Răzvan Lucescu a ofertat un fost antrenor din Superligă: ”Este o posibilitate să merg acolo”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Răzvan Lucescu a ofertat un fost antrenor din Superligă: ”Este o posibilitate să merg acolo”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 17.06.2023 21:09   |  Actualizat: 18.06.2023 08:15

Nicolae Constantin (49 de ani) a devenit liber de contract în luna februarie, după ce și-a dat demisia de la Petrolul Ploiești. Răzvan Lucescu (50 de ani) își dorește să îl ia alături de el, la formația elenă PAOK.

Răzvan Lucescu mai are un an de contract pe banca tehnică de la PAOK Salonic. Sezonul acesta, echipa antrenorului român a încheiat pe locul patru în campionat, dar a pierdut finala Cupei Greciei, în fața celor de la AEK Atena, scor 0-2.

Fostul selecționer al echipei naționale a României are o ofertă pentru Nicolae Constantin, cu dorința de a lucra din nou împreună, conform Fanatik.

Cei doi antrenori au mai colaborat în anul 2014, la Petrolul Ploiești, cu Răzvan Lucescu antrenor principal și Nicolae Constantin secund.

Nicolae Constantin și Răzvan Lucescu ar putea colabora din nou

Antrenorul lui PAOK i-a făcut o ofertă lui Nicolae Constantin de a lucra din nou împreună, după ce secundul echipei din Salonic, italianul Cristiano Bacci, a ales să se întoarcă în țara sa natală.

Nicolae Constantin a vorbit despre posibilitatea de a pleca în Grecia și a declarat că nu a luat încă o decizie în legătură cu viitorul său, dar că în perioada următoare va cântări opțiunile.

“Este adevărat că am avut o discuţie cu Răzvan Lucescu în acest sens şi este o posibilitate să merg acolo, dar deocamdată nu am decis nimic şi nu aş vrea să vorbesc prea mult.

”Am mai multe discuții”

Trebuie să cântăresc serios toate ofertele. Am mai multe discuţii, şi ca antrenor principal, şi ca antrenor secund, dar rămâne să vedem ce se va întâmpla”, a spus Nicolae Constantin, pentru sursa citată.

Tehnicianul de 49 de ani este liber de contract din februarie, antrenorul având ultima experiență pe banca tehnica la Petrolul Ploiești, echipă pe care a reușit să o aducă în prima ligă în 2022.

Ca antrenor principal, Nicolae Constantin a pregătit trei formații ACSO Filiași (ianuarie -iunie 2020), Comuna Recea (septembrie - decembrie 2020) și Petrolul (mai 2021 - februarie 2023).


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
Diverse   |  12 Iulie 2024, 16:44
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 16:16
U Cluj știe la ce să se aștepte sâmbătă, cu FCSB. Chipciu are ”informatori” de nădejde: ”Mai vorbesc cu Pinti, cu Chiricheș, îmi mai spun ce lucrează”
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Fotbal Internațional   |  12 Iulie 2024, 15:39
Luis Suarez a recidivat! Gestul făcut de atacant la Copa America
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi...
EURO 2024   |  18:47
Reacția emoționantă a unui copil după ce a fost sunat de Denis Drăguș: ”A crezut că sunt tatăl lui. Când a realizat...” / ”Mi s-a făcut pielea de găină!”
live score Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru...
SuperLiga   |  18:34
Farul - Unirea Slobozia 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Fostul jucător al lui Hagi marchează primul gol din istorie pentru ialomițeni în Liga 1!
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru...
Diverse   |  18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la...
SuperLiga   |  18:08