Halucinant! Moment de confuzie pentru Napoli înaintea partidei din Cupă cu Voluntari: ”Avem nevoie să adunăm trei puncte în clasament”

Nicolo Napoli se află la al 10-lea mandat pe banca tehnică a FCU Craiova Galerie foto (1 fotografii): Halucinant! Moment de confuzie pentru Napoli înaintea partidei din Cupă cu Voluntari: ”Avem nevoie să adunăm trei puncte în clasament”
Foto: Sportpictures  |   Nicolo Napoli se află la al 10-lea mandat pe banca tehnică a FCU Craiova

Radu Secoșan   |   Publicat: 03.04.2024 19:28   |  Actualizat: 03.04.2024 19:28

Nicolo Napoli (62 de ani), antrenorul lui FCU Craiova, a fost protagonistul unui moment de confuzie înaintea partidei cu FC Voluntari, din sferturile de finală ale Cupei României.

Miercuri, FCU Craiova avea să primească vizita celor de la FC Voluntari, într-unul dintre cele mai importante dueluri ale sezonului pentru echipa patronată de Adrian Mititelu.

Deși în campionat se zbate în zona roșie și are mari șanse de retrogradare, formația pregătită de Nicolo Napoli se află printre ultimele 8 din Cupa României.

Moment de confuzie pentru antrenorul lui FCU Craiova, înaintea sferturilor din Cupă

Cu victorii împotriva celor de la Voluntari și Corvinul Hunedoara, FCU Craiova ar ajunge în finala Cupei, o posibilă performanță importantă pentru un club de această statură.

Nicolo Napoli nu părea să fie, însă, conștient de faptul că echipa sa nu evoluează în campionat miercuri. Înaintea partidei, italianul a ținut un discurs halucinant.

Antrenorul lui FCU Craiova a insistat asupra importanței de a obține trei puncte cu FC Voluntari, în ciuda faptului că duelul are loc în sferturile de finală ale Cupei României.

Nicolo Napoli: ”Încercăm să câștigăm și Cupa, dar azi avem un meci dificil”

Se anunță un meci foarte dificil, dar noi avem nevoie să facem un meci bun, să câștigăm. Avem nevoie de trei puncte. Normal, încercăm să câștigăm și Cupa, dar astăzi avem un meci dificil. Încercăm să adunăm puncte pentru moral.

Am încercat să fac o echipă bună. Să facem un meci bun, să adunăm trei puncte în clasament, pentru că avem nevoie”, a declarat Nicolo Napoli, înaintea partidei cu FC Voluntari.

Pe cealaltă parte a tabolului Cupei României se duelează U Cluj și Hermannstadt, respectiv Universitatea Craiova și Oțelul Galați.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Alex Chipciu, prima reacție după ce U Cluj a fost eliminată din Cupa României: ”Ne-au bătut cu heirupul”
Alex Chipciu, prima reacție după ce U Cluj a fost eliminată din Cupa României: ”Ne-au bătut cu heirupul”
Alex Chipciu, prima reacție după ce U Cluj a fost eliminată din Cupa României: ”Ne-au bătut cu heirupul”
Câți bani vor primi Corvinul și Oțelul pentru parcursul din Cupa României
Câți bani vor primi Corvinul și Oțelul pentru parcursul din Cupa României
Câți bani vor primi Corvinul și Oțelul pentru parcursul din Cupa României
Dorința lui Dorinel Munteanu după calificarea în finala Cupei României: "În fiecare dimineață mă trezesc cu speranța asta"
Dorința lui Dorinel Munteanu după calificarea în finala Cupei României: "În fiecare dimineață mă trezesc cu speranța asta"
Dorința lui Dorinel Munteanu după calificarea în finala Cupei României: "În fiecare dimineață mă trezesc cu speranța asta"
Oțelul – U Cluj 2-1. Sărbătoare la Galați după calificarea moldovenilor în ultimul act al Cupei României
Oțelul – U Cluj 2-1. Sărbătoare la Galați după calificarea moldovenilor în ultimul act al Cupei României
Oțelul – U Cluj 2-1. Sărbătoare la Galați după calificarea moldovenilor în ultimul act al Cupei României
Corvinul lui Florin Maxim a depășit generația din anii '80 la un capitol: ”Nu-mi vine să cred”. Unde ar putea evolua hunedorenii în Europa
Corvinul lui Florin Maxim a depășit generația din anii '80 la un capitol: ”Nu-mi vine să cred”. Unde ar putea evolua hunedorenii în Europa
Corvinul lui Florin Maxim a depășit generația din anii '80 la un capitol: ”Nu-mi vine să cred”. Unde ar putea evolua hunedorenii în Europa

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
2.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
SuperLiga  |  23 Aprilie 2024, 11:38
3.
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
SuperLiga   |  00:18
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
SuperLiga   |  00:05
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Fotbal   |  23:56
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de...
SuperLiga   |  23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
SuperLiga   |  23:02
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
Rezultate / Clasamente