Se desființează FCU Craiova după retrogradare? Adrian Mititelu a făcut anunțul mult așteptat de fani

Adrian Mititelu este patronul celor de la FCU Craiova Galerie foto (1 fotografii): Se desființează FCU Craiova după retrogradare? Adrian Mititelu a făcut anunțul mult așteptat de fani
Foto: captură FCU Craiova  |   Adrian Mititelu este patronul celor de la FCU Craiova

Cătălin Stroia   |   Publicat: 18.05.2024 22:32   |  Actualizat: 18.05.2024 22:59

Adrian Mititelu (56 de ani), patronul celor de la FCU Craiova, a anunțat, prin intermediul unei postări pe rețelele de socializare, ce se va întâmpla cu clubul după retrogradarea în Liga 2.

Formația patronată de Adrian Mititelu a ”picat” în liga secundă după trei ani petrecuți în Superligă. Oltenii nu au reușit să se impună în fața celor de la Hermannstadt, în ultima etapă din play-out, pierzând cu 1-3.

Patronul lui FCU Craiova a venit apoi cu o postare pe pagina sa de Facebook, în care și-a etichetat copiii și pe directorul de marketing, Lucian Mitu, anunțând ce se va întâmpla cu echipa..

Adrian Mititelu: ”Nu vom ceda”

Adrian Mititelu a atașat mesajul: ”NU VOM CEDA! VOM REVENII RAPID ÎN SUPERLIGA!”.

Clubul din Bănie va avea din sezonul următor o competiție dificilă în ceea ce privește promovarea în prima ligă și îi va avea ca și competitori pe FC Argeș, Corvinul Hunedoara, Șelimbăr, Voluntari și Chindia Târgoviște.

Când se va anunța noul antrenor de la FCU Craiova

Marcel Pușcaș a dezvăluit când va începe FCU Craiova pregătirea pentru sezonul viitor și care sunt șansele ca Marius Croitoru să fie instalat în locul lui Eugen Trică.

”Până pe data de 15 iunie suntem în vacanță, după care patronul va decide și cine va fi antrenor. El a numit mereu antrenorul. Nu știu dacă va reveni Marius Croitoru.

Varianta a apărut pentru că Marius a fost în vestiar cu noi la meciul cu Poli Iași. La meciul pe care l-am disputat atunci. Dar asta nu înseamnă că el va fi. Poate va fi el, poate va fi altul, dar asta doar Adrian Mititelu poate confirma”, a mai spus Pușcaș, la Digi Sport.

De asemenea, oficialul a precizat și motivele pentru care oltenii s-au despărțit de șapte jucători imediat după retrogradare.

”Au fost șapte jucători cărora li s-au terminat contractele. La unii mai existau clauze cu drept de prelungire, dar nu s-au activat. În consecință, au fost liberi să plece. Și lor li s-au mai adăugat și cei doi antrenori”, a mai spus Marcel Pușcaș pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Petiție trimisă Comisiei Europene de o asociație de suporteri ai Stelei. Ce au cerut fanii și ce răspuns au primit
Petiție trimisă Comisiei Europene de o asociație de suporteri ai Stelei. Ce au cerut fanii și ce răspuns au primit
Petiție trimisă Comisiei Europene de o asociație de suporteri ai Stelei. Ce au cerut fanii și ce răspuns au primit
OFICIAL | Legenda dinamovistă care s-a despărțit de echipa pe care tocmai o promovase în urmă cu mai puțin de o săptămână. Anunțul făcut de club
OFICIAL | Legenda dinamovistă care s-a despărțit de echipa pe care tocmai o promovase în urmă cu mai puțin de o săptămână. Anunțul făcut de club
OFICIAL | Legenda dinamovistă care s-a despărțit de echipa pe care tocmai o promovase în urmă cu mai puțin de o săptămână. Anunțul făcut de club

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"