Ilie Dobre a primit replica în disputa Hagi - Dobrin: ”Am auzit ce a spus. Eu i-am văzut și pe Dobrin, și pe Balaci, și pe Hagi jucând”

Gică Hagi, în România - Argentina, la Cupa Mondială din 1994 Galerie foto(35) Galerie foto (35 fotografii): Ilie Dobre a primit replica în disputa Hagi - Dobrin: ”Am auzit ce a spus. Eu i-am văzut și pe Dobrin, și pe Balaci, și pe Hagi jucând”
Gică Hagi, în România - Argentina, la Cupa Mondială din 1994

Redactia   |   Publicat: 24.05.2024 11:39   |  Actualizat: 24.05.2024 18:47

Victor Becali a comentat, în cadrul podcastului iAM Ștucan, disputa dintre Gică Hagi și Nicolae Dobrin și a avut o replică și pentru Ilie Dobre. 

Statisticile îl dau pe Gică Hagi drept cel mai valoros fotbalist român din toate timpurile. Sunt însă și păreri care-i contestă supremația.

Gică Hagi este considerat cel mai bun fotbalist român din toate timpurile

Una dintre păreri îi aparține comentatorului Ilie Dobre, care l-a prins pe Nicolae Dobrin jucând și care consideră că acesta a fost cel mai bun fotbalist român.

Victor Becali: ”Fiecare la vremea lui a fost genial”

Victor Becali a fost invitatul la Costin Ștucan în ediția din această săptămână a podcastului iAMsport.ro, iAM Ștucan.

Printre altele, impresarul a comentat și duelul pentru titlul de cel mai bun fotbalist român din toate timpurile.

Victor Becali s-a ferit de un verdict clar, dar n-a fost de acord cu afirmațiile făcute de Ilie Dobre:

”Hagi cu Dobrin, am auzit să spună Ilie Dobre că dacă juca cu Hagi, nu îl întâlnea, dar cum nu îl întâlnea? Problema care este? Eu i-am văzut și pe Dobrin, și pe Balaci, și pe Hagi jucând, fiecare la vremea lui a fost genial.

Eu cred că pe timpul lui Dobrin se juca mai altfel, mai de pe loc, Balaci era mai complet, Hagi a și jucat cu Balaci, au jucat în aceeași perioadă, dar Ilie se accidentase, a avut ghinionul să se accidenteze, totuși s-a terminat cam devreme. Fiecare la vremea lui a fost un jucător de geniu”, a spus Victor Becali în cadrul podcastului iAM Ștucan.

Ce a spus Ilie Dobre despre Nicolae Dobrin: ”Dacă Hagi s-ar fi întâlnit cu el, n-ar fi atins mingea”

Nicolae Dobrin este considerat unul dintre geniile fotbalului românesc

Cunoscutul comentator radio consideră că Nicolae Dobrin este cel mai mare talent pe care l-a avut fotbalul românesc. Ilie Dobre spune că un duel direct Nicolae Dobrin - Gică Hagi nu s-ar fi terminat bine pentru ”Rege”.

”După mine, este cel mai talentat, Nicolae Dobrin. A fost şi Petchovski un mare talent, şi Ilie Balaci, şi Florea Dumitrache.

Au mai fost... şi Gică Hagi, dar Gică Hagi e o altă generaţie. În opinia mea, sigur, e diferenţă de vârstă, dar, dacă s-ar fi întâlnit într-un meci Hagi cu Dobrin, Gică Hagi nu ar fi atins mingea”, a spus Ilie Dobre.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Scandal între Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf: "Vrea să-l vândă și să ia banii" / "Minți. Încerc să recuperez"
Scandal între Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf: "Vrea să-l vândă și să ia banii" / "Minți. Încerc să recuperez"
Scandal între Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf: "Vrea să-l vândă și să ia banii" / "Minți. Încerc să recuperez"
Mircea Lucescu a răspuns după ce Răzvan Raț a recunoscut că a vrut să îl bată: ”Doar asta îmi amintesc despre el”
Mircea Lucescu a răspuns după ce Răzvan Raț a recunoscut că a vrut să îl bată: ”Doar asta îmi amintesc despre el”
Mircea Lucescu a răspuns după ce Răzvan Raț a recunoscut că a vrut să îl bată: ”Doar asta îmi amintesc despre el”
Încurajările primite de singurul central român de la Euro 2024 înainte de startul competiției: "Eu mă mândresc de fiecare dată când îl văd"
Încurajările primite de singurul central român de la Euro 2024 înainte de startul competiției: "Eu mă mândresc de fiecare dată când îl văd"
Încurajările primite de singurul central român de la Euro 2024 înainte de startul competiției: "Eu mă mândresc de fiecare dată când îl văd"
Daniel Pancu s-a apucat de fotbal în 1986, însă nu a vrut să audă de Steaua. De ce nu a ținut cu câștigătoarea Cupei Campionilor
Daniel Pancu s-a apucat de fotbal în 1986, însă nu a vrut să audă de Steaua. De ce nu a ținut cu câștigătoarea Cupei Campionilor
Daniel Pancu s-a apucat de fotbal în 1986, însă nu a vrut să audă de Steaua. De ce nu a ținut cu câștigătoarea Cupei Campionilor
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Momentul antologic trăit cu MM Stoica la Galați care l-a marcat pe Ilie Dumitrescu: ”Unde suntem aici?”
Momentul antologic trăit cu MM Stoica la Galați care l-a marcat pe Ilie Dumitrescu: ”Unde suntem aici?”
Momentul antologic trăit cu MM Stoica la Galați care l-a marcat pe Ilie Dumitrescu: ”Unde suntem aici?”

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"