OFICIAL | FC Argeș a anunțat despărțirea de 13 jucători: ”Mult succes!”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): OFICIAL | FC Argeș a anunțat despărțirea de 13 jucători: ”Mult succes!”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 17.06.2023 17:58   |  Actualizat: 17.06.2023 18:39

FC Argeș a prezentat lista cu jucătorii al căror parcurs la echipă se va încheia. 13 fotbaliști și-au luat rămas bun de la formația piteșteană. Fabio Vienna (24 de ani) și Geani Crețu (23 de ani) se alătură Superligii.

Deși inițial au anunțat despărțirea de Zorhan Bassong și David Mezza Colii, cei de la FC Argeș au rectificat lista despărțirilor și au adăugat alți 11 jucători pe aceasta.

”Rectificăm postarea de acum câteva minute și vă prezentăm lista cu jucătorii de care deja ne-am despărțit și cei ale căror contracte se vor termina la sfârșitul lunii iunie. Mult succes!”, a transmis FC Argeș, pe Facebook.

Fabio Vianna, Antonio Jakolis, Alin Dobrosavlevici, Mimito Biai, Marius Constantin, Kevin Koumbemba, Boubacar Hanne, Geani Crețu, Andrei Tîrcoveanu, David Croitoru și Wesley Jobello sunt celelalte 11 nume care nu mai continuă alături de echipă.

Fabio Vienna, noul jucător de la Farul Constanța

Fabio Vienna a ajuns deja la o înțelegere cu Farul Constanța și a fost prezentat oficial la club.

”Fundașul stânga portughez Fabio Vianna este noul jucător al echipei noastre!

În vârstă de 24 de ani (1,81m), Fabio Vianna este format la Benfica Lisabona, iar în carieră a mai evoluat pentru formațiile portugheze Chaves, Braga și Coimbra, dar și în campionatul României, pentru FC Argeș. Mult succes în tricoul alb-albastru, Fabio”, a transmis Farul.

Geani Crețu se întoarce la Dinamo

De asemenea, Geani Crețu a revenit la Dinamo, echipă proaspăt promovată în Superligă. Crețu se bucură pentru revenirea ”roș-albilor” în primul eșalon și speră ca formația să termine pe un loc cât mai bun în clasament.

”Mâine o să fiu la reunire! În primul rând, sunt foarte fericit că m-am întors acasă!

Vreau să mă antrenez cât de bine pot în perioada de pregătire pentru a-mi ajuta echipa să termine pe un loc cât mai bun în clasament și-mi doresc ca Dinamo să redevină o echipă de primele locuri în România”, a declarat fotbalistul, pentru Gsp.

FC Argeș a pierdut barajul de promovare/menținere, iar echipa va trebui să facă mutări importante în această perioadă de mercato, dacă dorește să aibă șanse de revenire în Superligă.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cum ar putea promova Corvinul în Liga 1 la finalul sezonului. Bogdan Apostu: ”E un paradox”
Cum ar putea promova Corvinul în Liga 1 la finalul sezonului. Bogdan Apostu: ”E un paradox”
Cum ar putea promova Corvinul în Liga 1 la finalul sezonului. Bogdan Apostu: ”E un paradox”
Anunțul momentului în fotbalul din România. O echipă de tradiție e aproape să obțină dreptul de promovare
Anunțul momentului în fotbalul din România. O echipă de tradiție e aproape să obțină dreptul de promovare
Anunțul momentului în fotbalul din România. O echipă de tradiție e aproape să obțină dreptul de promovare
Mesajul lui Juan Bauza la despărțirea de FCU Craiova: "Ar fi frumos pentru mine să îmi pot încheia cariera la acest club"
Mesajul lui Juan Bauza la despărțirea de FCU Craiova: "Ar fi frumos pentru mine să îmi pot încheia cariera la acest club"
Mesajul lui Juan Bauza la despărțirea de FCU Craiova: "Ar fi frumos pentru mine să îmi pot încheia cariera la acest club"
Adi Petre va juca sezonul viitor tot în Liga 2. Cu ce echipă a ajuns să semneze
Adi Petre va juca sezonul viitor tot în Liga 2. Cu ce echipă a ajuns să semneze
Adi Petre va juca sezonul viitor tot în Liga 2. Cu ce echipă a ajuns să semneze
Echipele din România care ar putea primi investiții importante și de la statul maghiar, și de la cel român. Anunțul lui Marcel Ciolacu le vizează direct
Echipele din România care ar putea primi investiții importante și de la statul maghiar, și de la cel român. Anunțul lui Marcel Ciolacu le vizează direct
Echipele din România care ar putea primi investiții importante și de la statul maghiar, și de la cel român. Anunțul lui Marcel Ciolacu le vizează direct
OFICIAL | De abia plecat de la Dinamo, Deniz Giafer a semnat cu o altă echipă din România
OFICIAL | De abia plecat de la Dinamo, Deniz Giafer a semnat cu o altă echipă din România
OFICIAL | De abia plecat de la Dinamo, Deniz Giafer a semnat cu o altă echipă din România

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
Diverse   |  12 Iulie 2024, 16:44
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 16:16
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Fotbal Internațional   |  12 Iulie 2024, 15:39
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi...
EURO 2024   |  18:47
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi s-a făcut pielea de găină!”
live score Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru...
SuperLiga   |  18:34
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru...
Diverse   |  18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la...
SuperLiga   |  18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”