Conflict aprins între Torje și Lulluaku la duelul direct! Ce s-a întâmplat: ”Ne mai înjurăm, ne mai îmbrățișăm. În teren mă transform”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Conflict aprins între Torje și Lulluaku la duelul direct! Ce s-a întâmplat: ”Ne mai înjurăm, ne mai îmbrățișăm. În teren mă transform”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 22.02.2024 22:50   |  Actualizat: 22.02.2024 22:50

În timpului meciului tensionat Concordia Chiajna - Ceahlăul Piatra Neamț 1-2, din etapa a 16-a a Ligii 2, mijlocașul de bandă Gabi Torje (34 de ani) l-a înjurat pe atacantul Azdren Llullaku (36 de ani)

Ceahlăul Piatra Neamț a obținut o victorie crucială, cu scorul de 2-1, în fața Concordiei Chiajna, datorită unei „duble” semnate de Matei Moraru. Spiritele s-au încins în meci, iar Gabi Torje, jucătorul Concordiei, l-a înjurat pe adversarul Llullaku.

Albanezul a comentat incidentul într-o manieră calmă, declarând că Torje l-a înjurat "de morți", un gest pe care l-a considerat deplasat. Cu toate acestea, Llullaku a menționat că Torje și-a prezentat scuzele la pauză, ceea ce a dus la aplanarea conflictului pe teren.

”Când înjuri de morți e mai nasol”

”A fost o perioadă lungă, o vacanță foarte lungă și un cantonament destul de lung. Ne-am pregătit foarte bine, cred că s-a văzut asta și astăzi pe teren. Mă bucur foarte mult că am luat trei puncte. Cum am zis, e doar un pas și mai avem trei finale. (n.r. despre conflictul cu Gabi Torje) Sunt multe chestii, sunt multe înjurături într-un meci, dar când înjuri de morți e mai nasol. Aia e, mi-a cerut scuze, e ok.

Toții jucătorii își arată valoarea în play-off, este mult mai spectaculos și pentru public. (n.r. Ți-e dor de Liga 1?) Normal că mi-e dor, ar fi un succes foarte mare, dar întâi trebuie să prindem play-off-ul. Ar fi un pas foarte mare”, a spus Azdren Llullaku.

Ce a spus Gabi Torje despre situație

Apoi, Torje a venit și el rapid cu replică. Fostul jucător de la Dinamo a spus că asa este fotbalul, și astfel de situații se întâmplă des.

”Dezamăgire mare, îmi pare foarte rău, am muncit, ne-am pregătit bine, am avut meciuri de pregătire în care am făcut ceea ce a trebuit să facem. Acum suntem în situația în care suntem. Am avut multe faze fixe în care nu am putut să înscriem, așa s-a scris azi pagina de istorie, trebuie să ne jucăm șansa până la capăt. Depinde de alte echipe, va fi greu.

Așa e la fotbal, ne mai înjurăm, ne mai îmbrățișăm, ne mai împăcăm. Se mai întâmplă, nu e prima, dar nici ultima dată când s-a întâmplat. Eu, personal, în teren mă transform, dacă jignesc personal pe cineva îmi cer scuze. Și eu sunt jignit, îmi pare rău, ăsta e fotbalul.

A fost reacția mea la nervi, după care mi-am cerut scuze. Și el a vociferat, dar nu ăsta este esențialul fotbalului. Sunt lucruri care se întâmplă în teren, nu ar trebui să fie normale, însă se întâmplă”, a spus Gabi Torje.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Clubul care insistă pentru Dani Coman: ”Dacă vine la noi, ne vom bate la titlu. Sunt sigur că se va alătura acestui proiect”
Clubul care insistă pentru Dani Coman: ”Dacă vine la noi, ne vom bate la titlu. Sunt sigur că se va alătura acestui proiect”
Clubul care insistă pentru Dani Coman: ”Dacă vine la noi, ne vom bate la titlu. Sunt sigur că se va alătura acestui proiect”
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Strategia echipei care se bate pentru promovarea în Superligă naște controverse: "Cel puțin 80% jucători de etnie maghiară"
Strategia echipei care se bate pentru promovarea în Superligă naște controverse: "Cel puțin 80% jucători de etnie maghiară"
Strategia echipei care se bate pentru promovarea în Superligă naște controverse: "Cel puțin 80% jucători de etnie maghiară"
Gloria Buzău - CSC Șelimbăr 0-0. Ambele formații rămân fără victorie în play-off
Gloria Buzău - CSC Șelimbăr 0-0. Ambele formații rămân fără victorie în play-off
Gloria Buzău - CSC Șelimbăr 0-0. Ambele formații rămân fără victorie în play-off
Victor Pițurcă, discurs dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Nu a existat niciun plan!” Care ar fi singura șansă pentru ca echipa să ajungă în Superligă
Victor Pițurcă, discurs dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Nu a existat niciun plan!” Care ar fi singura șansă pentru ca echipa să ajungă în Superligă
Victor Pițurcă, discurs dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Nu a existat niciun plan!” Care ar fi singura șansă pentru ca echipa să ajungă în Superligă

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
2.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
SuperLiga  |  23 Aprilie 2024, 11:38
3.
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Ce nu vrea Gheorghe Hagi să vadă la noul stadion: ”Spun asta public”
SuperLiga   |  08:00
Ce nu vrea Gheorghe Hagi să vadă la noul stadion: ”Spun asta public”
Marius Şumudică, impresionat de un jucător din Superliga: "E viaţa mea"
SuperLiga   |  08:00
Marius Şumudică, impresionat de un jucător din Superliga: "E viaţa mea"
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
SuperLiga   |  00:18
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
SuperLiga   |  00:05
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Fotbal   |  23:56
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de...
SuperLiga   |  23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Rezultate / Clasamente