Fotografia care îi va emoționa pe fanii roș-albaștrilor. Eroii din urmă cu 11 ani s-au reunit

Echipa FCSB-ului care o înfrunta pe Chelsea în 2013 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Fotografia care îi va emoționa pe fanii roș-albaștrilor. Eroii din urmă cu 11 ani s-au reunit
Foto: Sport Pictures  |   Echipa FCSB-ului care o înfrunta pe Chelsea în 2013

George Drafta   |   Publicat: 21.03.2024 16:00   |  Actualizat: 21.03.2024 15:48

Profitând de întreruperea primei ligi din România, o parte dintre componenții FCSB-ului care reușea calificarea în optimile Europa League în 2013 și-au dat întâlnire pentru a rememora momentele de grație trăite în urmă cu 11 ani.

La aceeași masă au luat loc Florin Gardoș, Lukasz Szukala, Vlad Chiricheș, Alexandru Chipciu, Mihai Pintilii, Raul Rusescu și Alexandru Bourceanu.

Toți au făcut parte din echipa care le învingea la București pe Ajax și Chelsea în campania din sezonul 2012/2013 a Europa League.

Revedere roș-albastră

Doar doi dintre ei mai sunt în activitate. Vlad Chiricheș, aflat chiar în lotul vicecampioanei României, și Alex Chipciu, care evoluează în prezent la Universitatea Cluj.

Tot în familia roș-albastră se află și Mihai Pintilii, parte din stafful tehnic condus de Elias Charalambous la FCSB.

Majoritatea celor prezenți cu prilejul acestei revederi sunt zâmbitori, fapt ce confirmă că momentul a fost unul emoționant pentru ei.

Reunirea celor 7 foști și actuali jucători care au scris istorie în tricoul roș-albastru

De altfel, în condițiile în care în ultimii ani echipele noastre nu mai ajung nici măcar în grupele competițiilor europene, foștii jucători ai echipei antrenate atunci de Laurențiu Reghecampf au de ce să fie mândri.

Aducându-și aminte de performanțele înregistrate cu mai bine de un deceniu în urmă.

Fotografia care îi înfățișează pe cei 7 la masă a fost promovată pe contul oficial de pe o rețea de socializare al lui Florin Gardoș.

Aceasta a strâns în doar 3 ore 4100 de likeuri în mediul virtual. Iar aproape 300 de internauți au comentat pe marginea ei.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Stranieri   |  24 Aprilie 2024, 18:46
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României   |  24 Aprilie 2024, 18:39
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:08
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
SuperLiga   |  20:00
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
investigatie iamsport.ro Misterul de la Hamangia: conturi cu numele titularilor și rudelor, pariuri pe înfrângere la scor. Primarul: “Am auzit și eu,...
Special   |  19:00
Misterul de la Hamangia: conturi cu numele titularilor și rudelor, pariuri pe înfrângere la scor. Primarul: “Am auzit și eu, sunt vagabonzi dacă au făcut”. Apare “X”, alt văr al Simonei Halep
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Stranieri   |  18:46
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Rezultate / Clasamente