Adi Mutu, mesaj emoționant la intrarea în noul an. La cine s-a gândit fostul internațional după perioada grea prin care a trecut

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Adi Mutu, mesaj emoționant la intrarea în noul an. La cine s-a gândit fostul internațional după perioada grea prin care a trecut

Vlad Ionescu   |   Publicat: 01.01.2024 18:10   |  Actualizat: 01.01.2024 19:48

La începutul noului an, Adrian Mutu (44 de ani) a transmis un mesaj emoționant pe rețelele sociale cu ocazia zilei de naștere a soției sale, Sandra Bachici, și pentru a sărbători Anul Nou. 

În mesajul său, Adi Mutu și-a exprimat recunoștința față de partenera sa de viață. De asemenea, cu ocazia noului an, fostul internațional le-a urat și tuturor urmăritorilor săi un an bun, plin de realizări.

Adi Mutu, mesaj emoționant către soția sa

"La mulți ani, soția mea dragă! Viața e formată din amintiri, din clipele frumoase pe care le petrecem împreună, iar ziua de astăzi este perfectă pentru a ne bucura de noi, de oamenii dragi, de iubirea dintre noi și de frumusețile care ne apar în cale.

În această zi minunată sper să te simți cea mai iubită și cea mai fericită femeie de pe pământ. Te iubesc! La mulți ani, tuturor! Vă doresc un an nou plin de sănătate, fericire și multe realizări! Doamne ajută!", a scris Adi Mutu pe pagina sa de Facebook.

Acest mesaj vine într-un moment dificil pentru Adi Mutu, după ce mama sa, Rodica Mutu, a trecut în neființă la vârsta de 71 de ani, pierzând lupta împotriva unei boli grave. Pe lângă aceasta, Mutu a fost recent demis din funcția sa de antrenor la Neftchi Baku.

În urma demiterii sale, au fost anunțate și detaliile despărțirii dintre Adrian Mutu și Neftchi Baku. Deși avea un contract valabil până în 2025, Mutu va primi o compensație salarială pentru 6 luni, aproximativ 350.000 de euro.

Criticat de foștii jucători de la Neftci Baku

Fostul portar al echipei Neftci Baku, Huseyn Mahmmadov, nu a ezitat să își exprime opinia despre prestația lui Mutu ca antrenor. Acesta a subliniat diferența dintre valoarea fostului internațional român ca fotbalist și capacitatea sa de a conduce o echipă.

Conducerea a ascultat ideile lui Mutu, i-a creat condiții, dar el nu a reușit să răspundă conform așteptărilor. Totul este evident. Neftci are șanse minime să mai câștige campionatul.

Reprezentanții clubului au decis să se despartă de Mutu după multe discuții. Mutu a fost un fotbalist celebru, dar ca antrenor… i-am văzut valoarea. A dovedit că nu este omul potrivit pentru a o face pe Neftci campioană.

Conducerea lui Neftci s-a lămurit în privința potențialului său și nu avea de ce să mai aștepte. Așteptările erau altele. Trebuia să ducă echipa la cel mai bun nivel pentru a se putea bate la campionat.

În loc să aștepte, au decis să rezilieze, pentru că părea că Mutu nu este potrivit pentru acest obiectiv”. a spus fostul portar, potrivit sportal.az


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Ilie Năstase: ”Ea este cea mai frumoasă femeie din lume, vorbesc serios”. FOTO | Cum arată feblețea legendarului tenismen
Ilie Năstase: ”Ea este cea mai frumoasă femeie din lume, vorbesc serios”. FOTO | Cum arată feblețea legendarului tenismen
Ilie Năstase: ”Ea este cea mai frumoasă femeie din lume, vorbesc serios”. FOTO | Cum arată feblețea legendarului tenismen
Cât costă o ciorbă la restaurantul deschis de Rică Răducanu pe litoral? Fostul portar este patron-ospătar
Cât costă o ciorbă la restaurantul deschis de Rică Răducanu pe litoral? Fostul portar este patron-ospătar
Cât costă o ciorbă la restaurantul deschis de Rică Răducanu pe litoral? Fostul portar este patron-ospătar
Iubita lui Horațiu Moldovan a dezvăluit ce echipă susține: ”Le-am purtat noroc!”
Iubita lui Horațiu Moldovan a dezvăluit ce echipă susține: ”Le-am purtat noroc!”
Iubita lui Horațiu Moldovan a dezvăluit ce echipă susține: ”Le-am purtat noroc!”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”

Cele mai citite

Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Fotbal  |  12 Aprilie 2024, 18:36
1.
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
2.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
3.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Gigi Becali, răspuns pentru Adi Mutu, după ce ”Briliantul” a declarat că FCSB nu poate ajunge în Champions League
Gigi Becali, răspuns pentru Adi Mutu, după ce ”Briliantul” a declarat că FCSB nu poate ajunge în Champions League
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 13:03
Gigi Becali, răspuns pentru Adi Mutu, după ce ”Briliantul” a declarat că FCSB nu poate ajunge în Champions League
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 12:20
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:46
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  13 Aprilie 2024, 10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:19
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
”Fuga spre Est”. Dan Ștefănescu, opinie dură despre transferul lui Florinel Coman în Qatar
Editorialisti   |  13:21
”Fuga spre Est”. Dan Ștefănescu, opinie dură despre transferul lui Florinel Coman în Qatar
Gigi Becali, răspuns pentru Adi Mutu, după ce ”Briliantul” a declarat că FCSB nu poate ajunge în Champions League
SuperLiga   |  13:03
Gigi Becali, răspuns pentru Adi Mutu, după ce ”Briliantul” a declarat că FCSB nu poate ajunge în Champions League
Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Diverse   |  12:57
Președintele SUA l-a lăsat perplex pe Ilie Năstase: ”Am rămas blocat”. Ce i-a spus: ”Ilie, e vreun ziarist pe aici?”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
SuperLiga   |  12:20
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
SuperLiga   |  12:17
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
SuperLiga   |  11:16
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
SuperLiga   |  10:46
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Rezultate / Clasamente