Foto 2/2 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): CE FAC STRANIERII ROMÂNI. Răzvan Lucescu, victorie uriașă la Olympiacos, Ianis Hagi s-a făcut de râs la Alaves, Man a înscris iar pentru Parma, Burcă, gol contra lui Tătărușanu

Redactia   |   Publicat: 06.11.2023 21:58   |  Actualizat: 06.11.2023 23:43

iAM Sport te ține la curent cu evoluțiile stranierilor români.

Partidele de luni, 6 noiembrie

Ural (Eric Bicfalvi) - Kazan 0-1

Eric Bicfalvi a fost integralist în meciul pierdut de Ural, 0-1, cu Rubin Kazan.

Nasaf Qarshi - Al Sharjah (Cosmin Olăroiu) 1-1

Cosmin Olăroiu și elevii săi au remizat, 1-1, într-un meci din Liga Campionilor Asiei.

Frosinone - Empoli (Răzvan Marin) 2-1

Răzvan Marin a fost titular și a jucat 62 de minute în eșecul lui Empoli, 1-2, cu Frosinone.

Gornik Zabrze - Cracovia (Virgil Ghiță și Cornel Râpă) 1-0

Virgil Ghiță a fost integralist, în timp ce Cornel Râpă a intrat pe teren în minutul 68. Din păcate pentru echipa lor, Cracovia, cei de la Gornik Zabrze s-au impus, 1-0.

Torino (Mihai Popa) - Sassuolo (Daniel Boloca) 2-1

Cu Mihai Popa pe banca de rezerve, Torino s-a impus, 2-1, în fața celor de la Sassuolo, echipă care l-a avut pe Daniel Boloca pe teren timp de 90 de minute.

Gaziantep (Marius Șumudică, Alex Maxim, Denis Drăguș) - Rizespor 2-0

Formația antrenată de Marius Șumudică, Gaziantep, a învins, 2-0, pe Rizespor.

Golurile au fost marcate de Maxim și Drăguș. Toate detaliile AICI.

Partidele de duminică, 5 noiembrie

Lyon - Metz (Ladislau Boloni) 1-1

Echipa pregătită de Boloni a reușit doar un rezultat de egalitate pe terenul ultimei clasate. Metz acumulează 10 puncte în 11 etape și rămâne pe loc retrogradabil, 16.

Gabala - Neftchi Baku (Adi Mutu) 0-2

Neftchi Baku învinge în deplasare penultima clasată și se apropie la 3 puncte de podium.

Pecsi - Gyor (Eduard Pap, Mark Kovacs, Dejan Boldor, Paul Anton și Claudiu Bumba) 0-1

Gyor învinge în deplasare pe Pecsi și rămâne în fruntea clasamentului Ligii secunde din Ungaria. Dejan Boldor, Paul Anton și Claudiu Bumba au fost titulari, în timp ce Eduard Pap și Mark Kovacs au fost rezerve neutilizate.

Alaves (Ianis Hagi) - Almeria 1-0

Ianis Hagi s-a remarcat negativ în victoria lui Alaves, după ce a trimis mult peste poartă un penalty în prelungirile primei părți, la scorul de 0-0. ”Tricolorul” a fost înlocuit în minutul 68, iar 11 minute mai târziu, Sedlar a dat lovitura pentru gazde.

Konyaspor (Alex Cicâldău) - Karagumruk 1-1

Alex Cicâldău a fost integralist și unul dintre cei mai buni oameni de pe teren pentru Konyaspor, în remiza cu Karagumruk. Echipa românului a avut, însă, nevoie de un penalty în minutul 90+7, transformat de Sokol Cikalleshi, pentru a ”smugle” un punct.

Basaksehir - Ankaragucu (Olimpiu Moruțan) 3-3

Olimpiu Moruțan a fost trimis în teren în minutul 66 al confruntării dintre Basaksehir și Ankaragucu, la scorul de 2-3, dar nu a reușit să își ajute echipa să țină de victorie, neavând vreo contribuție notabilă în timpul petrecut pe teren.

Cagliari - Genoa (Radu Drăgușin și George Pușcaș) 2-1

Cu Radu Drăgușin integralist și George Pușcaș în teren din minutul 59, când scorul era deja 2-1, Genoa a fost învinsă în deplasarea cu Cagliari și a rămas la numai trei puncte de zona roșie, pe locul 15.

Rakow (Deian Sorescu și Bogdan Racovițan) - Zaglebie 5-0

Bogdan Racovițan a fost unul dintre cei mai buni oameni de pe teren în victoria cu 5-0 a lui Rakow cu Zaglebie, reușind să deschidă scorul în minutul 4. Deian Sorescu nu a prins, din nou, lotul.

NK Celje (Marco Dulca) - O.Ljubljana 0-1

Celje a suferit doar a doua înfrângere din acest campionat, în a 14-a etapă, după ce a fost învinsă de Olimpija Ljubljana cu scorul de 1-0. Marco Dulca a fost trimis în teren de abia în minutul 85, în contextul în care oaspeții erau în avantaj încă din minutul 36, grație penalty-ului marcat de Rui Pedro.

Al-Taawon - Damac (Nicușor Stanciu și Cosmin Contra) 0-0

Cu Nicușor Stanciu în teren până în minutul 90+9, Damac nu a reușit să obțină o victorie în deplasarea cu Al-Taawon și a rămas pe locul 11 în clasament, cu 14 puncte din 12 etape.

Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) - Sudtirol 2-0

Parma a reușit să se mențină pe primul loc în Serie B, după ce s-a impus cu Sudtirol. Bonny a deschis scorul în minutul 9, înainte ca Man să dubleze avantajul, din penalty, după o oră de joc. Valentin Mihăilă nu a făcut parte din lotul ”cruciaților”.

Pafos (Adrian Rus și Vlad Dragomir) - Anorthosis 1-0

O reușită în minutul 1 a lui Muamer Tankovic a fost de ajuns pentru a îi aduce lui Pafos o victorie cu Anorthosis, într-un meci în care Vlad Dragomir a fost integralist, iar Adi Rus a fost trimis în teren din minutul 59, pentru a ajuta la menținerea avantajului.

Radomiak Radom (Costel Gâlcă) - Legia 0-1

Josue a marcat unicul gol al partidei, din penalty, în minutul 28, în victoria Legiei Varșovia cu Radomiak Radom. Formația pregătită de Costel Gâlcă a rămas, astfel, pe locul opt în clasament.

Olympiakos - PAOK (Răzvan Lucescu) 2-4

Învins în derby-ul cu AEK, din etapa trecută, Răzvan Lucescu s-a răzbunat într-un alt mare derby al Greciei. PAOK s-a impus cu 4-2 pe terenul lui Olympiacos, după un meci în care oaspeții au condus cu 4-0.

Andrija Zivkovic a deschis scorul în minutul 38 pentru PAOK, spaniolul Brandon Thomas a reușit dubla în minutele 56 și 65, iar rusul Magomed Ozdoev a dus scorul la un incredibil 4-0, în minutul 78.

Konstantinos Fortounis a redus din diferență în minutul 86, iar Georgios Masouras a mai șters din rușine, în minutul 90+8.

În urma victoriei de duminică, PAOK-ul lui Răzvan Lucescu se apropie la un punct de podium și la cinci de liderul Panathinaikos.

Slavia Praga (Andres Dumitrescu) - Plzen 1-2

Cu Andres Dumitrescu indisponibil, Slavia Praga a pierdut duelul cu Victoria Plzen, scor 1-2, și a rămas pe locul secund în clasament, în urma Spartei.

Al Ahli SC - Al Riyadh (Alin Toșca) 3-0

Alin Toșca a prins doar 45 de minute pe teren în înfrângerea lui Al Riyadh cu Al Ahli, fiind înlocuit la pauză, după ce echipa sa a încasat două goluri în prima repriză, până în minutul 26.

Real Madrid - Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) 0-0

Andrei Rațiu a fost integralist în duelul dintre Real Madrid și Rayo Vallecanu și a reușit să contribuie la o remiză a echipei sale pe Santiago Bernabeu, scor 0-0.

Eldense (Florin Andone) - Burgos CF 2-0

Cu Florin Andone în teren până în minutul 73, Eldense a reușit să se impună cu Burgos, scor 2-0, datorită golurilor marcate de Chapela, în minutul 14, și de Clemente, în minutul 81.

Partidele de sâmbătă, 4 noiembrie

Pohang - Jeonbuk (Dan Petrescu) 4-2

Formația lui Dan Petrescu a pierdut finala cupei, 2-4, cu Pohang.

Manchester City - Bournemouth (Ionuț Radu) 6-1

Ionuț Radu a fost integralist pentru Bournemouth, însă nu a putut împiedica victoria categorică a celor de la Manchester City, 6-1.

Omonia Nisosia - Apollon Limassol (Vali Costache) 2-0

Vali Costache a fost titular și a rezistat pe teren 72 de minute în eșecul suferit de Apollon Limassol, 0-2, cu Omonia Nicosia.

Bastia - Bordeaux (Alexi Pitu) 3-1

Alexi Pitu a fost rezervă la partida jucată de Bordeaux, în deplasare, cu Bastia, și pierdută cu 3-1.

Românul a intrat pe teren în minutul 60 și a oferit o pasă de gol pentru singurul gol marcat de bordelezi.

Mezokovesd (Steliano Filip) - Debrecen 2-1

Steliano Filip a intrat pe teren în minutul 57, iar echipa sa, Mezokovesd, s-a impus cu Debrecen, 2-1.

Puskas Akademia (Marius Corbu) - DVTK 0-0

Marius Corbu a fost integralist în egalul făcut de Puskas Akademia, 0-0, cu DVTK.

Pisa (Marius Marin) - Como 1-1

Marius Marin a fost titular penru Pisa. Românul a fost înlocuit în minutul 63, iar Pisa a remizat, 1-1, cu Como.

Puszcza - Pogon Szczecin (Valentin Cojocaru) 0-2

Valentin Cojocaru a fost titular pentru Pogon în meciul câștigat, 2-0, cu Puszcza.

Portarul a reușit să-și mențină buturile intacte.

Widzwew Lodz - Warta Poznan (Bogdan Țîru) 0-1

Bogdan Țiru a fost integralist pentru Warta Poznan. Trupa românului a câștigat meciul din deplasare, 1-0, cu Widzwew Lodz.

Al Abha (Ciprian Tătărușanu) - Al Akhdoud ( Florin Tănase, Andrei Burcă) 3-2

Duelul românilor din Arabia Saudită i-a adus față în față pe Tătărușanu și Andrei Burcă.

Fundașul lui Al Akhdoud a reușit să-i înscrie goalkeeperului lui Abha. Totuși, victoria i-a revenit trupei lui Tătărușanu, 3-2. Florin Tănase nu a fost inclus în lotul celor de la Al Akhdoud.

Lausanne (Rareș Ilie) - Lugano 3-1

Rareș Ilie a fost rezervă neutilizată în victoria lui Lausanne, 3-1, cu Lugano.

Partidele de vineri, 3 octombrie

Dinamo Kiev (Mircea Lucescu) - Șahtior Donețk 0-1

Formația antrenată de Mircea Lucescu a pierdut, 0-1, confruntarea cu marea rivală din Ucraina.

Petnru român a fost picătura care a umplut paharul, iar după meci și-a anunțat demisia. Detalii AICI.

Al Taee (Laurențiu Reghecampf, Andrei Cordea) - Al Feiha 3-3

Formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, pentru care Andrei Cordea a fost integralist. a remizat, 3-3, cu Al Feiha.

Piast Gliwice - Korona Kielce (Marius Briceag, Ronaldo Deaconu) 0-0

Ronaldo Deaconu a fost tituar pentru Korona Kielce în egalul, 0-0, cu Piast Gliwice. Mijlocașul ofensiv a jucat 60 de minute și nu a putut să-și ajute echipa. Marius Briceag a fost rezervă neutilizată.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Veste pentru Dennis Man privind procesul cu Anamaria Prodan
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Horațiu Moldovan, anunț neașteptat despre viitorul său: ”Vreau să plec de la Atletico Madrid”
Rareș Ilie, negocieri pentru ”o mutare permanentă” după revenirea la Nice! Unde ar putea ajunge: ”Avem discuții”

Cele mai citite

Ce a scris presa din Ungaria după Slovacia - România 1-1: ”Trebuie să recunoaștem”
EURO 2024  |  26 Iunie 2024, 21:12
1.
Șeful arbitrilor UEFA a analizat faza penalty-ului primit de România cu Slovacia: ”După 30 de ani, vă pot spune asta”
EURO 2024  |  28 Iunie 2024, 14:05
2.
E gata: ”Vom avea drept de promovare!” A venit anunțul mult așteptat pentru echipa de tradiție din Liga 2
Liga 2  |  26 Iunie 2024, 17:15
3.
DOCUMENT Guvernul a anunțat ordinea în care trimite adeverințele cu pensiile recalculate. În ce dată
Ce alimente trebuie să mănânci înainte să bei alcool? Scapi de mahmureală și de durerea de cap
Care sunt cele 3 condiții pentru o pensie mai mare la recalculare? Creșteri și de 2.000 lei
Știri de ultimă oră din sport
Giovanni Becali, noi informații despre oferta Borussiei Dortmund pentru Dennis Man
Fotbal   |  28 Iunie 2024, 23:12
UTA Arad, încă o înfrângere în cantonamentul din Slovenia
SuperLiga   |  28 Iunie 2024, 22:06
Rrahmani, foarte aproape de a o părăsi pe Rapid! Ce sumă de transfer încasează Șucu
SuperLiga   |  28 Iunie 2024, 21:53
Brazilianul care a fost 4 ani în curtea lui Sporting Lisabona, pe picior de plecare din Liga 1
SuperLiga   |  28 Iunie 2024, 21:45
Edi Iordănescu, aproape de plecare! Selecționerul României, întors din drum în ultimul moment
Echipa Națională   |  28 Iunie 2024, 21:30
Marius Șumudică a făcut echipa României pentru meciul cu Olanda: "Așa aș juca"
SuperLiga   |  28 Iunie 2024, 21:22
Rapid, primul eșec cu Neil Lennon pe bancă
SuperLiga   |  28 Iunie 2024, 20:40
OFICIAL | Dinamo a bifat al 7-lea transfer al verii
SuperLiga   |  28 Iunie 2024, 20:26
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Șoc in Giulești! Șeful galeriei rapidiste și-a anunțat retragerea! Ce mesaj a postat Liviu Ungurean
SuperLiga   |  00:04
România, pe ultimul loc! Clasamentul de la EURO 2024 care îi defavorizează pe tricolori
EURO 2024   |  23:28
Fotbal   |  23:12
Transferurile lui Dinamo, prin ochii lui Cornel Dinu. De ce îl contestă ”Procurorul” pe Kopic
SuperLiga   |  23:00
FCSB nu rămâne descoperită după plecarea lui Florinel Coman. Gigi Becali a pregătit noua "mitralieră atomică" a...
SuperLiga   |  22:39
FCSB nu rămâne descoperită după plecarea lui Florinel Coman. Gigi Becali a pregătit noua "mitralieră atomică" a roș-albaștrilor: "Trebuie să îi găsesc post"
SuperLiga   |  22:06
SuperLiga   |  21:53
SuperLiga   |  21:45