Simona Halep, declarație de dragoste pe rețelele de socializare: ”Ești cel mai frumos și curat suflet”

Simona Halep i-a făcut o declarație de dragoste mamei sale, în ziua în care și-a aniversat ziua de naștere Galerie foto(18) Galerie foto (18 fotografii): Simona Halep, declarație de dragoste pe rețelele de socializare: ”Ești cel mai frumos și curat suflet”
Simona Halep i-a făcut o declarație de dragoste mamei sale, în ziua în care și-a aniversat ziua de naștere

Redactia   |   Publicat: 01.06.2024 09:53   |  Actualizat: 01.06.2024 11:23

Simona Halep (32 de ani) a avut o postare emoționantă pentru mama ei, Tania, care, de 1 iunie, își aniversează ziua de naștere. 

De-a lungul carierei, Simona Halep a avut parte de foarte multă susținere din partea mamei.

Simona Halep și Tania, mama sa, au o relație specială

Tania Halep a însoțit-o deseori în turneele importante la care a jucat Simona Halep și cele două au o relație foarte apropiată.

Simona Halep, declarație de dragoste pentru mama ei

Pe 1 iunie, doamna Halep își aniversează ziua de naștere. A fost o ocazie bună pentru ca Simona să-și exprime dragostea pentru mama sa.

”Pentru cel mai frumos și curat suflet, la mulți ani, mamitizc!”, a fost postarea Simonei Halep, însoțită de o fotografie în care apare alături de mama sa.

Tania Halep a însoțit-o pe Simona inclusiv la turneul de la Miami, care s-a desfășurat la mijlocul lunii martie, primul la care a jucat de la revenirea după suspendarea pentru dopaj.

Atunci, fostul lider mondial a povestit că a avut mari emoții în privința modului în care va fi primită de fani, după scandalul de dopaj în care a fost implicată.

”Când eram în avion (n.r. spre SUA), i-am spus mamei că sunt super agitată, pentru că nu știam la ce să mă aștept de la oameni. Când ai o perioadă atât de dificilă, nu știi ce opinie vor avea oamenii sau cum te vor trata”, a povestit atunci Simona Halep.

Foto 11/18

Simona Halep are o relație foarte strânsă cu părinții ei

Fostul lider mondial s-a bucurat de tot sprijinul din partea părinților. Când era doar o copilă, Stere Halep, tatăl său, a făcut eforturi financiare considerabile pentru ca fiica lui să-și poată dezvolta o carieră în tenis.

De altfel, cei doi au fost deseori văzuți în tribune la meciurile Simonei:

”M-au încurajat mereu atunci când am avut un moment mai greu în tenis. M-au susținut și financiar, ca să pot să ajung aici astăzi. Nu m-au certat niciodată când am pierdut un meci sau când nu am jucat ceea ce trebuie pe teren”, a povestit Simona Halep.

Singura perioadă în care părinții Simonei nu și-au putut susține fiica din tribune a fost în timpul colaborării sportivei cu Patrick Mouratoglou.

Atunci, antrenorul francez i-a interzis să-și mai invite apropiații la meciuri, pe motiv că Simona Halep trebuie să se concentreze doar pe tenis.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
”Pe Florin Maxim l-aș vedea la o echipă mare”. Regretatul Jackie Ionescu a vorbit despre Corvinul Hunedoara în ultimul său interviu. Ce spunea despre meciul cu Real Madrid și oferta din Italia
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Adrian Mutu propune să fie introdusă o nouă materie în școală: ”Sunt milioane de cazuri”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Cum i-a sfătuit Adrian Mutu pe Dan Șucu și Victor Angelescu să îl aducă pe Bergodi la Rapid: ”Șumudică nu era pe listă” + Motivul plecării din Giulești: ”Eram nemulțumit”
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Adi Mutu a folosit un singur cuvânt ca să-l descrie pe Jose Mourinho: "Toți se așteptau la asta...". Ce a vrut să spună, de fapt
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
Peste Gică Hagi, Nicolae Dobrin sau Ilie Balaci. Fotbalistul român care spune că a fost cel mai bun din istorie
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor
”Au început și la Steaua unii să mai 'trosnească' meciuri”. Anghel Iordănescu, acuzat de trucarea partidelor

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 20:53
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  12 Iulie 2024, 19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România
video ”Nu minți?!”. Starul american care a făcut furori pe străzile din București, surprins când a aflat ce fost ”tricolor” îi semnase tricoul cu România