Denis Alibec la FCSB? Verdictul clar oferit de Adi Mutu: ”Va juca acolo”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Denis Alibec la FCSB? Verdictul clar oferit de Adi Mutu: ”Va juca acolo”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 14.05.2024 15:56   |  Actualizat: 14.05.2024 16:41

Adrian Mutu (45 de ani), fostul antrenor de la CFR Cluj și Rapid București, a analizat ptențialele transferuri pe care Gigi Becali vrea să le realizeze în perioada următoare.

FCSB a câștigat trofeul Superligii 2023/2024, după un întreg sezon unde s-au clasat pe prima poziție. Astfel, Gigi Becali își face deja planurile pentru preliminariile Champions League.

Finanțatorul roș-albaștrilor și-a făcut și o listă de jucători pe care vrea să-i aducă la FCSB

”Eu nu cred că Alibec merge la FCSB, așa simt”

Printre cele mai sonore nume se află Denis Alibec și Louis Munteanu. Totuși, Adi Mutu crede că, în cazul în care va reveni în țară, Denis Alibec se va întoarce la Farul Constanța. Motivul? Gică Hagi.

”Eu nu cred că Alibec merge la FCSB, așa simt. De ce să vrei la FCSB și să te antrenezi la Farul, am înțeles că se pregătește cu Gică Hagi. Ei s-au înțeles foarte bine, Gică mereu a scos ce e mai bun din el, de aceea cred că va merge la Constanța, va juca acolo.

Kiki e un transfer foarte bun, l-am avut și eu pe listă, la Rapid, vara trecută. Să ai o asemenea dublură la Radunovic, să îi ai pe amândoi, arată forță”, a spus Adi Mutu conform Fanatik.

Răspunsul lui Louis Munteanu la interesul manifestat de Gigi Becali pentru aducerea sa

Curtat de FCSB, care și-l dorește pentru campania din preliminariile Champions League pe care roș-albaștrii o vor începe în prima parte a lunii iulie, Louis Munteanu pare tentat să aleagă mai degrabă varianta Fiorentina.

"Ne-am bătut singuri, am ieșit din lupta pentru Europa. Când suntem pe locul 4 nu mai contează nimic, îmi doream din suflet să fim pe loc de Europa, știu cât muncește mister pe aici.

Eu nu știu nimic despre interesul celor de la FCSB, mai am contract la Fiorentina vor să îmi prelungească înseamnă că au încredere în mine, vreau să rămân acolo", a declarat fotbalistul la finalul meciului cu Universitatea Craiova.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Dinamo pierde un jucător de bază! Alte două noi veniri anunțate de Nicolescu: ”Mâine încercăm să perfectăm”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”

Cele mai citite

Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 14:01
1.
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 17:43
2.
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
3.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce categorie de pensionari iau 1.500 lei în plus la pensie la recalculare? Când s-au pensionat?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Știri de ultimă oră din sport
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 00:08
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Tenis   |  13 Iunie 2024, 22:59
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 21:58
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 21:34
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd că Lennon e mare antrenor”
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
exclusiv Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 20:26
Mircea Lucescu a reacționat după acuzele care i-au fost aduse: ”Cum să se întâmple din cauza mea!?”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 20:13
Laszlo Dioszegi, prima reacție după ce l-a cedat pe Ștefănescu la FCSB, deși promisese că nu o va face: ”Nu pot fi acuzat că am mințit” / ”I-aș spune un singur lucru lui”
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
SuperLiga   |  13 Iunie 2024, 19:27
Răzvan Zăvăleanu îl ”înțeapă” pe Mircea Rednic: ”Dacă un judecător ne-a dat dreptate, asta e tot ce contează” / ”Nu i s-a desfăcut contractul tam-nesam”
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
EURO 2024   |  13 Iunie 2024, 19:19
Fanii încă pot prinde bilete să vadă România la Euro 2024! Cum și de unde pot fi obținute
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de...
EURO 2024   |  00:08
Alarmă în cantonamentul Franței. Jucătorii vicecampioanei mondiale, loviți de un virus misterios. Mbappe, printre absenții de la antrenamentul de joi
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce...
Diverse   |  23:44
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
Tenis   |  22:59
”Transfer” important la CS Dinamo! Jaqueline Cristian, noua sportivă a clubului
video exclusiv Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Stranieri   |  22:31
Răzvan Raț, acord pentru transferul la Real Madrid: ”Trebuia să semnez!” Motivul greu de acceptat pentru care a picat totul
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
SuperLiga   |  22:19
Andrei Nicolescu confirmă dezvăluirile iAMsport.ro: ”Da, am discutat cu el!” Mutarea încercată la Dinamo
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”!...
SuperLiga   |  21:58
Un jucător de la Universitatea Craiova și fotbalistul plecat de la U Cluj acum 11 ani, aproape de a semna cu ”șepcile roșii”! Ardelenii se dezlănțuie pe piața transferurilor
Gigi Becali a stabilit clasamentul Superligii la finalul sezonului viitor! Cum consideră că va arăta top 4: ”E posibil să văd...