist în victoria obținută de Korona Kielce cu ultima clasată, Lodz, scor 2-1. Echipa românului a reușit, astfel, să se ridice măcar temporar din zona roșie a clasamentului.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Istvan Kovacs, martor la remontada zilei în Liga Campionilor. Cum s-a descurcat centralul român în Real Madrid - Borussia Dortmund
Real Madrid - Dortmund 5-2 / Juventus - Stuttgart 0-1. "Galacticii", revenire de excepție după pauză
Florinel Coman, remarcat în Liga Campionilor Asiei. Cum a fost apreciată evoluția tricolorului la echipa sa de club
Dorin Goian taie și ultimele urme de îngrijorare înaintea duelului Rangers - FCSB: ”I-am văzut pe scoțieni, sunt previzibili”
Fostul adversar al României a marcat 5 goluri în 34 de minute! Cum l-a ”răsplătit” antrenorul
Ce fac stranierii români. Răzvan Marin a triumfat alături de echipa lui în Serie A. Răzvan Lucescu obține un egal în derby-ul Greciei

Cele mai citite

Dan Petrescu, dat afară de CFR din cauza lui Louis Munteanu? ”Au existat tensiuni” + Decizia anunțată de Ioan Varga
SuperLiga  |  21 Octombrie 2024, 10:48
1.
Ioan Andone, amăgit de ce s-a ales de fostul său jucător de la Dinamo: ”El?! E păcat” / ”Câți bani i-au trecut prin mână... era modest la minte”
SuperLiga  |  20 Octombrie 2024, 18:21
2.
Radu Banciu a numit cel mai inteligent om din fotbalul românesc: ”E de văzut în anii următori”
Special  |  21 Octombrie 2024, 10:09
3.
Cine e sportiva ce a luat primul aur olimpic la floretă pentru România. Inspirată de Alexandre Dumas
Cum influențează grupele de muncă și indicele de corecție recalcularea pensiei? Cât dai impozit?
De ce nu va funcționa „camera de detenție” în școli? Psiholog: Copiii vor vedea totul ca pe un chiul
Știri de ultimă oră din sport
Champions League   |  22 Octombrie 2024, 23:58
Dinamo, anunțul așteptat pentru derby-ul din Cupă cu FCSB. S-a decis unde se joacă
Fotbal   |  22 Octombrie 2024, 23:30
Stranieri   |  22 Octombrie 2024, 23:02
Dorinel Munteanu, mesaj pentru jucători după ce Oțelul a pierdut primul meci: ”Cine face asta, nu trebuie să joace fotbal”
SuperLiga   |  22 Octombrie 2024, 22:12
Săgeți de la distanță între doi rapidiști. Dinu Gheorghe a fost nevoit să intervină: "Cred că l-a luat valul și pe el"
SuperLiga   |  22 Octombrie 2024, 22:04
exclusiv Rică Răducanu, surprins de cum se prezintă Farul în acest sezon: ”Nimic, tată, nimic”
SuperLiga   |  22 Octombrie 2024, 20:11
Gigi Becali face pace cu FRF pentru 1.000.000 de euro. Regula care îi aduce o mică avere lui Becali: ”Să îi dea Dumnezeu sănătate lui Burleanu”
SuperLiga   |  22 Octombrie 2024, 19:33
Florentin Petre explică eșecul lui Dinamo din meciul cu FCSB + Jucătorii în care își pune mari speranțe
SuperLiga   |  22 Octombrie 2024, 19:16
Nicuşor Dan, câștig definitiv în procesul cu ANI. Edilul Capitalei a fost acuzat de incompatibilitate și conflict de interese
Nordis Group a pierdut parteneriatul cu FRF. Activitatea Comisiei Centrului Arbitrilor era susținută de compania imobiliară
Nouă scumpire la pâine. Câți bani vom scoate din buzunare pentru o franzelă în perioada următoare
Cum arată Ema Oprișan de la Insula Iubirii, după ce a slăbit 40 de kilograme. Schmibarea făcută de soția lui Răzvan Kovacs
Gheboasă ajunge în fața judecătorilor! Trapperul își află astăzi soarta, după ce a fost acuzat de trafic de substanțe interzise
Adda, urare specială de ziua fiului său. Ce dezvăluiri a făcut cântăreața din ziua în care a devenit mamă
exclusiv "Nu mă așteptam să aibă impactul acesta". Bîrligea, surpriză imensă pentru un fost căpitan al roș-albaștrilor
SuperLiga   |  08:01
Istvan Kovacs, martor la remontada zilei în Liga Campionilor. Cum s-a descurcat centralul român în Real Madrid - Borussia...
Champions League   |  00:00
Champions League   |  23:58
Fotbal   |  23:30
Stranieri   |  23:02
exclusiv Radu Banciu l-a făcut praf pe Gigi Becali: "Caricatură!" / "Merg să-l slujească"
Diverse   |  22:32
SuperLiga   |  22:12
SuperLiga   |  22:04