Naționala feminină de fotbal, amical cu Bulgaria înaintea debutului în Liga Națiunilor

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Naționala feminină de fotbal, amical cu Bulgaria înaintea debutului în Liga Națiunilor

Bogdan Silviu Răducan   |   Publicat: 31.05.2023 14:53   |  Actualizat: 10.06.2023 00:25

Reprezentativa feminină de fotbal a României va efectua un stagiu de pregătire în perioada 9-19 iulie, ultimul înaintea startului în prima ediție a UEFA Women’s Nations League. Pe 16 iulie, este programat un amical cu selecționata similară a Bulgariei.

Tricolorele se vor reuni în țară, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia, unde se vor pregăti pe toată perioada cantonamentului.

Naționala antrenată de Cristian Dulca va disputa, duminică, 16 iulie, un joc amical în compania Bulgariei, pe stadionul din cadrul Complexului Sportiv ”Arcul de Triumf”. Ora de disputare va fi anunțată ulterior.

Ediția inaugurală a UEFA Women's Nations League începe în septembrie, urmând a avea finalele în februarie. În urma jocurilor se vor alege echipele calificate din Europa la Jocurile Olimpice din 2024, și se va stabili clasamentul pe baza căruia se va efectua tragerea la sorți în faza calificarilor pentru UEFA Women's EURO 2025.

România a fost repartizată în grupa B2, alături de Finlanda, Slovacia și Croația.

PROGRAMUL JOCURILOR DIN LIGA NAȚIUNILOR:

22 septembrie 2023: Croația – ROMÂNIA, Finlanda – Slovacia

26 septembrie 2023: ROMÂNIA – Finlanda, Slovacia – Croația

27 octombrie 2023: ROMÂNIA – Slovacia, Finlanda – Croația

31 octombrie 2023: Slovacia – ROMÂNIA, Croația – Finlanda

30 noiembrie 2023: Finlanda – ROMÂNIA, Croația – Slovacia

5 decembrie 2023: ROMÂNIA – Croația, Slovacia – Finlanda


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Eveniment șocant în partida disputată de FC Argeș! Bătaie cu pumni și picioare, chiar în timpul meciului
Eveniment șocant în partida disputată de FC Argeș! Bătaie cu pumni și picioare, chiar în timpul meciului
Eveniment șocant în partida disputată de FC Argeș! Bătaie cu pumni și picioare, chiar în timpul meciului
Cristian Dulca s-a despărțit de naționala feminină! Un fost antrenor de la FCSB îl înlocuiește. Răzvan Burleanu: ”A fost aprobat în funcție”
Cristian Dulca s-a despărțit de naționala feminină! Un fost antrenor de la FCSB îl înlocuiește. Răzvan Burleanu: ”A fost aprobat în funcție”
Cristian Dulca s-a despărțit de naționala feminină! Un fost antrenor de la FCSB îl înlocuiește. Răzvan Burleanu: ”A fost aprobat în funcție”
Naționala României a remizat cu Grecia într-un meci amical. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-0
Naționala României a remizat cu Grecia într-un meci amical. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-0
Naționala României a remizat cu Grecia într-un meci amical. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-0
România a încheiat în genunchi campania din Nations League. ”Tricolorele” au retrogradat, cu un singur punct
România a încheiat în genunchi campania din Nations League. ”Tricolorele” au retrogradat, cu un singur punct
România a încheiat în genunchi campania din Nations League. ”Tricolorele” au retrogradat, cu un singur punct
Un nou pas greșit pentru naționala de feminin a României în Nations League. ”Tricolorele” au remizat cu Slovacia, la București
Un nou pas greșit pentru naționala de feminin a României în Nations League. ”Tricolorele” au remizat cu Slovacia, la București
Un nou pas greșit pentru naționala de feminin a României în Nations League. ”Tricolorele” au remizat cu Slovacia, la București
România, înaintea unui test important. Ce spune selecționerul Cristi Dulca despre al doilea joc din Liga Națiunilor
România, înaintea unui test important. Ce spune selecționerul Cristi Dulca despre al doilea joc din Liga Națiunilor
România, înaintea unui test important. Ce spune selecționerul Cristi Dulca despre al doilea joc din Liga Națiunilor

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 20:39
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Corespondență EURO Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Corespondență EURO Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
EURO 2024   |  20:39
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
EURO 2024   |  20:17
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
Corespondență EURO Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
EURO 2024   |  19:49
Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Gol anulat lui Lukaku
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Gol anulat lui Lukaku
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Corespondență EURO Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”