FOTO EXCLUSIV | Vrem să ne batem cu ”granzii” Europei, dar ne pregătim ca pe vremea lui Ceaușescu! Unde a putut să îi cazeze FRF pe micuții ”tricolori”

Foto 10/10 Galerie foto(10) Galerie foto (10 fotografii): FOTO EXCLUSIV | Vrem să ne batem cu ”granzii” Europei, dar ne pregătim ca pe vremea lui Ceaușescu! Unde a putut să îi cazeze FRF pe micuții ”tricolori”

Radu Secoșan   |   Publicat: 19.06.2023 20:12   |  Actualizat: 19.06.2023 23:06

Bătaie de joc la loturile de juniori ale României! iAMsport.ro a intrat în posesia unor imagini cu cazarea oferită de FRF micuților fotbaliști, care veniseră în zona Vâlcei la o acțiune, în vedere selecției la națională U11.

Mulți copii români visează să reușească să își croiască un drum în fotbalul mare și să aibă șansa de a putea reprezenta, într-o bună zi, echipa națională la Campionatul Mondial sau cel European.

Pasiunea oricărui jucător vine din copilărie, din vremea când plăcerea de a juca fotbal avea prioritate peste orice altceva. Iar, pentru a își îndeplini visul, tinerii trebuie ocrotiți și ajutați.

În acest context, este greu de crezut în ce condiții a putut FRF să îi cazeze pe micuții fotbaliști veniți la Băile Govora, la o acțiune organizată chiar de federație, în vederea selecției la naționala U11.

Foto 4/10

Vrem să ne batem cu ”granzii” Europei, dar ne pregătim ca pe vremea lui Ceaușescu

Era faza a treia de selecție, ultima, astfel că cei mai promițători fotbaliști din țară au fost chemați, dar condițiile de cazare care le-au fost oferite nu s-au ridicat la nivelul evenimentului.

Foto 3/10

iAMsport.ro a intrat în posesia imaginilor cu cazarea oferită micuților jucători și părinților lor, care părea desprinsă din era comunistă, fiind nerenovată, probabil, de zeci de ani.

Foto 2/10

Clădirea în sine a trecut prin nenumărate ploi, furtuni, ninsori și canicule, iar acestea și-au lăsat urma, în timp ce mobila și băile din camere aveau mare nevoie de o ”reîmprospătare”.

Foto 8/10

Conflict între FRF și părinții prezenți la Vâlcea

Revoltați de condițiile în care au fost cazați, conform surselor iAMsport.ro, părinții și-au manifestat nemulțumirea la adresa FRF, în speță la adresa reprezentantului FRF Cristian Sculici, moment în care au primit un răspuns halucinant.

Foto 9/10

Aceștia au fost întrebați, retoric, bineînțeles, dacă, pentru o singură noapte, și-ar fi dorit să fie cazați la un hotel de cinci stele.

Este greu de crezut că, în 2023, o federație la fel de ”bănoasă” ca FRF se mai zgârcește la astfel de costuri, mai ales când este vorba despre copiii care ar putea reprezenta viitorul fotbalului românesc.

Cristi Sculici este referent zonal al FRF pentru Arad din 2018 și este direct responsabil de comunicarea dintre cluburile din zonă și federație.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cum i-a numit Adrian Mutu pe Dobrin și Hagi când a vorbit despre cei doi ”grei” ai fotbalului românesc. ”Briliantul” a folosit un singur cuvânt
Cum i-a numit Adrian Mutu pe Dobrin și Hagi când a vorbit despre cei doi ”grei” ai fotbalului românesc. ”Briliantul” a folosit un singur cuvânt
Cum i-a numit Adrian Mutu pe Dobrin și Hagi când a vorbit despre cei doi ”grei” ai fotbalului românesc. ”Briliantul” a folosit un singur cuvânt
Visul lui Dan Șucu s-a năruit! Cu cine va semna Florin Niță
Visul lui Dan Șucu s-a năruit! Cu cine va semna Florin Niță
Visul lui Dan Șucu s-a năruit! Cu cine va semna Florin Niță
Fostul ”tricolor” pune tunurile pe echipa națională: ”Istorie au făcut suporterii”
Fostul ”tricolor” pune tunurile pe echipa națională: ”Istorie au făcut suporterii”
Fostul ”tricolor” pune tunurile pe echipa națională: ”Istorie au făcut suporterii”
Răzvan Lucescu i-a analizat lui Ianis Hagi prestațiile de la EURO 2024: ”Are o viziune extraordinară”
Răzvan Lucescu i-a analizat lui Ianis Hagi prestațiile de la EURO 2024: ”Are o viziune extraordinară”
Răzvan Lucescu i-a analizat lui Ianis Hagi prestațiile de la EURO 2024: ”Are o viziune extraordinară”
Membrul ”Generației de Aur”, declarații incredibile la 30 de ani de la victoria României cu Argentina: ”Dacă Maradona juca, nu aveam vreo șansă!” / ”Îmi pare rău că nu i-am sărutat piciorul stâng”
Membrul ”Generației de Aur”, declarații incredibile la 30 de ani de la victoria României cu Argentina: ”Dacă Maradona juca, nu aveam vreo șansă!” / ”Îmi pare rău că nu i-am sărutat piciorul stâng”
Membrul ”Generației de Aur”, declarații incredibile la 30 de ani de la victoria României cu Argentina: ”Dacă Maradona juca, nu aveam vreo șansă!” / ”Îmi pare rău că nu i-am sărutat piciorul stâng”
Denis Drăguş, despre viitorul lui Edi Iordănescu la națională: ”Noi asta ne-am dori”
Denis Drăguş, despre viitorul lui Edi Iordănescu la națională: ”Noi asta ne-am dori”
Denis Drăguş, despre viitorul lui Edi Iordănescu la națională: ”Noi asta ne-am dori”

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  12 Iulie 2024, 19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
Diverse   |  12 Iulie 2024, 16:44
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 16:16
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
SuperLiga   |  20:40
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
exclusiv Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la...
SuperLiga   |  20:16
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi...
EURO 2024   |  18:47
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi s-a făcut pielea de găină!”
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon