video Mesajele dinamoviștilor pentru rivalii de la Petrolul. Ironia la care au apelat suporterii "câinilor" + Răspunsul ”lupilor”
![Fanii lui Dinamo au onorat cum se cuvine prima reprezentație a favoriților pe teren propriu în actualul sezon](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19163%2F17215902016b667d79.jpg&w=960&h=640&c=1)
Silvian Bădulescu , George Drafta, Paul Chirilă (foto/video) | Publicat: 21.07.2024 23:26 | Actualizat: 21.07.2024 23:34
După ce suporterii ploieșteni au ajuns și ei pe stadion, a început duelul galeriilor pe arena de lângă Mânăstirea Cașin. Ambele grupuri de fani au încercat să puncteze cu ajutorul bannerelor pregătite special pentru această confruntare sau a scenografiilor.
Meciul de pe arena Arcul de Triumf era considerat unul cu grad ridicat de risc din cauza rivalității binecunoscute dintre cele două echipe care se înfruntă în etapa a 2-a a Superligii.
Câteva sute de suporteri ai Petrolului au făcut deplasarea la București pentru a se putea duela de la distanță cu omologii lor din tabăra dinamovistă.
Unii cu bannerele, alți cu scenografiile
Iar duelul celor două galerii a avut o componentă clară. Dacă ploieștenii au preferat să apeleze mai degrabă la câteva scenografii, suporterii lui Dinamo au fost pregătiți cu câteva bannere.
Pe care le-au afișat în diferite zone ale stadionului, funcție și de facțiunile care au ocupat sectoarele respective.
Două dintre dintre ele au conținut și ironii la adresa adversarilor. "Ultraseria se face pe stadion, nu cu șmecherii prin telefon" și "Naționaliștii găzari, nod de bișinițari", au fost "dedicațiile" speciale ale galeriei dinamoviste pentru rivalii lor.
Ploieștenii nu au rămas datori
Aflați în una dintre peluzele stadionului pe care Dinamo își dispută meciurile de pe teren propriu și în acest sezon.
În repriza secundă în sectorul ocupat de galeria petrolistă a apărut totuși și un banner, de răspuns parctic după trimiterile ironice venite din tabăra cealaltă. "Când sunteți mulți vă arătați colții, la număr egal nu aveți benzină, tanchiștii roșii ?", a fost mesajul susținătorilor veniți de la Ploiești.
De menționat că duelul s-a purtat doar cu fanii de la PCH, peluză neinclusă în proectul ”Unitate Națională” al fanilor, din care fac parte, în schimb, ultrașii de la Sud Dinamo, cei care au evitat să se mai confrunte cu găzarii.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Cîrjan a făcut spectacol chiar sub ochii lui Neil Lennon, iar Kopic le face în ciudă rapidiștilor: ”Am văzut că are ceva deosebit”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19171%2F1721598441292839b4.jpg&w=540&h=360&c=1)
![La Dinamo se visează frumos, după victoria cu Petrolul. Promisiunea pentru fani: ”Putem să ne batem acolo”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19170%2F172159894995cad81d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cum este înregistrat Mehmet Topal pentru a putea da indicații echipei, deși nu are licență PRO](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19166%2F172159496759fbe400.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dinamo – Petrolul 4-1, ACUM pe iAMsport. ”Câinii” au defilat în fața unei echipe care a arătat rău](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19129%2Fc150-3682adbb-1721593454209cdb47.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ultrașii Rapidului, amenințați de Gino Iorgulescu din cauza unui banner? Ce s-a întâmplat la meciul Rapid - CFR](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19165%2F17215926370d1d67f1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ioan Ovidiu Sabău a anunțat obiectivul clubului: ”Au crescut pretențiile și asta vrem”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19159%2F17215878268881f8b0.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F19%2F19022%2F17213745953e1f77f7.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19073%2F1721458898a6115947.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Orașul de 67.000 de locuitori cu două stadioane moderne. Cum arată lucrările la arena care va costa 50 de milioane de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19089%2F172147548538986e1b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FHbpIxYljH-fh6ulz56-O3RxXCq5VSOOysmNNe7BObws%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzgzY2Y2NmRjODJiMGJlN2RiNTMwYjQ4NDZkZDE2MTZkLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FmSP_R0jIZvwocKJl-Ynkd-UPKd3rFYQyES3OlN_RNiE%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2IwMTQ2YmU2NzIzOGFlZjgyNDE3YjM5OWM1OTRlYWYxLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FhTN6i3ChP9puZ0y_LJSueEDnREOK6hc_uM65UHtRQvc%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzNjODk0ZjczNmIxNDUwMmRlOGU5ZDBjMzI3OGVhZGY3LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dinamo – Petrolul 4-1, ACUM pe iAMsport. ”Câinii” au defilat în fața unei echipe care a arătat rău](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19129%2Fc150-3682adbb-1721593454209cdb47.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ultrașii Rapidului, amenințați de Gino Iorgulescu din cauza unui banner? Ce s-a întâmplat la meciul Rapid - CFR](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19165%2F17215926370d1d67f1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ioan Ovidiu Sabău a anunțat obiectivul clubului: ”Au crescut pretențiile și asta vrem”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19159%2F17215878268881f8b0.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Fanii Petrolului au ajuns la stadion cu 15 minute înainte de startul meciului. Cum au fost întâmpinați la arena Arcul de Triumf](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19161%2F17215888324fbbefaf.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Începe ”operațiunea Paris”. O mare parte din delegația României a plecat spre capitala Franței](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19162%2F1721589965e1711080.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dinamo - Petrolul se joacă pe un gazon îmbibat cu apă. Cum au încercat organizatorii să rezolve problema](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19160%2Fc150-1498b745-172158807619319e16.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dan Nistor, mesaj de încurajare pentru Alex Chipciu: ”Îi dedicăm victoria. A avut un deces în familie”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19156%2F17215864082c1543e5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Maldărășanu nu disperă după primul eșec în acest sezon: "Am răbdare, sunt realist"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19157%2F1721587626c015c5c4.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)