Ionel Ganea prevede un viitor strălucit pentru ”tricolorul” care a impresionat în meciul cu Israel: ”O să se ducă la o echipă de top”

Foto 1/3 Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Ionel Ganea prevede un viitor strălucit pentru ”tricolorul” care a impresionat în meciul cu Israel: ”O să se ducă la o echipă de top”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 19.11.2023 22:27   |  Actualizat: 20.11.2023 09:36

România s-a calificat la Campionatul European din 2024, iar Ionel Ganea (50 de ani) a vorbit în termeni laudativi despre Andrei Rațiu (25 de ani), fundașul echipei naționale.

Echipa națională este gata să ia cu asalt Germania, asta după ce și-a asigurat calificarea la Euro 2024. ”Tricolorii” au adus bucurie în sufletele românilor, după o performanță de excepție în meciul contra Israelului, în care România s-a impus cu scorul de 2-1.

Ionel Ganea, cuvinte la superlativ pentru Andrei Rațiu

Ionel Ganea, fost internațional român, a vorbit despre calificarea României la turneul final din Germania, dar și despre Andrei Rațiu, fundașul lui Rayo Vallecano, pentru care prevede un viitor strălucit.

Sperăm și de la el să-și facă un nume și să-l vedem la o echipă mai puternică. E un jucător tânăr, de viitor, sperăm să facă meciuri bune și până la vară, iar după Campionatul European să se ducă la o echipă de top a spus Ionel Ganea, pentru Sport.ro

Foto 3/3

1.5 milioane de euro
este cota lui Andrei Rațiu, potrivit Transfermarkt.

Ionel Ganea are 19 goluri și 45 de selecții la echipa națională. Fostul atacant a avut o carieră impresionantă și a bifat mai multe cluburi importante precum Rapid, Stuttgart, Wolverhampton sau Dinamo.

”A dovedit că este mai bun decât Anghel Iordănescu”

La nici 24 de ore de la meciul ”tricolorilor”, Anghel Iordănescu a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Edi Iordănescu.

”Tata Puiu” a spus că fiul său a făcut o treabă extraordinară pentru echipa națională, ba chiar a declarat că performanța actualului selecționer este mult mai mare decât a fostul antrenor al primei reprezentative, Anghel Iordănescu.

A dovedit că este mai bun decât Anghel Iordănescu.E de discutat și am să vin cu argumente. Ultima calificare a echipei naționale s-a întâmplat ieri, iar cel mai bun antrenor este cel care a reușit calificarea, tot ce a promis, a îndeplinit.

Actualul selecționer este mult mai analitic decât fostul antrenor, Anghel Ioranescu, după cum analizează meciurile, cum le pregătește, cât muncește din punct de vedere tactic, tehnic, o spun cu mâna pe inima, este mult mai analitic decât mine, nu este mai cunoscut decât mine, dar mai bun decât mine...”, a spus Anghel Iordănescu, pentru DigiSport.

Foto 2/3


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Gafă uriașă făcută de Ucraina cu câteva ore înainte de startul meciului cu România! Ce scrie pe tricourile de joc
Gafă uriașă făcută de Ucraina cu câteva ore înainte de startul meciului cu România! Ce scrie pe tricourile de joc
Gafă uriașă făcută de Ucraina cu câteva ore înainte de startul meciului cu România! Ce scrie pe tricourile de joc
EXCLUSIV | Gică Craioveanu, răscolit de cuvintele lui Răducioiu: “Nea Puiu a luat foc atunci!” Ce l-a făcut să plângă pe fostul atacant al naționalei
EXCLUSIV | Gică Craioveanu, răscolit de cuvintele lui Răducioiu: “Nea Puiu a luat foc atunci!” Ce l-a făcut să plângă pe fostul atacant al naționalei
EXCLUSIV | Gică Craioveanu, răscolit de cuvintele lui Răducioiu: “Nea Puiu a luat foc atunci!” Ce l-a făcut să plângă pe fostul atacant al naționalei
Protagonistul unuia dintre meciurile cu cântec din fotbalul românesc, detalii după 37 de ani: ”Am avut arbitraje dubioase. Mi-a rupt piciorul, nu s-a dat nimic. Greu de spus dacă  VAR ar fi intervenit pentru Dinamo atunci”
Protagonistul unuia dintre meciurile cu cântec din fotbalul românesc, detalii după 37 de ani: ”Am avut arbitraje dubioase. Mi-a rupt piciorul, nu s-a dat nimic. Greu de spus dacă VAR ar fi intervenit pentru Dinamo atunci”
Protagonistul unuia dintre meciurile cu cântec din fotbalul românesc, detalii după 37 de ani: ”Am avut arbitraje dubioase. Mi-a rupt piciorul, nu s-a dat nimic. Greu de spus dacă VAR ar fi intervenit pentru Dinamo atunci”
Marius Marin, mesaj pentru naționala Ucrainei: "Nu trebuie să ne intereseze ce s-a întâmplat. E un meci de fotbal"
Marius Marin, mesaj pentru naționala Ucrainei: "Nu trebuie să ne intereseze ce s-a întâmplat. E un meci de fotbal"
Marius Marin, mesaj pentru naționala Ucrainei: "Nu trebuie să ne intereseze ce s-a întâmplat. E un meci de fotbal"
Florin Răducioiu, necruțător: ”Mulți jucători nu aveau ce să caute în SUA, în 1994!” Ce spune despre posibilitatea ca Hagi și Popescu să fi influențat selecția
Florin Răducioiu, necruțător: ”Mulți jucători nu aveau ce să caute în SUA, în 1994!” Ce spune despre posibilitatea ca Hagi și Popescu să fi influențat selecția
Florin Răducioiu, necruțător: ”Mulți jucători nu aveau ce să caute în SUA, în 1994!” Ce spune despre posibilitatea ca Hagi și Popescu să fi influențat selecția
Așa arată cel mai bun prim 11 din grupa României de la EURO! Belgienii domină, ucrainenii țin aproape, ”tricolorii” sunt la coadă
Așa arată cel mai bun prim 11 din grupa României de la EURO! Belgienii domină, ucrainenii țin aproape, ”tricolorii” sunt la coadă
Așa arată cel mai bun prim 11 din grupa României de la EURO! Belgienii domină, ucrainenii țin aproape, ”tricolorii” sunt la coadă

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
video Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 15:55
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Editorialisti   |  18:26
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au...
EURO 2024   |  18:20
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au impresionat
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei