CSA Steaua ar putea avea un nou comandant! Ce promite omul care speră să îl înlocuiască pe Răzvan Bichir: ”Acest club este un colos”

Steaua ar putea avea motive de bucurie Galerie foto (1 fotografii): CSA Steaua ar putea avea un nou comandant! Ce promite omul care speră să îl înlocuiască pe Răzvan Bichir: ”Acest club este un colos”
Foto: sportpictures  |   Steaua ar putea avea motive de bucurie

Radu Bordei   |   Publicat: 25.03.2024 18:33   |  Actualizat: 25.03.2024 19:42

Fanii Stelei ar putea primi o veste pe care aceștia o așteptau de ceva timp. Sunt șanse ca gruparea militară să aibă în curând un comandant nou. Colonelul Răzvan Bichir mai are doar câteva luni de mandat, iar în locul lui este vehiculat un nume cu greutate în Ghencea.

Cei de la MApN ar dori de data aceasta un manager cu experiență în ceea ce privește conducerea unui club sportiv, de aceea una dintre variantele studiate ar fi Răzvan Pîrcălabu, șef al Secției de Lupte a clubului dar și a Federației Române de Lupte.

Acesta a activat toată viața în clubul militar și are și grad de locotenent-colonel. În plus, funcțiile ocupate în cadrul clubului, dar și la federația de profil îl recomandă ca un manager potrivit în viziunea celor din Ministerul Apărării.

Se schimbă garda la Steaua? ”Sunt pregătit oricând”

Răzvan Bichir nu a fost niciodată o variantă populară printre suporterii Stelei, mai ales când vine vorba de activitatea lui în ceea ce privește echipa de fotbal. Fanii l-au criticat deseori și îl văd printre cei responsabili de faptul că Steaua nu a promovat din liga secundă.

De aceea, eventuala venire a lui Răzvan Pîrcălabu, membru al Comitetului Executiv al COSR şi membru în Biroul Executiv al Federaţiei Internaţionale de Lupte, poate fi o veste bună. Mai ales că acesta este un înfocat susținător al militarilor și s-ar asigura că lucrurile ar intra pe un făgaș normal.

Am avut nişte discuţii la nivel de minister, am fost invitat acolo, mi s-a propus în vara anului trecut acest lucru şi am spus că sunt pregătit oricând pentru această provocare. Ar fi o mare onoare pentru mine şi familia mea.

Ştiu ce am de făcut, ca să glumim eu știu și pietrele de la Steaua, nu văd de ce să nu fiu manager bun”, a declarat Pîrcălabu, pentru Orange Sport.

”Sunt multe de schimbat”

Răzvan Bichir a mai obținut un mandat de 6 luni la finalul anului trecut, dar interimatul său se apropie de final. Suporterii speră ca în mai să vadă alt comandant în fruntea clubului.

Sunt multe de schimbat acolo. În primul rând, unii dintre prietenii mei şi-au pierdut încrederea şi speranţa. Consider că acest club este un colos şi merită să fie din nou cel mai bun”, a explicat Pîrcălabu.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Clubul care insistă pentru Dani Coman: ”Dacă vine la noi, ne vom bate la titlu. Sunt sigur că se va alătura acestui proiect”
Clubul care insistă pentru Dani Coman: ”Dacă vine la noi, ne vom bate la titlu. Sunt sigur că se va alătura acestui proiect”
Clubul care insistă pentru Dani Coman: ”Dacă vine la noi, ne vom bate la titlu. Sunt sigur că se va alătura acestui proiect”
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Strategia echipei care se bate pentru promovarea în Superligă naște controverse: "Cel puțin 80% jucători de etnie maghiară"
Strategia echipei care se bate pentru promovarea în Superligă naște controverse: "Cel puțin 80% jucători de etnie maghiară"
Strategia echipei care se bate pentru promovarea în Superligă naște controverse: "Cel puțin 80% jucători de etnie maghiară"
Gloria Buzău - CSC Șelimbăr 0-0. Ambele formații rămân fără victorie în play-off
Gloria Buzău - CSC Șelimbăr 0-0. Ambele formații rămân fără victorie în play-off
Gloria Buzău - CSC Șelimbăr 0-0. Ambele formații rămân fără victorie în play-off
Victor Pițurcă, discurs dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Nu a existat niciun plan!” Care ar fi singura șansă pentru ca echipa să ajungă în Superligă
Victor Pițurcă, discurs dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Nu a existat niciun plan!” Care ar fi singura șansă pentru ca echipa să ajungă în Superligă
Victor Pițurcă, discurs dezlănțuit la adresa CSA Steaua: ”Nu a existat niciun plan!” Care ar fi singura șansă pentru ca echipa să ajungă în Superligă

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
SuperLiga   |  00:18
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
SuperLiga   |  00:05
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Fotbal   |  23:56
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de...
SuperLiga   |  23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
SuperLiga   |  23:02
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
Rezultate / Clasamente