CUTREMURĂTOR! Antrenor de înot de la CS Dinamo, ridicat de Poliție pentru acuze de agresiuni sexuale asupra unei fetițe de 8 ani

Bazinul de înot Dinamo Galerie foto (1 fotografii): CUTREMURĂTOR! Antrenor de înot de la CS Dinamo, ridicat de Poliție pentru acuze de agresiuni sexuale asupra unei fetițe de 8 ani
Foto: Sport Pictures  |   Bazinul de înot Dinamo

Redactia   |   Publicat: 14.02.2024 15:01   |  Actualizat: 14.02.2024 19:27

Probleme grave la CS Dinamo, acolo unde un antrenor de înot, în speță Ștefan Cam, a fost ridicat de Poliție și este acuzat de agresiune sexuală asupra unei fetițe de 8 ani.

Cazul de agresiune sexuală a fetiței de 8 ani a ajuns și la urechile lui Ionuț Popa, președintele CS Dinamo.

Oficialul clubului spune că va sprijini cu tot ce poate ancheta Poliției și subliniază faptul că a fost surprins de cele aflate că se întâmplă la secția de înot.

Ionuț Popa, reacție după acuzațiile de agresiune sexuală de la CS Dinamo

"Sprijinim cu tot ce este nevoie ancheta Poliției. Am rămas stupefiați cu toții când am auzit. Noi, la academia de înot, am asigurat toată transparența de care este nevoie, părinții stau tot timpul pe marginea bazinului, nu o să tolerăm așa ceva.

Până acum nu am avut nicio plângere în legătură cu acest antrenor”, a spus Ionuț Popa, pentru Gândul.

În această speță a fost audiat și tatăl lui David Popovici, cunoscutul sportiv care este legitimat la CS Dinamo.

Tatăl lui David Popovici, implicat în ancheta Poliției

Mihai Popovici, cel care este șeful secției de înot de la clubul bucureștean, declară că de asemenea va coopera cu Poliția pentru ca speța să fie rezolvată.

"Este o anchetă în desfășurare, urmează să fie stabilit tot ceea ce este de stabilit. A fost aici Poliția, ieri, și organele de anchetă își fac treaba.

Noi suntem extrem de atenți la orice posibilă situație de genul acesta și suntem, probabil, cel mai transparent club din România, permițând accesul full al părinților în tribună. Nu există o transparență mai mare la capitolul acesta”, a spus Mihai Popovici pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

“Fuck you Hitler!” Cel mai sălbatic meci de tenis din istorie: ziua în care Năstase s-a scuipat, s-a înjurat și a sărit la bătaie cu spectatorii și cu adversarul de la US Open. “Nu-mi plăcea fața lui!”
“Fuck you Hitler!” Cel mai sălbatic meci de tenis din istorie: ziua în care Năstase s-a scuipat, s-a înjurat și a sărit la bătaie cu spectatorii și cu adversarul de la US Open. “Nu-mi plăcea fața lui!”
“Fuck you Hitler!” Cel mai sălbatic meci de tenis din istorie: ziua în care Năstase s-a scuipat, s-a înjurat și a sărit la bătaie cu spectatorii și cu adversarul de la US Open. “Nu-mi plăcea fața lui!”
Suma uriașă  plătită de Ion Țiriac unui clan interlop faimos. Miliardarul a rămas "anonim" după răpirea în care s-au implicat și serviciile secrete
Suma uriașă plătită de Ion Țiriac unui clan interlop faimos. Miliardarul a rămas "anonim" după răpirea în care s-au implicat și serviciile secrete
Suma uriașă plătită de Ion Țiriac unui clan interlop faimos. Miliardarul a rămas "anonim" după răpirea în care s-au implicat și serviciile secrete
Sabin Ilie a făcut mărturisiri uluitoare: ”Am pierdut 600.000 de dolari în două luni!” Unde au ajuns banii
Sabin Ilie a făcut mărturisiri uluitoare: ”Am pierdut 600.000 de dolari în două luni!” Unde au ajuns banii
Sabin Ilie a făcut mărturisiri uluitoare: ”Am pierdut 600.000 de dolari în două luni!” Unde au ajuns banii
Fiica legendei din Premier League atrage toate privirile cu pozele postate pe rețelele sociale
Fiica legendei din Premier League atrage toate privirile cu pozele postate pe rețelele sociale
Fiica legendei din Premier League atrage toate privirile cu pozele postate pe rețelele sociale
Declarație de dragoste pentru Marius Lăcătuș din partea unuia dintre foștii lui colegi: ”Ne uitam la el ca la un idol. Era ceva foarte mare, un caracter deosebit”
Declarație de dragoste pentru Marius Lăcătuș din partea unuia dintre foștii lui colegi: ”Ne uitam la el ca la un idol. Era ceva foarte mare, un caracter deosebit”
Declarație de dragoste pentru Marius Lăcătuș din partea unuia dintre foștii lui colegi: ”Ne uitam la el ca la un idol. Era ceva foarte mare, un caracter deosebit”
EXCLUSIV | Tun imobiliar "monstruos" dat de patronul Craiovei, Mihai Rotaru, în "buricul" Bucureștiului! Cum a ajuns afaceristul în posesia unei clădiri de 5 milioane de euro, deținută de o bătrână din SUA
EXCLUSIV | Tun imobiliar "monstruos" dat de patronul Craiovei, Mihai Rotaru, în "buricul" Bucureștiului! Cum a ajuns afaceristul în posesia unei clădiri de 5 milioane de euro, deținută de o bătrână din SUA
EXCLUSIV | Tun imobiliar "monstruos" dat de patronul Craiovei, Mihai Rotaru, în "buricul" Bucureștiului! Cum a ajuns afaceristul în posesia unei clădiri de 5 milioane de euro, deținută de o bătrână din SUA

Cele mai citite

Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Fotbal  |  12 Aprilie 2024, 18:36
1.
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
2.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
3.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 12:20
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  13 Aprilie 2024, 10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
FCSB  a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:09
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:45
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:22
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
SuperLiga   |  12:20
Mitriță s-a aflat în curtea FCSB-ului, însă Gigi Becali l-a lăsat să plece. Mihai Stoica: ”E incredibil”
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
SuperLiga   |  12:17
EXCLUSIV | Prima reacție a impresarului lui Dennis Man după ce au apărut informații că românul este dorit de Borussia Dortmund
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
SuperLiga   |  11:16
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
SuperLiga   |  10:46
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
SuperLiga   |  10:19
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
Rezultate / Clasamente