Fiica lui Mihai Stoica face dezvăluiri despre cum a învins cancerul. Cum a transformat boala relația dintre ea și tatăl ei
![Foto 2/32](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F3%2F26%2F13043%2Fc150-1cc21fbb-1711446345b025fe92.jpg&w=960&h=640&c=1)
Gabriela Gogu | Publicat: 26.03.2024 16:41 | Actualizat: 26.03.2024 16:31
Teodora Stoica (29 de ani), fiica lui Mihai Stoica (58 de ani) a făcut mărturisiri emoționante despre lupta pe care a dus-o cu o boală nemiloasă. Fiica fostului fotbalist pune vindecarea de cancer pe seama credinței în Dumnezeu. Tot tânăra a spus că boala a apropiat-o mai mult de tatăl ei.
Fiica lui Mihai Stoica a povestit cum s-a vindecat de cancer. Ea pune vindecarea de cancer pe seama credinței în Dumnezeu și a dezvăluit că s-a apropiat de Dumnezeu și Biserică după ce a primit teribilul diagnostic de cancer cu metastaze.
”Până să se întâmple chestia asta nu credeam în Dumnezeu. În cele 6 luni, cât am fost la pământ, L-am găsit pe Dumnezeu. Asta a fost apropierea de Dumnezeu.
Am simţit că am cu cine să vorbesc, pentru că nu vorbeam cu cei din jur. Şi atunci vorbeam cu El!
Mă confruntam cu depresia. Nu mai aveam putere să mă ridic din pat. Atunci am conştientizat importanţa sportului. La 24 de ani am primit diagnosticul de cancer cu metastaze.
Cred că am avut, mulţumită lui Dumnezeu, mult noroc de oamenii din jur. De domnii doctori. Mi-am schimbat viaţa complet. De la o fată care nu era mulţumită cu locul în care e, mi-am dat seama că nu e despre asta. Că trebuie să fiu mulţumită de unde sunt şi să mă bucur de prezent.” a declarat Teodora Stoica în cadrul unei emisiuni.
Fiica lui Mihai Stoica a aflat că suferă de cancer la 24 de ani
În anul 2020, în urma unui control de rutină la medic, Teodora Stoica a primit vestea care i-a schimbat definitiv viața. La acea vreme tânăra avea doar 24 de ani și a aflat că are cancer într-o formă destul de avansată, cu metastaze la plămâni, coloană și os.
VEZI GALERIA FOTO | Cum s-a schimbat relația cu tatăl ei după ce a primit diagnosticul
Teodora și tatăl nu aveau cea mai bună relație tată-fiică înainte de diagnosticul din 2020, însă acum sunt cei mai buni prieteni și se sfătuiesc cu privire la orice.
”Cred că a fost o reevaluare și din partea lui, nu numai din partea mea. Amândoi ne-am schimbat tonul cu care vorbim, ne spunem lucrurile mai frumos acum, dacă ne deranjează ceva. Nu mai există țipat… Echilibru! Da, s-a reparat total (n.r. – relația ei cu Meme)”, a declarat Teodora Stoica la postul tv.
Teodora Stoica lucrează la FCSB
Teodora Stoica a dezvăluit că se ocupă de întreaga activitate a clubului patronat de Gigi Becali, pe partea de social media.
”Eu și acum mă ocup de partea lor de social media. Să nu mă înjurați, vă rog! Oricum primesc foarte multe mesaje urâte. Nu prea știu oamenii că eu mă ocup de social media, am evitat să spun. Nu sunt singura care se ocupă.
(n.r.- dacă Gigi Becali sau MM Stoica îi sunt șefi) Niciunul, pentru că ei nu au neapărat legătură cu partea de social media. Eu îl mai întreb pe tata de ce nu lucrează mai mult la contul lui de Instagram” a spus Teodora Stoica în cadrul unui podcast.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![După umilința suferită de fiul său, Ciprian Marica a primit un răspuns care l-a ”neliniștit” de la cel mic: ”Ai pierdut cu 7-0 și așa te simți?” / ”Mi-era rușine”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19379%2F17220023750d52e296.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Florin Talpan, oprit de un fan în fața unui supermarket: ”Recunoașteți că FCSB e Steaua!”. Cum a răspuns juristul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19347%2F1721938608f0308bbc.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ciprian Marica deplânge situația în care au ajuns mai mulți foști coechipieri de-ai săi: "Mă doare când îi văd!” / ”Au o altă viață acum”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19332%2F1721927457dd5ecb43.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ciprian Marica: ”Am fost șantajat mult timp cu povestea de la Cluj!”. Dezvăluiri în premieră ale fostului atacant](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19331%2F1721916486ce3334ff.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Craioveanu, prima reacție după ce s-a ales cu dosar penal conducând fără permis: ”Acțiunea poliției nu are la bază încălcarea normelor rutiere!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19335%2F17219193608ab0e9a3.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cel mai mare regret din cariera lui Gică Popescu: ”Mi-ar fi plăcut enorm!” / ”Nu știam atunci...”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19334%2F1721919524bd813c3b.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Utilizat rar de Hagi, Gică Popescu a vorbit cu fiul său despre retragerea din fotbal: ”Vreau să fii fericit!”. Decizia luată de Nicolas înaintea noului sezon și mesajul ”Regelui”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F24%2F19301%2F1721842748d4da9e5b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu, despre ”cel mai antipatic antrenor” din cariera sa: ”Mi-a făcut o chestie foarte urâtă”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F24%2F19295%2F1721829431f228e402.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Câți spectatori au asistat, de fapt, la FCSB - Maccabi Tel Aviv. Avem numărul real! Gigi Becali, după ce asistența a fost ”umflată”: ”Ai ceva la cap?”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19320%2F1721896727ed687d1d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Care pensionari trebuie sa meargă la Casa de Pensii până la finalul lunii iulie? Ce pot pierde?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F4yagphQbfbRAzWQiDaxmVhd-8wChSXHr0I-jF5dwSFQ%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2IyMzZmMDA0Njk4OWE5ZTc1ZjNmZGY0NzIwNDM0NmQ4LTMuanBn.jpg&w=540&h=360&c=1)
![România primește de la Coreea de Sud, în compensare, 736.000.000 $ pentru că a cumpărat tunuri K9](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FFyb9pg94bj-67fkHGX47dUNr3KLVOr6FE9Jth3pBdDM%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2RmNTExOWNhZmE0NDUyMTJkZmI0NmI2MWExZTk3NTczLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![ALERTĂ Încă 1.200.000 pensionari scapă de plata impozitului pe pensie în septembrie. Ce pensie au?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FPQGpZvv2F95B2VyjmObSSqH1xdQDi5exWEDloeZESFA%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzA4ZTQzZTg0MGQ5MjVmZDU3YWUyOTlhMGE5YjY5ZTcyLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Elias Charalambous, discurs fără precedent după eșecul cu Oțelul: ”Dacă va trebui să continuăm cu 11-13 jucători, o vom face!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19399%2F1722027571dc2edc92.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Dorinel Munteanu, neînvins în SuperLiga: ”Mă bucură jocul, mă bucură rezultatul!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19406%2F17220306991b243e7d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Fanii FCSB au izbucnit după eșecul cu Oțelul Galați! Ce le-au scandat jucătorilor la finalul partidei](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19401%2F1722030385c7d540a1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Delegația României și-a făcut apariția la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice! Imagini spectaculoase de la Paris](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19396%2Fc150-8644bf2f-172202236295b4751c.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Oțelul Galați a deschis scorul pe Ghencea după o gafă incredibilă a lui Chiricheș! Ce a făcut fundașul FCSB](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19397%2F17220245370eba109d.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Marian Drăgulescu, despre condițiile execrabile în care a stat la o ediție a Jocurilor Olimpice: ”Stăteam 6-7 persoane într-un apartament de trei camere”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19368%2Fc150-d3773b01-172198515891c73443.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Micuța galerie a Oțelului a venit să îi susțină pe jucători la București! Imagini fabuloase din Ghencea](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19394%2F172202257427e67b79.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Jucătorul dorit insistent de Gigi Becali la FCSB, prezent în tribune la duelul cu Oțelul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19395%2F1722021369b642f954.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)