Mihai Pintilii, verdict clar în privința rolului lui Elias Charalambous la FCSB: ”Nu știu cum s-a pliat”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Mihai Pintilii, verdict clar în privința rolului lui Elias Charalambous la FCSB: ”Nu știu cum s-a pliat”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 28.05.2024 15:18   |  Actualizat: 28.05.2024 15:35

Mihai Pintilii (39 de ani), delegatul FCSB, a vorbit despre atribuțiile antrenorului Elias Charalambous (43 de ani) la FCSB.

Mihai Pintilii și Elias Charalambous sunt cei doi antrenori care au făcut-o pe FCSB, după o pauză de nouă ani, campioană. Deși au existat controverse în ceea ce privește rolul celor doi la echipă, se pare că deciziile, cât și chimia dintre cei doi, funcționează.

Pintilii a explicat că a colaborat foarte bine cu cipriotul și a explicat ce a descoperit la acesta.

Mihai Pintilii, verdict clar în privința rolului lui Elias Charalambous

”Eu nu am avut nicio problemă cu el (n.r. Elias Charalambous) și nici el cu mine. Mă simt de parcă îl știu de zece ani, parcă este de acolo. Nu știu cum s-a pliat, dar este omul perfect.

Ai văzut, uneori, când vezi pe cineva, simți că nu ești pe aceeași lungime de undă sau nu te place...”, a spus Pintilii, la ”Un Podcast”.

Pintilii a vorbit și despre sosirea lui Charalambous la FCSB

”Despre el nu poți să spui asta sau că nu este de-al nostru! El a fost tot timpul de acolo, parcă a fost trimis. Suntem așa (împreunează degetele)...

Suntem împreună și suntem legați unul de celălalt. Dacă am ceva, îl întreb, dacă are ceva, mă întreabă”, a mai precizat Pintilii.

Mihai Pintilii l-a sunat pe Gigi Becali după ce a câștigat campionatul

Pintilii l-a felicitat pe finanțatorul echipei pentru faptul că a fost alături de formația roș-albastră.

”(n.r. de câte ori ai vorbit cu Gigi?) De câte ori mă suna, că eu nu îl sun. De câte ori m-a sunat, am răspuns, am vorbit, nu pot să îţi dau un număr acum câte apeluri am avut.

Dacă luam bătaie, mă suna de 3-4 ori. Dacă câştigam, nu mă suna. L-am sunat după ultimul meci. L-am felicitat că a susţinut echipa, că a fost alături de noi şi i-am zis că merita şi el o medalie de campion”, a declarat Pintilii.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă. Cine doboară recordul lui Ștefănescu?
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă. Cine doboară recordul lui Ștefănescu?
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă. Cine doboară recordul lui Ștefănescu?
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  20 Iunie 2024, 22:03
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
EURO 2024  |  18 Iunie 2024, 21:07
2.
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Echipa Națională  |  19 Iunie 2024, 17:25
3.
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Știri de ultimă oră din sport
Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile românului: “E fenomenal, înfricoșător, potențialul pe care-l are”
exclusiv Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile românului: “E fenomenal, înfricoșător, potențialul pe care-l are”
Natație   |  21 Iunie 2024, 12:34
Brett Hawke, despre David Popovici: “Este o situație înspăimântătoare”. Fostul vicecampion mondial de înot, despre calitățile românului: “E fenomenal, înfricoșător, potențialul pe care-l are”
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Diverse   |  21 Iunie 2024, 11:32
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:38
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:00
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
Luciano Spalletti a recunoscut supremația Spaniei: ”Au câștigat meritat”
Luciano Spalletti a recunoscut supremația Spaniei: ”Au câștigat meritat”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 00:41
Luciano Spalletti a recunoscut supremația Spaniei: ”Au câștigat meritat”
Ștucan și Reghecampf i-au pregătit un cadou fabulos unui fan al României! Ce trebuie să facă cei interesați: ”Vă pup mentolat!”
foto Ștucan și Reghecampf i-au pregătit un cadou fabulos unui fan al României! Ce trebuie să facă cei interesați: ”Vă pup mentolat!”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 00:21
Ștucan și Reghecampf i-au pregătit un cadou fabulos unui fan al României! Ce trebuie să facă cei interesați: ”Vă pup mentolat!”
Englezii au ”devastat” piața Romerberg din Frankfurt înaintea meciului cu Danemarca! Cum arăta centrul orașului doar câteva ore mai târziu
Corespondență EURO Englezii au ”devastat” piața Romerberg din Frankfurt înaintea meciului cu Danemarca! Cum arăta centrul orașului doar câteva ore mai târziu
EURO 2024   |  20 Iunie 2024, 23:55
Englezii au ”devastat” piața Romerberg din Frankfurt înaintea meciului cu Danemarca! Cum arăta centrul orașului doar câteva ore mai târziu
Spania - Italia 1-0. Ibericii s-au calificat în optimi! Duel decisiv pentru naționala pregătită de Luciano Spalletti în ultima etapă, împotriva Croației
Spania - Italia 1-0. Ibericii s-au calificat în optimi! Duel decisiv pentru naționala pregătită de Luciano Spalletti în ultima etapă, împotriva Croației