Ce fac stranierii români. Goluri importante pentru Maxim și Răzvan Marin. Ianis Hagi, pasă de gol și roșu

Ianis Hagi, pasă de gol și roșu în 30 de minute de joc Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Ce fac stranierii români. Goluri importante pentru Maxim și Răzvan Marin. Ianis Hagi, pasă de gol și roșu

Redactia   |   Publicat: 07.10.2024 00:03   |  Actualizat: 07.10.2024 00:03

iAMsport.ro vă ține la curent cu rezultatele înregistrate de fotbaliștii și antrenorii români care activează în străinătate, în perioada 4-6 octombrie.

Duminică, 6 octombrie

Juventus - Cagliari (Răzvan Marin) 1-1

La fel ca la meciul cu Parma, mijlocașul naționalei României a fost introdus pe teren în ultimele 20 de minute și a fost decisiv. A marcat de la punctul cu var și asalvat un punct uriaș pentru sarzi.

Slask (Tudor Băluță) - Cracovia (Virgil Ghiță) 2-4

Fostul mijlocaș al Farului a profitat de o accidentare a unui coleg ca să intre pe teren încă din minutul 16. Din păcate pentru el, Băluță nu și-a putut ajuta echipa. La oaspeți, Ghiță a fost integralist în defensivă și a contribuit la victoria trupei din Cracovia.

Bologna - Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) 0-0

Dennis Man a fost titular dar de data aceasta nu s-a remarcat prin vreun gol sau pasă decisivă. În ultimul sfert de oră a intrat și Valentin Mihăilă, pentru a aduce un plus de viteză pe final. Și Parma a plecat cu un punct de pe terenul unei echipe de Liga Campionilor.

Palermo (Ionuț Nedelcearu) - Salernitana (Andres Șfaiț) 0-1

Cei doi români au fost rezerve neutilizate

Messina - Benevento (Alin Toșca) 0-0

Alin Toșca a intrat pe teren în ultima parte a meciului pentru a conserva o remiză prețioasă pentru ”vrăjitoare”

Bani Yas (Andrei Burcă) - Al Ahli Dubai 1-5

Internaționalul român a fost titular, dar a suferit o seară de coșmar, alături de ceilalți colegi ai lui. Fundașul naționalei României a încercat să acopere găurile din defensivă, dar fără folos.

Brighton - Tottenham (Radu Drăgușin) 3-2

Fostul fundaș de la Genoa a fost doar rezervă și a asistat de pe bancă la o desfășurare incredibilă a scorului. Spurs a condus cu 2 la 0 la pauză și apoi a cedat cu 3-2, după pauză.

Pogon (Valentin Cojocaru) - Piast 1-0

Portarul român a fost titular și printre remarcații echipei gazdă

Maribor - Celje (Marco Dulca) 1-2

Mijlocașul român a fost doar rezervă, iar echipa lui a obținut o victorie importantă

Al Sharjah (Cosmin Olăroiu) - Al Urooba 2-1

Echipa lui Cosmin Olăroiu continuă startul perfect de campionat, în Emirate. Este pe primul loc, cu 5 victorii din tot atâtea partide.

Paralimni - Pafos (Vlad Dragomir) 1-2

Mijlocașul român nu a fost nici în lotul celor de la Pafos pentru acest meci.

Gaziantep (Alex Maxim și Deian Sorescu) - Beșiktaș 1-1

Cei doi români au fost integraliști la meciul important, contra lui Besiktas. Maxim a fost declarat chiar omul meciului. Mijlocașul român a înscris golul egalării, chiar la ultima fază a partidei

Levante - Real Oviedo (Daniel Paraschiv) 0-0

Atacantul român a fost rezervă neutilizată, la Oviedo

Hapoel Beer Sheva (Antonio Sefer) - Hapoel Jerusalim 3-1

Fostul rapidist a marcat primul său gol în acest sezon. Rezervă până în minutul 68, mijlocașul român a punctat la doar 2 minute de la introducerea pe teren și a făcut 2-1 pentru echipa lui. Atacantul dorit de Gigi Becali la FCSB, Arnold Garita, a punctat și el, a marcat pentru gazde golul de 1-1.

Levadiakos - PAOK (Răzvan Lucescu) 0-2

Echipa lui Răzvan Lucescu a întrerupt seria negativă de rezultate. PAOK a suferit până în minutul 86, când Camara a deschis scorul. Schwab a marcat în prelungiri și a dus echipa lui Răzvan Lucescu înapoi pe primul loc în Grecia.

Nice (Rareș Ilie) - PSG 1-1

Rareș Ilie nu a fost în lot, la echipa gazdă

Rangers (Ianis Hagi) - St. Johnstone 2-0

Seară cu bune și rele pentru fiul ”Regelui”. Rezervă la scoțieni, Ianis a intrat pe teren la pauză. Efectul lui s-a văzut imediat și românul a contribuit la a doua reușită a meciului. Din păcate pentru Ianis, din prea multă dorință, a intrat tare la un adversar și a văzut cartonașul roșu direct.

Sâmbătă, 5 octombrie

Kasimpasa - Bodrum (George Pușcaș) 0-0

George Pușcaș a jucat 63 de minute pentru oaspeți.

Gyor (Deian Boldor, Claudiu Bumba, Paul Anton) - Fehervar 3-1

Deian Boldor a intrat în minutul 85, dar a profitat de șansa sa și a marcat golul decisiv, în minutul 90+3. Claudiu Bumba și Paul Anton nu au fost în lot la gazde.

Udinese (Răzvan Sava) - Lecce (Rareș Burnete și Alexandru Borbei) 1-0

Răzvan Sava a fost rezervă la gazde. Borbei a fost și el rezervă la oaspeți, iar Burnete nu a fost inclus în lot.

Pisa (Marius Marin, Adrian Rus și Olimpiu Moruțan) - Cesena 3-1

Adrian Rus a fost integralist la gazde, în timp ce Marius Marin a fost schimbat după o oră de joc. Moruțan a ratat foaia de joc, din cauza unei accidentări.

Sassuolo (Horațiu Moldovan și Daniel Boloca) - Cittadella 6-1

Moldovan a jucat tot meciul la gazde, iar Boloca a fost schimbat în 85.

Ural (Eric Bicfalvi) - Torpedo Moscova 1-1

Eric Bicfalvi a fost pe teren 82 de minute în meciul lui Ural din etapa 13 a primei ligi din Rusia.

Ankaragucu (Dorin Rotariu) - Adanaspor 0-0

Dorin Rotariu nu a fost în lot la gazde.

Umm Salal - Al Gharafa (Florinel Coman) 5-0

Florinel Coman nu a prins foaia de joc la oaspeți.

Al Wasl - Khorfakkan (Daniel Isăilă) 3-4

Formația pregătită de Daniel Isăilă a revenit de la 1-3 și a urcat pe locul 10 în clasament.

Hatayspor - Trabzon (Denis Drăguș) -1-2

Denis Drăguș a fost integralist la gazde și a dat o pasă de gol.

Valladolid - Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) 1-2

Andrei Rațiu a jucat tot meciul pentru Rayo în deplasarea cu Valladolid din LaLiga. Românul a fost decisiv la golul doi, din minutul 88: lovitura sa de cap a lovit bara, iar mingea a sărit la Jorge de Frutos, care a marcat.

Lille - Toulouse (Umit Akdag) 2-1

Fundașul Umit Akdag a fost rezevă la oaspeți.

Vineri, 4 octombrie

Damac (Nicolae Stanciu, Florin Niță și Cosmin Contra ) - Al Shabab 1-0

Florin Niță a ținut poarta intactă în victoria echipei sale. Cei doi internaționali români au fost integraliști.

Al Bukayriyah - Al Tai (Andrei Cordea) 0-0

Andrei Cordea a fost integralist în remiza cu Al Bukayriyah.

Slavia Sofia - Cherno More (Claudiu Keșeru) 1-0

Atacantul român a fost introdus pe terenul de joc în minutul 58 al partidei.

Karmiotissa (Răzvan Grădinaru) - Apollon 2-0

Răzvan Grădinaru a fost rezervă neutilizată în victoria echipei sale cu Apollon.

Vejle (Mihai Teja) - Aalborg 2-2

Formația pregătită de antrenorul român a ratat dramatic victoria în meciul cu cei de la Aalborg, după ce în primele 50 de minute a avut un avantaj de 2-0.

Aktobe (Bogdan Vătăjelu) - Kairat Almaty 2-1

Fostul fundaș din SuperLigă a fost integralist în succesul din campionat cu Kairat Almaty.

Siauliai - Zalgiris (Liviu Antal) 1-3

Liviu Antal a contribuit cu două goluri în victoria echipei sale.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Veste uriașă pentru Ianis Hagi! Ce se întâmplă cu fotbalistul român, după ce a fost reprimit la prima echipă a lui Rangers
Ciprian Tătărușanu, ”gelos” că a ratat transferul la Barcelona: ”Ar fi întrebat ce caută gloaba”
Presa din Scoția, anunț-bombă! Ianis Hagi s-ar putea transfera la FCSB: ”Disperată să își asigure semnătura”
Gică Hagi a rupt tăcerea după ce Ianis a fost reprimit la prima echipă a lui Rangers: ”Pot să dorm liniștit!”
Prima reacție a managerului lui Rangers, după ce Ianis Hagi s-a întors la echipa mare
Ce s-a întâmplat cu cota de piață a lui Ianis Hagi la o zi după ce a fost reprimit în lotul lui Rangers

Cele mai citite

Radu Naum l-a ironizat  pe Louis Munteanu în direct! Ce a putut să spună jurnalistul despre atacantul de la CFR Cluj
Radu Naum l-a ironizat pe Louis Munteanu în direct! Ce a putut să spună jurnalistul despre atacantul de la CFR Cluj
SuperLiga  |  05 Octombrie 2024, 21:52
1.
Despărțire de ultim moment la FCSB! MM Stoica a făcut anunțul după meciul cu PAOK: ”El va pleca”
SuperLiga  |  04 Octombrie 2024, 21:19
2.
Ce s-a întâmplat în hotelul FCSB-ului după un meci de Europa League: ”Era în fundul gol pe hol și Pintilii îl împingea într-un cărucior”
Europa League  |  06 Octombrie 2024, 10:07
3.
Cine e sportiva ce a luat primul aur olimpic la floretă pentru România. Inspirată de Alexandre Dumas
Cum influențează grupele de muncă și indicele de corecție recalcularea pensiei? Cât dai impozit?
De ce nu va funcționa „camera de detenție” în școli? Psiholog: Copiii vor vedea totul ca pe un chiul
Știri de ultimă oră din sport
Cum a comentat Daniel Bîrligea neconvocarea la echipa națională, în ciuda prestațiilor sale bune de la FCSB
SuperLiga   |  07 Octombrie 2024, 00:05
Stranieri   |  07 Octombrie 2024, 00:03
Eugen Neagoe, nemulțumit după eșecul cu FCSB: ”Trebuie să muncim mai mult, nu a fost de ajuns”
SuperLiga   |  07 Octombrie 2024, 00:02
Gigi Becali, nervos și după victorie. Ce jucători vor dispărea din echipă: ”La fotbal nu merge să fiu băiat bun”
SuperLiga   |  06 Octombrie 2024, 23:25
FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana României întoarce scorul și câștigă cele 3 puncte
SuperLiga   |  06 Octombrie 2024, 22:55
Fotbalistul FCSB-ului pus în fund de jucătorul de la Buzău a fost înlocuit de Gigi Becali după doar 29 de minute
SuperLiga   |  06 Octombrie 2024, 22:06
Tavi Popescu, gol superb în FCSB - Gloria Buzău. Cui i-a dedicat reușita
SuperLiga   |  06 Octombrie 2024, 21:55
Gloria Buzău, gol senzațional pe Arena Națională, după doar 4 minute. Apărarea FCSB făcută șah-mat
Fotbal   |  06 Octombrie 2024, 21:43
Klaus Iohannis a transmis un mesaj de Ziua Educației. ”A te dedica formării unor întregi generații este una dintre cele mai frumoase vocații”
Nicușor Dan a vorbit despre o posibilă candidatură  la alegerile prezidențiale din 2029. ”Las lucrurile deschise, de principiu îmi doresc încă un mandat la Primărie”
Nicușor Dan a vorbit despre o posibilă candidatură la alegerile prezidențiale din 2029. ”Las lucrurile deschise, de principiu îmi doresc încă un mandat la Primărie”
Marcel Ciolacu, mare fan al fast-food-ului. Ce a mâncat liderul PSD în vizita la Chișinău
SuperLiga   |  00:05
Stranieri   |  00:03
SuperLiga   |  00:02
Tavi Popescu, răspuns pentru cei care i-au criticat schimbarea de look: ”Nu cred că nu mai știu să joc fotbal”
SuperLiga   |  23:52
Ianis Hagi, revenire plină de evenimente la Rangers. Pasă de gol și cartonaș roșu în 33 de minute jucate
Fotbal Internațional   |  23:51
Ce nebunie: 3 penalty-uri ratate în Fiorentina - AC Milan. Cât s-a terminat meciul
Serie A   |  23:48
SuperLiga   |  23:25
Câți spectatori au fost la FCSB - Gloria Buzău, primul meci după succesul cu PAOK
SuperLiga   |  23:04