Dănuț Lupu se declară impresionat de Gigi Becali: ”A făcut cerere să mă pună antrenor la copii și juniori” / ”De la Dinamo nu m-a căutat nici femeia de servici”

Gigi Becali s-a ținut de cuvânt Galerie foto (1 fotografii): Dănuț Lupu se declară impresionat de Gigi Becali: ”A făcut cerere să mă pună antrenor la copii și juniori” / ”De la Dinamo nu m-a căutat nici femeia de servici”
Foto: sportpictures  |   Gigi Becali s-a ținut de cuvânt

Radu Bordei   |   Publicat: 09.04.2024 11:06   |  Actualizat: 09.04.2024 12:57

Dănuț Lupu (57 de ani) a ținut să îi mulțumească patronului celor de la FCSB, Gigi Becali, pentru că acesta s-a ținut de cuvânt și a vrut să îl ajute după ce fostul fotbalist a intrat la pușcărie pentru 7 luni. Finanțatorul roș-albaștrilor a făcut cerere pentru ca Lupu să vină să muncească la echipă.

Chiar dacă cererea nu a fost aprobată, fostul dinamovist a fost impresionat de gestul afaceristului. Cu atât mai mult cu cât clubul la care activa nu a făcut niciun demers în acest sens.

Lupu îi mulțumește lui Becali și aruncă săgeți către Dinamo

Fostul mijlocaș a vrut să îi mulțumească lui Gigi Becali și s-a declarat dezamăgit de atitudinea celor de la Dinamo.

”Îi mulțumesc și lui Gigi, care a făcut cerere către penitenciar pentru ieșirea la muncă, a făcut eforturi, dar la Rahova nu se dă voie la muncă afară. Gigi a vrut să mă pună antrenor la Centrul de copii și juniori. Chiar s-a ținut de cuvânt, nu am ce să îi reproșez acestui om. Nu am jucat niciodată la Steaua, poate alții trebuiau să facă asta.

(n.red - Dinamo nu a trimis hârtie?) Dinamo? Mă faci să râd, au conducere nouă acum, eu sper să promoveze. Poate o să revin acolo, le transmit că nu am resentimente către echipa pe care și eu am construit-o, la care am muncit atât, mi-am lăsat familia pentru acest club.

Și nu a venit nimeni măcar să mă vadă, nici femeia de serviciu de la Dinamo, nimeni. Niciun telefon, nimic”, a povestit Lupu, la Fanatik.

Vizitat de Mircea Lucescu și Ioan Andone

Dănuț Lupu a fost impresionat și de vizita lui Mircea Lucescu, care a venit însoțit de fostul coleg al lui Lupu, Ioan Andone.

”A venit 'nea Mircea Lucescu să mă vadă acolo, el cu Andone. Eu pe 'nea Mircea îl consider ca un tată, nu mă așteptam să vină. Mi-a zis că a fost de două ori în viața lui la pușcărie, o dată pentru Copos, apoi cu mine. A zis că nu mai vrea să mai ajungă să vadă pe cineva.

Glumea și el, mi-a spus: ”La câte ai făcut, ai venit la pușcărie pentru un carnet de conducere”. Îmi pare rău pentru el, am văzut că nu se simțea bine, îi promit că nu mă mai vizitează acolo”, a explicat Lupu.

Galeriile Rapidului și FCSB-ului, alături de Lupu

Lupu a mai povestit și că suporterii de la Rapid și chiar FCSB i-au dat mesaje de susținere.

”Mi-a zis și Bocciu, dar chiar și Mustață, că dacă este nevoie de ceva, orice, să le zic. Mustață chiar a venit să viziteze un prieten de-al meu și a venit și la mine. De la Dinamo nimic. Probabil voiau să scape de mine”, a încheiat Lupu


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cosmin Olăroiu, audiat într-un dosar de spălare de bani
Cosmin Olăroiu, audiat într-un dosar de spălare de bani
Cosmin Olăroiu, audiat într-un dosar de spălare de bani
Ce perdele are Florin Răducioiu acasă: ”Asta e camera copilului!” + De ce mai are un singur tricou din cariera de jucător și care este acela
Ce perdele are Florin Răducioiu acasă: ”Asta e camera copilului!” + De ce mai are un singur tricou din cariera de jucător și care este acela
Ce perdele are Florin Răducioiu acasă: ”Asta e camera copilului!” + De ce mai are un singur tricou din cariera de jucător și care este acela
National Arena a fost inundată după concertul Coldplay. Imagini greu de privit cu cel mai mare stadion din România
National Arena a fost inundată după concertul Coldplay. Imagini greu de privit cu cel mai mare stadion din România
National Arena a fost inundată după concertul Coldplay. Imagini greu de privit cu cel mai mare stadion din România
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
Costin Ștucan, despre interlopul apropiat fotbaliștilor români: ”Era suspendat pentru trucare de meciuri” / ”Era să zic eu ce praf...”
Moment fabulos la concertul Coldplay! Mesajul primit de o fană, îmbrăcată în tricoul lui Arsenal, de la trupă: ”El e fan Tottenham!”
Moment fabulos la concertul Coldplay! Mesajul primit de o fană, îmbrăcată în tricoul lui Arsenal, de la trupă: ”El e fan Tottenham!”
Moment fabulos la concertul Coldplay! Mesajul primit de o fană, îmbrăcată în tricoul lui Arsenal, de la trupă: ”El e fan Tottenham!”
Câți bani a produs National Arena din concertul Coldplay. Diferență mare față de meciurile de fotbal
Câți bani a produs National Arena din concertul Coldplay. Diferență mare față de meciurile de fotbal
Câți bani a produs National Arena din concertul Coldplay. Diferență mare față de meciurile de fotbal

Cele mai citite

Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 17:43
1.
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 14:01
2.
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Dan Șucu l-a convins pe Raț! Cât e dispus să investească și planul pentru un Rapid de Champions League: "Degeaba iei titlul dacă nu exiști în Europa!"
Dan Șucu l-a convins pe Raț! Cât e dispus să investească și planul pentru un Rapid de Champions League: "Degeaba iei titlul dacă nu exiști în Europa!"
SuperLiga  |  13 Iunie 2024, 19:00
3.
Dan Șucu l-a convins pe Raț! Cât e dispus să investească și planul pentru un Rapid de Champions League: "Degeaba iei titlul dacă nu exiști în Europa!"
Câți ani trebuie să muncească un pensionar pentru 1.400 lei în plus la pensie la recalculare?
Câți ani trebuie să muncească un pensionar pentru 1.400 lei în plus la pensie la recalculare?
Câți ani trebuie să muncească un pensionar pentru 1.400 lei în plus la pensie la recalculare?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Recunoașteți personajul? A murit în cutremurul din 4 martie 1977. Trupul nu i-a fost găsit niciodată
Recunoașteți personajul? A murit în cutremurul din 4 martie 1977. Trupul nu i-a fost găsit niciodată
Recunoașteți personajul? A murit în cutremurul din 4 martie 1977. Trupul nu i-a fost găsit niciodată
Știri de ultimă oră din sport
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:56
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:38
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
Corespondență EURO Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:21
Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:07
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
exclusiv Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
SuperLiga   |  14 Iunie 2024, 22:41
Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 22:09
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  14 Iunie 2024, 22:00
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fostul jucător de la Genoa, aproape de transferul la UTA
Fostul jucător de la Genoa, aproape de transferul la UTA
SuperLiga   |  14 Iunie 2024, 21:55
Fostul jucător de la Genoa, aproape de transferul la UTA
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Laurențiu Reghecampf, critici pentru Scoția după eșecul drastic cu Germania. Răducioiu și Marica s-au pus de acord: "E favorită"
EURO 2024   |  00:15
Laurențiu Reghecampf, critici pentru Scoția după eșecul drastic cu Germania. Răducioiu și Marica s-au pus de acord: "E favorită"
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
EURO 2024   |  23:56
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
EURO 2024   |  23:38
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
Corespondență EURO Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
EURO 2024   |  23:21
Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
EURO 2024   |  23:07
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
exclusiv Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
SuperLiga   |  22:41
Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
EURO 2024   |  22:09
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  22:00
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!