Scandal monstru între Cătălin Oprișan și Radu Banciu: "Te omor" / "Zero barat"

Cătălin Oprișan și Radu Banciu, scandal monstru când lucrau la GSP Galerie foto (1 fotografii): Scandal monstru între Cătălin Oprișan și Radu Banciu: "Te omor" / "Zero barat"
Foto: Youtube  |   Cătălin Oprișan și Radu Banciu, scandal monstru când lucrau la GSP

Redactia   |   Publicat: 08.07.2024 20:22   |  Actualizat: 09.07.2024 17:02

Doi dintre cei mai cunoscuți jurnaliști din România, Cătălin Oprișan și Radu Banciu, au fost aproape de un conflict fizic pe vremea când erau colegi la Gazeta Sporturilor.

Unul dintre invitații lui Costin Ștucan, Project-Manager iAMsport.ro, la emsiunea organizată la finalul meciurilor de la EURO 2024, Cătălin Oprișan a dezvăluit acum ceva timp cum s-a certat cu Radu Banciu.

Reputatul jurnalist, cu o vastă experiență în spate, a fost la un pas de un conflict fizic cu cel care îi era pe atunci coleg la GSP.

Cătălin Oprișan și Radu Banciu, aproape de un conflict fizic când lucrau la Gazeta Sporturilor

Conflictul dintre cei doi a fost în cele din urmă aplanat de oamenii aflați în preajma lor, iar cel care a fost "agresor", Oprișan, a avut de-a face cu mânia superiorilor.

"Cu Banciu am fost coleg, este singurul om căruia i-am pus mâna în gât. Niciodată în viața mea nu m-am certat cu cineva, nu știu să mă bat. M-au trimis acasă de la Gazetă. Am stat o săptămână în concediu, era să plec de tot.

Nu e ceva de care sunt mândru. I-am pus mâna în gât și i-am zis, 'Să moară mama, te omor aici!'. Au sărit să ne despartă. Eram în 2000.

Eram șef la fotbal internațional la GSP. (n.r. Îl imită pe Radu Banciu) Sunteți toți niște traducători. Unul nu scrieți de Marseille ceva calumea", a povestit Cătălin Oprișan, la Un Podcast.

Radu Banciu a venit imediat cu răspunsul

După ce a avut dezvăluirea lui Cătălin Oprișan, Radu Banciu a reacționat la emisiunea sa de pe Prima Sport.

"Cine să îmi pună mâna în gât, Oprișan de la Vrancea? Dacă e vorba de Oprișan jurnalistul, ăla a fost un zero barat. Cum să îmi pună mă mie mâna în gât, în ce sens?

Noi avem meritul că am relansat ciorba asta de rahat a jurnalismului din România. Eu și cu încă vreo doi. N-am venit să facem același lucru cum fac toți", a spus Radu Banciu


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Jude Bellingham a petrecut cu vedete precum Idris Elba și Virgil van Dijk la lansarea Gin & Juice a lui Dr Dre și Snoop Dogg
Jude Bellingham a petrecut cu vedete precum Idris Elba și Virgil van Dijk la lansarea Gin & Juice a lui Dr Dre și Snoop Dogg
Jude Bellingham a petrecut cu vedete precum Idris Elba și Virgil van Dijk la lansarea Gin & Juice a lui Dr Dre și Snoop Dogg
Cum arată soția lui Cristi Chivu. Adelina a fost prezentă pe Giulești, la meciul Rapid - CFR Cluj
Cum arată soția lui Cristi Chivu. Adelina a fost prezentă pe Giulești, la meciul Rapid - CFR Cluj
Cum arată soția lui Cristi Chivu. Adelina a fost prezentă pe Giulești, la meciul Rapid - CFR Cluj
Cristiano Ronaldo, vacanță de vis la Marea Roșie. Georgina i-a fost alături starului portughez
Cristiano Ronaldo, vacanță de vis la Marea Roșie. Georgina i-a fost alături starului portughez
Cristiano Ronaldo, vacanță de vis la Marea Roșie. Georgina i-a fost alături starului portughez
Zeta, scoasă din sărite de un jucător de la CFR Cluj: ”Fiica mea și-a dat seama de unele lucruri”
Zeta, scoasă din sărite de un jucător de la CFR Cluj: ”Fiica mea și-a dat seama de unele lucruri”
Zeta, scoasă din sărite de un jucător de la CFR Cluj: ”Fiica mea și-a dat seama de unele lucruri”
Cel mai sexy fan de la Slobozia - FCSB! Alexandru Pantea a venit să își susțină colegii, alături de iubita sa. Cât de frumoasă este Alina
Cel mai sexy fan de la Slobozia - FCSB! Alexandru Pantea a venit să își susțină colegii, alături de iubita sa. Cât de frumoasă este Alina
Cel mai sexy fan de la Slobozia - FCSB! Alexandru Pantea a venit să își susțină colegii, alături de iubita sa. Cât de frumoasă este Alina
Ce pasiune are fostul căpitan al Rapidului? Giani Kiriță a ramas ”mască” când l-a văzut: ”Ești robot”
Ce pasiune are fostul căpitan al Rapidului? Giani Kiriță a ramas ”mască” când l-a văzut: ”Ești robot”
Ce pasiune are fostul căpitan al Rapidului? Giani Kiriță a ramas ”mască” când l-a văzut: ”Ești robot”

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
Special  |  18 Iulie 2024, 19:08
3.
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  21 Iulie 2024, 15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  21 Iulie 2024, 13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 13:38
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Special   |  21 Iulie 2024, 13:37
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Cristi Balaj a dat verdictul după cea mai controversată fază de la Rapid - CFR Cluj 2-2
exclusiv Cristi Balaj a dat verdictul după cea mai controversată fază de la Rapid - CFR Cluj 2-2
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 12:54
Cristi Balaj a dat verdictul după cea mai controversată fază de la Rapid - CFR Cluj 2-2
Cum arată piciorul lui Albion Rrahmani după meciul cu CFR Cluj! Atacantul kosovar a ieșit pe brațe de pe teren
foto Cum arată piciorul lui Albion Rrahmani după meciul cu CFR Cluj! Atacantul kosovar a ieșit pe brațe de pe teren
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 12:22
Cum arată piciorul lui Albion Rrahmani după meciul cu CFR Cluj! Atacantul kosovar a ieșit pe brațe de pe teren
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
exclusiv Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns...
SuperLiga   |  15:48
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după...
SuperLiga   |  15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
exclusiv Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Liga 2   |  15:19
Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
SuperLiga   |  14:46
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu...
SuperLiga   |  14:28