Ilie Dumitrescu nu l-a ratat pe Jose Mourinho. Imaginea postată de "Sir" pe rețelele sociale

Foto 20/20 Galerie foto(20) Galerie foto (20 fotografii): Ilie Dumitrescu nu l-a ratat pe Jose Mourinho. Imaginea postată de "Sir" pe rețelele sociale

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 24.05.2024 22:11   |  Actualizat: 24.05.2024 23:55

Ilie Dumitrescu (56 de ani), fostul mare atacant al României, s-a fotografiat cu Jose Mourinho (61 de ani) și a împărtășit imaginea pe rețelele sociale, însoțită de un mesaj special.

Sâmbătă, de la 20:30, va avea loc meciul de retragere al Generației de Aur, pentru care s-au vândut deja peste 54.000 de bilete.

Foto 20/20

Ilie Dumitrescu s-a fotografiat cu Jose Mourinho

Printre starurile fotbalului mondial se află și Jose Mourinho, care va fi antrenorul legendelor străine. Ilie Dumitrescu, fostul atacant al echipei naționale, nu a ezitat să se fotografieze în compania lui Mourinho. Imaginea a fost împărtășită de ”Sir” pe rețelele sociale, însoțită de un mesaj aparte.

”Sunt onorat să stau alături de unul dintre cei mai buni antrenori din lume, Special One Jose Mourinho”, a scris Ilie Dumitrescu, în dreptul fotografiei.

Foto 1/20

Tricourile pe care Hagi, Popescu sau Ilie Dumitrescu le vor îmbrăca în meciul de retragere au prețul de 270 de lei și pot fi comercializate în mai multe mărimi, până la 4XXL. Banii strânși din vânzarea pieselor vor ajunge la școlile la care au învățat componenții Generației de Aur.

Tricoul de fotbal de colecție pentru Generația de Aur din 1994 reprezintă o piesă emblematică ce sărbătorește epoca de aur a fotbalului românesc. Fabricat dintr-un material de înaltă calitate, poliester, acest tricou îmbină confortul modern cu amintirile pline de glorie ale echipei naționale din acea perioadă de aur” este mesajul celor ce-l comercializează.

Publicul merită un astfel de eveniment, să se bucure împreună cu noi la ultima apariţie împreună. Pe 18 mai trebuie să fie o bucurie a oamenilor şi sunt convins că va fi o sărbătoare aşa cum acest grup de jucători merită -Gică Popescu

Lista echipei World Stars

PORTARI

Dida

Sébastien Frey

FUNDAȘI

Christian Panucci

Levan Kobiashvili

José Edmílson Gomes de Moraes

Maicon Douglas Sisenando

Vincent Candela

Fernando Couto

Juanito Gutiérrez

Paul Bodin

Miroslav Djukic

Cristian Zaccardo

MIJLOCAȘI

Rivaldo

Christian Karembeu

Jari Litmanen

Gökhan Inler

Giorgos Karagounis

Marcos Senna

ATACANȚI

Hristo Stoichkov

Goran Pandev

Giovanni Silva de Oliveira

Javier Saviola

Nuno Gomes


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Eroul care a calificat România la primul EURO, regrete după 40 de ani: ”N-am vorbit nici până azi cu Mircea Lucescu. În fotbal sunt 2 reguli clare!”
Eroul care a calificat România la primul EURO, regrete după 40 de ani: ”N-am vorbit nici până azi cu Mircea Lucescu. În fotbal sunt 2 reguli clare!”
Eroul care a calificat România la primul EURO, regrete după 40 de ani: ”N-am vorbit nici până azi cu Mircea Lucescu. În fotbal sunt 2 reguli clare!”
Un fan a izbucnit în lacrimi la antrenamentul naționalei. Momentul emoționant care l-a făcut să plângă de fericire
Un fan a izbucnit în lacrimi la antrenamentul naționalei. Momentul emoționant care l-a făcut să plângă de fericire
Un fan a izbucnit în lacrimi la antrenamentul naționalei. Momentul emoționant care l-a făcut să plângă de fericire
Mii de oameni la antrenamentul României din Germania. Ce spune Drăgușin despre obiectivul tricolorilor la Euro
Mii de oameni la antrenamentul României din Germania. Ce spune Drăgușin despre obiectivul tricolorilor la Euro
Mii de oameni la antrenamentul României din Germania. Ce spune Drăgușin despre obiectivul tricolorilor la Euro
Cum se motivează tricolorii înainte de EURO 2024! Mesajele apărute la terenul de antrenament
Cum se motivează tricolorii înainte de EURO 2024! Mesajele apărute la terenul de antrenament
Cum se motivează tricolorii înainte de EURO 2024! Mesajele apărute la terenul de antrenament
EXCLUSIV | Jackie Ionescu: “Hagi, pe partea aia, aproape zero”. Cine a fost cel mai valoros fotbalist din istoria României. "Era genul fluieră-vânt. Avea femei, pierdea nopțile..."
EXCLUSIV | Jackie Ionescu: “Hagi, pe partea aia, aproape zero”. Cine a fost cel mai valoros fotbalist din istoria României. "Era genul fluieră-vânt. Avea femei, pierdea nopțile..."
EXCLUSIV | Jackie Ionescu: “Hagi, pe partea aia, aproape zero”. Cine a fost cel mai valoros fotbalist din istoria României. "Era genul fluieră-vânt. Avea femei, pierdea nopțile..."
Ladislau Boloni, întrebat despre oferta de la Standard: "Club mare!" Cum vede România la EURO: "Nu sunt optimist"
Ladislau Boloni, întrebat despre oferta de la Standard: "Club mare!" Cum vede România la EURO: "Nu sunt optimist"
Ladislau Boloni, întrebat despre oferta de la Standard: "Club mare!" Cum vede România la EURO: "Nu sunt optimist"

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"