Decizia Instanței după ce Bocciu a cerut eliberarea din arest

Rapid se află la 7 puncte în spatele liderului FCSB Galerie foto (1 fotografii): Decizia Instanței după ce Bocciu a cerut eliberarea din arest
Foto: Sport Pictures  |   Rapid se află la 7 puncte în spatele liderului FCSB

Cristian Stan   |   Publicat: 28.03.2024 18:10   |  Actualizat: 28.03.2024 20:32

Liviu Ungureanu, liderul galeriei Rapidului, va rămâne în arest în dosarul cu privire la introducerea materialelor pirotehnice pe stadioane.

În cursul zilei de joi, 28 martie, Liviu Ungureanu s-a prezentat în fața instanței în dosarul ”Pyro”, unul în care el și alți doi ultrași giuleșteni au contestat decizia de arestare și au cerut să fie plasați în arest la domiciliu sau să fie tratați ca simpli suspecți, cu posibilitatea de a fi investigați în libertate.

Verdictul la apelul făcut de ”Bocciu” nu a fost unul favorabil, astfel că doar Ciprian Gabriel Andrei, din brigada Chitila, a fost eliberat condiționat și pus sub control judiciar în următoarele 60 de zile.

Mesajul lui ”Bocciu” din închisoare

”Bocciu” a fost arestat înaintea partidei cu Farul, iar Peluza Nord nu și-a mai încurajat favoriții la fel ca altădată. Această decizie nu a fost pe placul lui ”Bocciu”, cel care le-a cerut să-și schimbe atitudinea pentru celelalte partide din play-off.

"Salutare dragi Rapidiști,

Prin intermediul lui Gigi Corsicanu s-a luat legătura cu avocatul lui Liviu Ungurean, iar Liviu ne-a transmis că le mulțumește tuturor rapidiștilor că sunt alături de el, și face apel la toată suflarea rapidistă să fie alături de echipă, poate mai mult decât atunci când era el în peluză! Iar la meciul cu Farul și-ar fi dorit să audă galeria Rapidului până acolo unde este el reținut.

Nu vrea să lase galeria acum la greu, și speră la o decizie favorabilă și corectă din partea instanței. Are încredere atât în instanță cât și în Dumnezeu că totul se va clarifica, și la meciul cu Craiova își dorește să conducă galeria Rapidului așa cum a făcut-o până acum.

Liviu face apel la calm către toți rapidiștii, iar în cazul în care decizia instanței va fi defavorabilă, atunci se va lua o hotărâre în privința viitorului galeriei Rapidului.

Vom reveni cu detalii după decizia instanței!”, a fost mesajul lui ”Bocciu” prin intermediul avocatului său.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
live score Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:06
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:08
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat...
SuperLiga   |  21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
live score Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
SuperLiga   |  21:06
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de...
SuperLiga   |  20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
SuperLiga   |  20:00
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Rezultate / Clasamente