Promisiunea lui Marius Croitoru pentru Adrian Mititelu, după revenirea lui FCU Craiova: ”Atunci au degenerat lucrurile!”

Marius  Croitoru le-a mai antrenat pe FC Botoșani și pe FC Argeș Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Promisiunea lui Marius Croitoru pentru Adrian Mititelu, după revenirea lui FCU Craiova: ”Atunci au degenerat lucrurile!”
Foto: Sport Pictures  |   Marius Croitoru le-a mai antrenat pe FC Botoșani și pe FC Argeș

Cătălin Stroia   |   Publicat: 28.05.2024 21:54   |  Actualizat: 28.05.2024 21:54

Marius Croitoru (43 de ani) a fost reinstalat pe banca celor de la FCU Craiova. Antrenorul le-a promis suporterilor și patronului că va readuce un stil de jos spectaculos la formația din Bănie.

Marius Croitoru a revenit la FCU Craiova pentru a aduce clubul lui Adrian Mititelu înapoi în prima ligă. Fostul mijlocaș al Stelei a făcut o promisiune la întoarcere și vrea să implenteze un stil de jos spectaculos la echipă.

De asemenea, Croitoru a dezvăluit că negocierile dintre el și Adrian Mititelu pentru a reveni în Bănie existau de mai mult timp, însă problema carnetului de antrenor, care se va rezolva în următoarea perioadă, a reprezentat un impediment.

Marius Croitoru: ”Cu nea Adi am discutat atunci”

Foto 3/3

”Dacă vrea tiki taka, asta vom face la echipă. Nu este ușor, dar obiectivul este acela de a promova. (n.r. Și în prima parte ați jucat Tiki Taka) Da, doar că lucrurile la momentul respectiv au degenerat. Cu nea Adi am discutat mult mai demult, însă problema cu carnetul m-a făcut să nu vin mai devreme.

Probabil a văzut ce am făcut în primul mandat și a vrut să mă aducă înapoi. (n.r. problema carnetului) Da! Săptămâna asta am ultimul curs la CNFPA (n.r. Centrul Național de Formare și Perfecționare a Antrenorilor). De pe 15 iunie vom trece la treabă. Domnul Mititelu mi-a garantat că vor rămâne cei mai buni jucători la echipă. Cred că este mai dureros o ratare a promovării decât o retrogradare”, a spus Marius Croitoru pentru site-ul clublui.

Marius Croitoru a fost antrenorul formației din Bănie în sezonul 2022/2023, dar a rezistat doar 3 luni pe banca tehnică. La plecarea tehnicianului, patronul a criticat activitatea acestuia și a dat de înțeles că mandatul său a fost un eșec total.

Mititelu și Croitoru, din nou prieteni: ”Bine ai revenit!”

Totuși, Mititelu l-a iertat între timp pe fostul antrenor de la FC Botoșani și FC Argeș, căruia vrea să îi mai dea o șansă chiar după retrogradarea lui FCU Craiova.

Dragoș Albu & Co au ajuns în liga secundă după un sezon încheiat cu Eugen Trică pe bancă.

"Bine ai revenit, Marius Croitoru! Marius Croitoru este noul antrenor principal al FCU 1948. Acesta a mai antrenat echipa în perioada 23 iunie 2022 - 10 octombrie 2022. El a semnat un contract valabil pentru 2 ani", a fost mesajul care a însoțit postarea urcată în mediul virtual.

La precedentul mandat al lui Croitoru la FCU Craiova, oltenii au avut 5 victorii, 3 remize și 6 înfrângeri. Antrenorul de 34 de ani era liber de contract din luna august a anului trecut atunci când s-a despărțit de FC Botoșani.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Petiție trimisă Comisiei Europene de o asociație de suporteri ai Stelei. Ce au cerut fanii și ce răspuns au primit
Petiție trimisă Comisiei Europene de o asociație de suporteri ai Stelei. Ce au cerut fanii și ce răspuns au primit
Petiție trimisă Comisiei Europene de o asociație de suporteri ai Stelei. Ce au cerut fanii și ce răspuns au primit
OFICIAL | Legenda dinamovistă care s-a despărțit de echipa pe care tocmai o promovase în urmă cu mai puțin de o săptămână. Anunțul făcut de club
OFICIAL | Legenda dinamovistă care s-a despărțit de echipa pe care tocmai o promovase în urmă cu mai puțin de o săptămână. Anunțul făcut de club
OFICIAL | Legenda dinamovistă care s-a despărțit de echipa pe care tocmai o promovase în urmă cu mai puțin de o săptămână. Anunțul făcut de club

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"