exclusiv Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”

Foto 19/19 Galerie foto(19) Galerie foto (19 fotografii): Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”

Gabriela Gogu   |   Publicat: 20.06.2024 20:00   |  Actualizat: 21.06.2024 10:26

Leonard Doroftei (54 de ani) a vorbit în cadrul podcastului iAMȘtucan despre copiii săi. Fostul campion mondial are trei urmași, fiecare dintre care a ales câte un drum diferit.

  • Podcastul iAM Ștucan by iAMsport.ro este susținut de NetBet. Episodul cu Leonard Doroftei este disponibil pe YouTube iAMsport.

Invitat la podcastul iAM Ștucan, Leonard Doroftei a abordat o multitudine de subiecte, printre care și cel al copiilor săi.

Leonard Doroftei: ”Acum privind în urmă, i-am chinuit”

Fostul pugilist român se mândrește cu familia lui. Alături de soția Monica, are trei copii, pe Adrian, Alexandru, și Vanessa. În anul 2019, Leonard Doroftei a luat decizia să se mute în Canada alături de toată familia, ceea ce nu a fost deloc ușor pentru copii.

”Acum privind în urmă, i-am chinuit (n.r. pe copiii săi cu mutarea în Canada), i-am rupt din școala lor, din anturajul lor, și eu am fost alături de ei și ei de mine, asta înseamnă să fii o familie, acum, pentru că fata vrea în România... Alex cel mijlociu s-a întors deja în România”, a spus Leonard Doroftei, în cadrul podcastului iAMȘtucan.

Ce s-a scris despre fiul cel mare al lui Leonard Doroftei

În trecut, mai multe publicații din România au scris despre fiul cel mare a lui Leonard Doroftei că a devenit milionar, însă fostul mare pugilist a demontat acest mit.

”Come on, come on (n.r. haide, haide), de cel mare (n.r. presa a scris că e milionar), el a vorbit tot timpul despre afaceri, bussines, dar între a vorbi și a fi mai e, trebuie să aștepți, nu vine peste noapte, nu umblă câinii cu covrigii în coadă. Și sunt și afaceri bune, și afaceri rele, poți să câștigi, poți să și pierzi.

Au job-uri, amândoi (n.r. băieții lui), Adrian are job, nu e pe drumuri, Alex este în IT, el știe ce vrea, a terminat facultatea de fizică. Vanessa se va întoarce, să termine liceul și vine să facă facultatea”, a spus fostul campion mondial.

Leonard Doroftei: ”Ea 5 ani de zile nu a ieșit din casă”

Foto 18/19

Cea care s-a adaptat cel mai greu în Canada a fost fiica fostului luptător care timp de 5 ani de zile nu a vrut să iasă din casă, iar toate vacanțele și le făcea în România. Acum, după finalizarea studiilor, tânăra vrea să se întoarcă în țară pentru a face facultatea.

Vanessa, crede-mă, ea 5 ani de zile nu a ieșit din casă, adică doar cu noi, a zis la un moment dat: ’​Stop nu mai vreau cu voi, stop!’​, s-a plictisit de noi. Fiecare vacanță și-a petrecut-o în România, pe perioada liberă pe care a avut-o venea în România, ea a fost cea mai afectată.

Ea termină colegiul de acolo, cum au ei regulile lor, îți dai seama, să înveți limbă nouă, cum a fost franceza, greu pentru ea, și a răzbit. Acum e în România, se întoarce peste două săptămâni să termine colegiul, mai are o perioadă scurtă și vine în România la facultate.

Prima dată a zis că vrea medicină, să vedem cum intră la medicină, ea o să vină doar cu notele, diploma iese mult mai târziu, astea sunt regulile lor în Canada”, a spus Leonard Doroftei.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Jude Bellingham a petrecut cu vedete precum Idris Elba și Virgil van Dijk la lansarea Gin & Juice a lui Dr Dre și Snoop Dogg
Jude Bellingham a petrecut cu vedete precum Idris Elba și Virgil van Dijk la lansarea Gin & Juice a lui Dr Dre și Snoop Dogg
Jude Bellingham a petrecut cu vedete precum Idris Elba și Virgil van Dijk la lansarea Gin & Juice a lui Dr Dre și Snoop Dogg
Cum arată soția lui Cristi Chivu. Adelina a fost prezentă pe Giulești, la meciul Rapid - CFR Cluj
Cum arată soția lui Cristi Chivu. Adelina a fost prezentă pe Giulești, la meciul Rapid - CFR Cluj
Cum arată soția lui Cristi Chivu. Adelina a fost prezentă pe Giulești, la meciul Rapid - CFR Cluj
Cristiano Ronaldo, vacanță de vis la Marea Roșie. Georgina i-a fost alături starului portughez
Cristiano Ronaldo, vacanță de vis la Marea Roșie. Georgina i-a fost alături starului portughez
Cristiano Ronaldo, vacanță de vis la Marea Roșie. Georgina i-a fost alături starului portughez
Zeta, scoasă din sărite de un jucător de la CFR Cluj: ”Fiica mea și-a dat seama de unele lucruri”
Zeta, scoasă din sărite de un jucător de la CFR Cluj: ”Fiica mea și-a dat seama de unele lucruri”
Zeta, scoasă din sărite de un jucător de la CFR Cluj: ”Fiica mea și-a dat seama de unele lucruri”
Cel mai sexy fan de la Slobozia - FCSB! Alexandru Pantea a venit să își susțină colegii, alături de iubita sa. Cât de frumoasă este Alina
Cel mai sexy fan de la Slobozia - FCSB! Alexandru Pantea a venit să își susțină colegii, alături de iubita sa. Cât de frumoasă este Alina
Cel mai sexy fan de la Slobozia - FCSB! Alexandru Pantea a venit să își susțină colegii, alături de iubita sa. Cât de frumoasă este Alina
Ce pasiune are fostul căpitan al Rapidului? Giani Kiriță a ramas ”mască” când l-a văzut: ”Ești robot”
Ce pasiune are fostul căpitan al Rapidului? Giani Kiriță a ramas ”mască” când l-a văzut: ”Ești robot”
Ce pasiune are fostul căpitan al Rapidului? Giani Kiriță a ramas ”mască” când l-a văzut: ”Ești robot”

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
Special  |  18 Iulie 2024, 19:08
3.
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  21 Iulie 2024, 13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 13:38
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Special   |  21 Iulie 2024, 13:37
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Cristi Balaj a dat verdictul după cea mai controversată fază de la Rapid - CFR Cluj 2-2
exclusiv Cristi Balaj a dat verdictul după cea mai controversată fază de la Rapid - CFR Cluj 2-2
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 12:54
Cristi Balaj a dat verdictul după cea mai controversată fază de la Rapid - CFR Cluj 2-2
Cum arată piciorul lui Albion Rrahmani după meciul cu CFR Cluj! Atacantul kosovar a ieșit pe brațe de pe teren
foto Cum arată piciorul lui Albion Rrahmani după meciul cu CFR Cluj! Atacantul kosovar a ieșit pe brațe de pe teren
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 12:22
Cum arată piciorul lui Albion Rrahmani după meciul cu CFR Cluj! Atacantul kosovar a ieșit pe brațe de pe teren
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după...
SuperLiga   |  15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
exclusiv Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Liga 2   |  15:19
Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
SuperLiga   |  14:46
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu...
SuperLiga   |  14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!