Gigi Becali vrea să-l transfere pe fotbalistul ”care e prea bun și merită să joace la Real Madrid”. Fanii au invadat forumurile

Foto 1/2 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Gigi Becali vrea să-l transfere pe fotbalistul ”care e prea bun și merită să joace la Real Madrid”. Fanii au invadat forumurile

Redactia   |   Publicat: 29.06.2023 15:50   |  Actualizat: 29.06.2023 17:56

Gigi Becali ar vrea să-l transfere și pe Ashley Du Preez (25 de ani), tot de la Kaizer Chiefs, care este extrem de apreciat de suporteri. De asemenea, patronul FCSB ar vrea să-l transfere și pe Reeve Fosler (25 de ani), fundaș dreapta.

În noul sezon, patronul FCSB încearcă un nou asalt la titlu și încearcă să aducă întăriri pentru Elias Charalambous.

Gigi Becali pare că a descoperit un filon în Africa de Sud, la Kaizer Chiefs, de unde l-a transferat și pe fundașul Siyabonga Ngezana.

FCSB l-ar vrea pe golgheterul lui Kaizer Chief

Un transfer mai interesant decât cel al lui Ngenzana ar fi cel al lui Ashley Du Preez. În vârstă de 25 de ani, acesta joacă ”aripă”, adică pe postul lui Andrei Cordea, pe care Gigi Becali l-a tot criticat.

Site-ul snl24.com, din Africa de Sud, anunță pe surse că FCSB este interesată și de transferul lui Ashley du Preez.

”Vestea care a ajuns în biroul colegilor este că Ashley Du Preez a ajuns și el pe radarul clubului (n.r. FCSB)”, scriu cei de la snl24.com.

Ashley Du Preez este idol la Kaizer Chiefs

În vârstă de 25 de ani, Du Preez a fost transferat vara trecută de Kaizer Chiefs, de la Stellenbosch, în schimbul a 600.000 de euro.

De altfel, jurnaliștii sud-africani avertizează că Du Preez nu va fi deloc ieftin.

A fost o mutare foarte reușit pe Kaizer Chiefs. Ashley Du Preez a devenit golgheterul echipei, cu 9 goluri în 32 de meciuri. De asemenea, are și 5 assist-uri.

Evoluțiile foarte bune i-au adus și debutul la naționala Africii de Sud: ”Mama a plâns în hohote când a auzit”, a spus atunci Du Preez.

1
milion de euro este cota lui Ashley Du Preez pe transfermarkt.com

De asemenea, el a intrat rapid în inimile fanilor lui Kaizer. La finalul lunii aprilie, după un meci câștigat cu 1-0 în fața lui Chippa United, unicul gol fiind marcat de Du Preez, un suporter l-a propus la Real Madrid:

”Echipele din campionatul Africii de Sud sunt prea mici pentru Chiefs. Du Preez merită să joace pentru Real Madrid. Acest băiat este prea bun”, a scris un suporter pe nume Emlee Malawi, reacție publicată de goal.com.

De altfel, vestea că Ashley Du Preez este dorit de FCSB i-a alarmat pe fanii lui Kaizer Chiefs.

snl24.com, site-ul care a anunțat interesul FCSB-ului pentru Ashley Du Preez, a publicat câteva reacții ale suporterilor: ”Îl pot da pe Frosler, nu pe Du Preez. Acesta din urma a fost singura vedetă care a strălucit”, este una dintre reacțiile postate de snl24.com.

Gigi Becali ar vrea să-l transfere la FCSB și pe Reeve Frosler

Patronul FCSB ar fi interesat și de transferul lui Reeve Frosler, anunță tot snl24.com. În vârstă de 25 de ani, acesta joacă fundaș dreapta, dar poate evolua și pe flancul stâng.

În ultimul sezon, Frosler a adunat 24 de apariții, timp în care a reușit un assist: ”Numele lui Reeve Frosler este un altul legat de gigantul din România”, scriu jurnaliștii sud-africani.

”Atât Du Preez, cât și Frosler au contracte pe termen lung cu Glamour Boys (n.r. poreclă a lui Kaizer) și serviciile lor nu vor fi ieftine”, mai scrie sursa citată.

950.000

de euro este cota lui Reeve Frosler pe transfermarkt.com


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  12 Iulie 2024, 19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România