EXCLUSIV | Adrian Mutu insistă pentru jucătorul pe care l-a dorit și la Rapid. Oferta făcută de Neftchi Baku

Jucătorii de la Rapid și Sepsi Galerie foto (1 fotografii): EXCLUSIV | Adrian Mutu insistă pentru jucătorul pe care l-a dorit și la Rapid. Oferta făcută de Neftchi Baku
Foto: Profimedia  |   Jucătorii de la Rapid și Sepsi

Redactia   |   Publicat: 18.07.2023 15:03   |  Actualizat: 18.07.2023 19:01

Adrian Mutu (44 de ani) a lăsat-o pe Rapid pentru Neftchi Baku, iar acum "Briliantul" caută întăriri pentru noua sa formație chiar în Liga 1.

Tehnicianul grupării azere a pus ochii pe un jucător pe care l-a vrut și la Rapid, Mark Tamas (29 de ani), de la Sepsi.

Adrian Mutu vrea să transfere din Liga 1

Neftchi Baku chiar a făcut o ofertă pentru jucătorul maghiar, fapt dezvăluit exclusiv pentru iAM Sport de Laszlo Dioszegi.

"Tamas vrea să plece în străinătate. Toată ziua vine pe capul nostru că vrea să plece, că nu-i place la noi. Am primit o ofertă chiar de la echipa lui Adrian Mutu. Au oferit 100.000 de euro, o sumă ridicolă.

El nici nu vrea să rămână aici, de două zile ne chinuim cu el, nu vrea să facă antrenamente. A scăzut foarte mult în ochii mei. Dacă fiecare jucător care vrea să plece îl lăsăm ce o să facem? Băgăm juniorii?

Nu suntem la grădiniță. O să ne gândim foarte bine ce facem, dar nu se poate ca fiecare jucător să facă de capul lui. Fiecare fotbalist are o clauză. El are 200.000 sau 300.000 de euro.

Dacă cineva dă suma asta e liber să plece. Am primit 10.000 de euro din partea unei echipe din Polonia, chiar am început să râdem. Cu el lucrurile nu sunt în regulă", a spus Laszlo Dioszegi, pentru iAM Sport.

Omul cu banii de la Sepsi a spus că trupa sa va mai avea parte de întăriri doar dacă Mark Tamas va pleca.

"Noi simțim că anul ăsta putem să facem performanță, să mergem mai departe în Conference League. Dacă Tamas nu vrea să se antreneze trebuie să mai aducem un jucător, altfel nu mai facem transferuri", a spus Dioszegi.

  • Tamas a ajuns la Sepsi în septembrie 2022, liber de contract, după o aventură în Polonia, la Slask Wroclaw

Sepsi se pregătește de startul aventurii europene

Sepsi va evolua contra celor de la CSKA Sofia în preliminariile Conference League.

Prima manșă va avea loc pe 27.07, iar returul o săptămână mai târziu, pe 3 august.

Anul trecut, Sepsi a fost învinsă în dublă manșă de Djugarden. Suedezii s-au impus cu 3-1 și în tur, și în retur.

Adrian Mutu a pus ochii și pe doi jucători de la Rapid

Pe lângă Tamas, se pare că Neftchi Baku ar putea să-i mai transfere, conform informațiilor apărute în presă, pe doi dintre fotbaliștii importanți de la Rapid.

Marko Dugandzic și Alexandru Albu ar fi pe lista lui Adrian Mutu, cei doi fiind doi dintre fotbaliștii cu care tehnicianul s-a înțeles cel mai bine la gruparea giuleșteană.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
SuperLiga   |  17 Iunie 2024, 20:44
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Corespondență EURO Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Corespondență EURO Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
SuperLiga   |  20:44
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
EURO 2024   |  20:39
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
EURO 2024   |  20:17
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
Corespondență EURO Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
EURO 2024   |  19:49
Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Belgia – Slovacia 0-1! Surpriză uriașă în grupa ”tricolorilor”. Lukaku, două goluri anulate
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia 0-1! Surpriză uriașă în grupa ”tricolorilor”. Lukaku, două goluri anulate
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Corespondență EURO Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”