Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”

Din septembrie 2023, Răzvan Raț este jurat la Imperiul Leilor Galerie foto(23) Galerie foto (23 fotografii): Ce se întâmplă, de fapt, în culise la Imperiul Leilor. Răzvan Raț, jurat: ”Nu e deloc 'vrăjeală'”
Din septembrie 2023, Răzvan Raț este jurat la Imperiul Leilor

Redactia   |   Publicat: 21.06.2024 13:19   |  Actualizat: 21.06.2024 15:45

Răzvan Raț (43 de ani), jurat la emisiunea Imperiul Leilor, a vorbit, în cadrul podcastului iAM Ștucan, despre ceea ce se întâmplă cu adevărat în culisele producției. 

Imperiul Leilor este un format de emisiune, găzduit de Pro TV, în care antreprenorii care doresc să se dezvolte. își prezintă ideile în fața unui juriu format din oameni de afaceri dispuși să investească în afacerile lor.

Răzvan Raț a fost invitat la podcastul iAMsport.ro, iAM Ștucan

Răzvan Raț, unul dintre cei mai mari fundași stânga din istoria naționalei României, face și el parte din acest juriu. El a explicat, în cadrul podcastului iAM Ștucan, ce se întâmplă în culise.

Ce se întâmplă în culisele Imperiul Leilor? Raț: ”Multă lume crede că fake”

Fost fotbalist la Șahtior, Răzvan Raț s-a concentrat foarte mult pe afaceri după ce s-a retras din fotbal. Fostul mare fundaș stânga are acum acțiuni și investiții în diferite companii din România și din străinătate.

În septembrie 2023, el a acceptat oferta de a intra în juriul Imperiul Leilor și a investit până acum în câteva idei interesante, cu o rată bună de succes.

Prezent în podcastul iAMsport.ro, iAM Ștucan, Răzvan Raț a oferit câteva detalii din spatele cortinei și dă asigurări că show-ul este cât se poate de real:

”Foarte multă lume crede că Imperiul Leilor e o cheștie 'fake'... În fine, au fost tot felul de lucruri care au apărut și în presă.

Chiar mă întâlneam cu cineva: «lasă, mă, că e 'vrăjeală'». Și zic: «nu, nu e deloc». Pentru că absolut totul este un fel de live, pentru că nu se oprește absolut deloc (n.r. filmarea). Totul merge de la început până la căpăt, camerele nu se opresc. Nu știm nimic, absolut nimic, despre antreprenorul care va veni să ne prezinte business-ul lui.

Doar vedeam, în momentul în care era pauza, când se schimbau concurenții și veneau cei de la recuzită cu decorul să pună tot felul de... ce prezentau. Unele erau cu creme, alții erau cu surfing. Și atunci ne dădeam seama.

Răzvan Raț susține că una dintre problemele pe care le-a întâmpinata la Imperiul Leilor a fost că antreprenorii care au venit pe scenă au prezentat un plan de afaceri cu totul diferit față de ceea ce aveau în realitate.

Asta este și problema la Imperiul Leilor, nu bate nimic din ceea spun ei pe scenă cu realitate și cu due diligence-ul pe care-l faci după aceea. Și nu se potrivesc aproape deloc.

Ceea ce trebuie să înțeleagă lumea este că nu este nicio făcătură”, a dezvăluit Răzvan Raț, în cadrul podcastului iAM Ștucan.

Răzvan Raț s-a stabilit în România împreună cu soția lui ucraineancă

Răzvan Raț este căsătorit din 2007 cu Julia, o frumoasă ucraineancă născută în Donețk

Răzvan Raț și-a petrecut cea mai mare parte a carierei la Șahtior Donețk, club pentru care a jucat din vara lui 2003 până în ianuarie 2014.

Tot acolo a cunoscut-o și pe soția lui, Julia. Cei doi sunt căsătoriți din 2007, au împreună o fetiță și au ales să-și continue viața în România. Mai ales că sud-estul Ucrainei a fost devastat de atacurile Rusiei.

Tot aici, Răzvan Raț a investit în diferite afaceri o bună parte din banii pe care i-a câștigat ca fotbalist.

În acest moment, Răzvan Raț este unul dintre cei mai prosperi afaceriști români, cu investiții în imobiliare, în industria hotelieră, în crypto și în tehnologie.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a ales ce fundași au fost peste el. Cum s-a comparat cu Nesta, Terry sau Van Dijk: ”Niciodată nu am avut complexe”
Gică Popescu a ales ce fundași au fost peste el. Cum s-a comparat cu Nesta, Terry sau Van Dijk: ”Niciodată nu am avut complexe”
Gică Popescu a ales ce fundași au fost peste el. Cum s-a comparat cu Nesta, Terry sau Van Dijk: ”Niciodată nu am avut complexe”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
”Decanul mi-a dat înainte toate întrebările!”. Cum terminau facultatea marii fotbaliști ai României înainte de '89
”Decanul mi-a dat înainte toate întrebările!”. Cum terminau facultatea marii fotbaliști ai României înainte de '89
”Decanul mi-a dat înainte toate întrebările!”. Cum terminau facultatea marii fotbaliști ai României înainte de '89
CSN „Arcul de Triumf” deschide porțile primului Cabinet de medicină sportivă
CSN „Arcul de Triumf” deschide porțile primului Cabinet de medicină sportivă
CSN „Arcul de Triumf” deschide porțile primului Cabinet de medicină sportivă

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
Special  |  18 Iulie 2024, 19:08
3.
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
exclusiv Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:48
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  21 Iulie 2024, 15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:46
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  21 Iulie 2024, 13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 13:38
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Special   |  21 Iulie 2024, 13:37
Hagi, Dobrin, Balaci și Mutu, în TOP 5 făcut de Gică Popescu. Cine ocupă primul loc
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
exclusiv Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns...
SuperLiga   |  15:48
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după...
SuperLiga   |  15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
exclusiv Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Liga 2   |  15:19
Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
SuperLiga   |  14:46
Fotbalistul Universității Craiova, considerat ”cel mai bun jucător din România din ultimii 10 ani”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu...
SuperLiga   |  14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”