Mihai Stoica, încântat de un fotbalist al naționalei după egalul cu Irlanda de Nord: ”Poate juca la Inter!”

Dennis Parma este cotat la suma de 5 milioane de euro Galerie foto (1 fotografii): Mihai Stoica, încântat de un fotbalist al naționalei după egalul cu Irlanda de Nord: ”Poate juca la Inter!”
Foto: Sport Pictures  |   Dennis Parma este cotat la suma de 5 milioane de euro

Cristian Stan   |   Publicat: 23.03.2024 22:23   |  Actualizat: 23.03.2024 23:55

Mihai Stoica (58 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a lăudat un singur jucător al României, după partida cu Irlanda de Nord, una încheiată la egalitate, scor 1-1.

Naționala condusă de Edi Iordănescu a plecat cu prima șansă contra Irlandei de Nord, însă nici cu suportul fanilor, peste 30.000 la număr, nu a reușit să obțină victoria.

A fost o prestație anostă din partea ”tricolorilor” pe Arena Națională, însă Mihai Stoica a reușit să identifice un jucător ce s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

Mihai Stoica: ”E greu să îl scoţi de acolo”

Dennis Man a fost favoritul oficialului FCSB contra britanicilor, pe care îl vede evoluând chiar în tricoul liderului din campionatul Italiei, Inter Milano.

A început să pară lider şi la Parma. Când eşti golgheterul echipei, asta te responsabilizează... E greu să îl scoţi de acolo, să îl pui la altă echipă, să faci o trecere de la o echipă la alta. La cum arată acum, poţi să îl iei şi să îl pui la Inter. Ca profil, mi s-a părut că Man semăna cu Josip Ilicic.

Dennis are execuţiile astea aşezate, nu şutează în forţă, vede unghiurile, este un jucător foarte inteligent! Nu se duce 1 contra 1 tot timpul, dar atacă spaţiile”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

Dennis Man, marcatorul României cu Irlanda de Nord

De altfel, jucătorul ce activează la Parma a fost singurul care a înscris în poarta nord-irlandezilor în partida de vineri seara.

Man a primis o pasă în adâncime de la de la Răzvan Marin, s-a întors spre poartă și l-a învins pe Hazard cu un șut pe centrul porții. A fost reușita de 1-1, una venită în minutul 25.

La gruparea din Peninsulă, Man are 11 goluri și 5 pase decisive în 26 de etape. O bornă care a contribuit din plin la poziția ”cruciaților” din Serie B. Liderul Parma are un avans de 8 puncte în fața urmăritoarei Venezia.

Dennis Man a marcat 7 goluri pentru prima reprezentativă în 21 meciuri

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Federația i-a dat ultimatum lui Edi Iordănescu: ”Acesta este obiectivul nostru”
Federația i-a dat ultimatum lui Edi Iordănescu: ”Acesta este obiectivul nostru”
Federația i-a dat ultimatum lui Edi Iordănescu: ”Acesta este obiectivul nostru”
Mircea Lucescu, pe banca echipei naționale? Răspunsul ferm al antrenorului român
Mircea Lucescu, pe banca echipei naționale? Răspunsul ferm al antrenorului român
Mircea Lucescu, pe banca echipei naționale? Răspunsul ferm al antrenorului român
VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”
Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”
Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”
De ce nu l-a convocat Victor Pițurcă pe Cristi Săpunaru la națională, în urmă cu 12 ani: ”Bă, nu se poate, nu accept așa ceva!”
De ce nu l-a convocat Victor Pițurcă pe Cristi Săpunaru la națională, în urmă cu 12 ani: ”Bă, nu se poate, nu accept așa ceva!”
De ce nu l-a convocat Victor Pițurcă pe Cristi Săpunaru la națională, în urmă cu 12 ani: ”Bă, nu se poate, nu accept așa ceva!”
”Va ajunge important la națională!” Costel Gâlcă îi prevede un viitor strălucit jucătorului de la FCSB cu un singur meci în tricoul României
”Va ajunge important la națională!” Costel Gâlcă îi prevede un viitor strălucit jucătorului de la FCSB cu un singur meci în tricoul României
”Va ajunge important la națională!” Costel Gâlcă îi prevede un viitor strălucit jucătorului de la FCSB cu un singur meci în tricoul României

Cele mai citite

Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 21:07
1.
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
2.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 09:15
3.
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
Știri de ultimă oră din sport
Florin Prunea cere măsuri drastice după FCSB-Rapid: ”10 ani să nu mai intre în stadion”
Florin Prunea cere măsuri drastice după FCSB-Rapid: ”10 ani să nu mai intre în stadion”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 18:46
Florin Prunea cere măsuri drastice după FCSB-Rapid: ”10 ani să nu mai intre în stadion”
Adrian Mutu n-a uitat de Adrian Mititelu junior și a fost șocat să afle că acesta este în spital: ”Surprins și îngrijorat”
Adrian Mutu n-a uitat de Adrian Mititelu junior și a fost șocat să afle că acesta este în spital: ”Surprins și îngrijorat”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 18:39
Adrian Mutu n-a uitat de Adrian Mititelu junior și a fost șocat să afle că acesta este în spital: ”Surprins și îngrijorat”
Dan Nistor a primit verdictul din partea medicilor. Cât va lipsi jucătorul Universității
Dan Nistor a primit verdictul din partea medicilor. Cât va lipsi jucătorul Universității
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 17:40
Dan Nistor a primit verdictul din partea medicilor. Cât va lipsi jucătorul Universității
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Diverse   |  22 Aprilie 2024, 17:20
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Ionuț Chirilă nu a fost impresionat de ce a văzut la derby-ul de pe Arena Națională: ”Rapid, echipă de liga 3” / ”Olaru a greșit mult”
Ionuț Chirilă nu a fost impresionat de ce a văzut la derby-ul de pe Arena Națională: ”Rapid, echipă de liga 3” / ”Olaru a greșit mult”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 17:00
Ionuț Chirilă nu a fost impresionat de ce a văzut la derby-ul de pe Arena Națională: ”Rapid, echipă de liga 3” / ”Olaru a greșit mult”
"Ne-am distrus valorile. E greu de înțeles". Reacție dură în cazul plecării lui Florinel Coman în Qatar
"Ne-am distrus valorile. E greu de înțeles". Reacție dură în cazul plecării lui Florinel Coman în Qatar
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 16:24
"Ne-am distrus valorile. E greu de înțeles". Reacție dură în cazul plecării lui Florinel Coman în Qatar
Ce a spus Gigi Becali după ce a aflat situația lui Adrian Mititelu Junior: ”L-am sfătuit să facă asta”
Ce a spus Gigi Becali după ce a aflat situația lui Adrian Mititelu Junior: ”L-am sfătuit să facă asta”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 16:09
Ce a spus Gigi Becali după ce a aflat situația lui Adrian Mititelu Junior: ”L-am sfătuit să facă asta”
MM Stoica, impresionat de doi jucători din play-out: "Fotbaliști deosebiți"
MM Stoica, impresionat de doi jucători din play-out: "Fotbaliști deosebiți"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 16:00
MM Stoica, impresionat de doi jucători din play-out: "Fotbaliști deosebiți"
Explicația incredibilă a lui Gheorghe Mustață după ce suporterii FCSB-ului au aruncat cu obiecte în Jakub Hromada. Rapidistul...
SuperLiga   |  19:35
Explicația incredibilă a lui Gheorghe Mustață după ce suporterii FCSB-ului au aruncat cu obiecte în Jakub Hromada. Rapidistul era scos pe targă
Florin Prunea cere măsuri drastice după FCSB-Rapid: ”10 ani să nu mai intre în stadion”
SuperLiga   |  18:46
Florin Prunea cere măsuri drastice după FCSB-Rapid: ”10 ani să nu mai intre în stadion”
Adrian Mutu n-a uitat de Adrian Mititelu junior și a fost șocat să afle că acesta este în spital: ”Surprins și îngrijorat”
SuperLiga   |  18:39
Adrian Mutu n-a uitat de Adrian Mititelu junior și a fost șocat să afle că acesta este în spital: ”Surprins și îngrijorat”
live score Petrolul Ploiești - UTA 1-0, ACUM, pe iAMsport.ro. Tabela se modifică pentru prima oară la Ploiești
SuperLiga   |  18:32
Petrolul Ploiești - UTA 1-0, ACUM, pe iAMsport.ro. Tabela se modifică pentru prima oară la Ploiești
Gregorio știe ce îi trebuie lui Dinamo să se salveze de la retrogadare: "Șmecherie". Kopic are pretenții de la jucători
SuperLiga   |  18:23
Gregorio știe ce îi trebuie lui Dinamo să se salveze de la retrogadare: "Șmecherie". Kopic are pretenții de la jucători
Declarația misterioasă a lui Bogdan Lobonț despre posibila venire a lui Șumudică la Rapid: ”Sunt implicat în toate” + Cum...
SuperLiga   |  17:44
Declarația misterioasă a lui Bogdan Lobonț despre posibila venire a lui Șumudică la Rapid: ”Sunt implicat în toate” + Cum vede transferul lui Louis Munteanu: ”Îi vreau pe Messi și Ronaldo”
Dan Nistor a primit verdictul din partea medicilor. Cât va lipsi jucătorul Universității
SuperLiga   |  17:40
Dan Nistor a primit verdictul din partea medicilor. Cât va lipsi jucătorul Universității
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Diverse   |  17:20
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Rezultate / Clasamente