După pierderea lui Alibec, constănțenii ar putea echilibra balanța: „Sunt speranțe să îl avem pe teren”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): După pierderea lui Alibec, constănțenii ar putea echilibra balanța: „Sunt speranțe să îl avem pe teren”

Alexia Ciobanu   |   Publicat: 18.05.2023 14:48   |  Actualizat: 18.05.2023 14:53

Vești bune pentru Gică Hagi înainte de derby-ul din Constanța. Tudor Băluță (24) își revine mai repede decât s-ar fi preconizat.

Dacă, înainte, Hagi se plângea că joacă în dezavantaj, acum, când diferența dintre Farul Constanța și FCSB este de doar un punct, antrenorul a pierdut încă un jucător important, Denis Alibec (32). Acesta este suspendat în următoarele două etape, în urma cartonașului roșu primit în meciul cu Universitatea Craiova.

Vestea bună, totuși, este că Tudor Băluță ar putea reveni pe teren, chiar când este cea mai mare nevoie de el.

Sperăm că Băluţă, avem vești din ce în ce mai bune, să ne ajute. Înțelegem că recuperarea decurge mai bine decât ne așteptam. Sunt speranțe să îl avem pe teren. Ciprian Marica

Pierderea lui Alibec îl îngrijorează pe Ciprian Marica. Acesta înțelege că este un minus considerabil, dar susține că și-au demonstrat meritul la titlu în acest sezon.

Vor fi emoții. Putem vorbi de o finală, care pe care. Adevărul este că am fost mai buni tot acest sezon și trebuie să demonstrăm și în această finală. Cert este că pierdem un jucător important. Ciprian Marica

Ce spune Marica despre „ieșirea” lui Alibec

Ciprian Marica are o părere duală vizavi de gestul atacantului. Deși îl înțelege și consideră că situația a degenerat, acționarul consideră ca tinerețea ar fi, de fapt, la mijloc.

Gestul lui în acel moment, l-am înţeles. Nu cred că a avut intenţia de a-l lovi. A vrut să facă fault, să aibă o descătuşare. Nu voia să îi dea una. Nu cred că se gândea că poate lua cartonaş roşu. Ciprian Marica
Pe de-o parte înţeleg, dar pe de altă parte, sigur, au trecut anii şi peste mine şi este important să îţi gestionezi tensiunea şi ieşirile. Am aproape 40 de ani, văd altfel lucrurile Ciprian Marica

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
Diverse   |  12 Iulie 2024, 16:44
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 16:16
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Fotbal Internațional   |  12 Iulie 2024, 15:39
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi...
EURO 2024   |  18:47
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi s-a făcut pielea de găină!”
live score Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru...
SuperLiga   |  18:34
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru...
Diverse   |  18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la...
SuperLiga   |  18:08