A pus ghetele în cui și acum ar putea primi o funcție din partea clubului

George Cîrjan este născut în Galați Galerie foto (1 fotografii): A pus ghetele în cui și acum ar putea primi o funcție din partea clubului
Foto: Sport Pictures  |   George Cîrjan este născut în Galați

Cătălin Stroia   |   Publicat: 10.07.2024 23:05   |  Actualizat: 10.07.2024 23:05

Atacantul George Cîrjan (35 de ani) s-a retras de la Oțelul Galați după ce în ultimii ani a fost unul dintre cei mai importanți jucători ai formației de lângă Dunăre.

Oțelul Galați și-a pierdut definitiv unul dintre atacanții care a pus umărul serios la promovarea echipei în Superligă în sezonul 2023-2024.

George Cîrjan, atacant, care a evoluat 24 de meciuri pentru Oțelul la revenirea în prima divizie a decis să-și agațe ghetele în cui la 35 de ani.

George Cîrjan s-a retras de la Oțelul Galați

Jucătorul a luat decizia de a se retrrage de la formația pregătită de Dorinel Munteanu după ce în ultima perioadă a fost măcinat de accidentări. Acesta ar urma să aibă o funcție în cadrul clubului, la fel cum a beneficiat și Cristian Sârghi, care ocupă funcția de team-manager, potrivit publicației Viața Liberă.

Cîrjan a mai evoluat în carieră pentru Dunărea Galați, Ceahlăul Piatra Neamț, FC Botoșani și Minaur Baia Mare.

Cum a arătat perioada de mercato de la Oțelul Galați

Veniri: I. Popescu (p, Chindia, gratis), Stevanovic (f, Napredak Kruševac, gratis), Gallo (f, Gloria Bistrița, gratis), D. Maftei (f, Farul, împrumut), N. Roșu (m, Dinamo, gratis), Djuric (m, Radnicki, gratis), Juric (a, LKS Lodz, gratis), Nica (a, Unirea Braniștea, revenit după împrumut), Farcaș (f, Unirea Braniștea, revenit după împrumut), Chira (m, CFR Cluj, gratis), Hofman (a, U Cluj, împrumut)

Plecări: Pap (p, contract expirat, FC Botoșani), Gaitan (m, contract reziliat), Rusevic (a, contract reziliat), G. Cârjan (a, contract expirat), Ghiocel (f, contract expirat, FC Argeș), Mocanu (f, contract expirat), Lovric (f, contract expirat), R. Stoian (p, contract expirat), Jardan (f, contract expirat), Lameira (m, Baltika Kaliningrad, revenit după împrumut), Bodișteanu (m, FC Botoșani), R. Tănasă (m, Farul, revenit după împrumut)


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

FC Botoșani, acuzată de un jucător că nu plătește salariile la timp: ”Nu a fost o experiență bună. Va trebui să iau măsuri legale și voi merge la FIFA”
FC Botoșani, acuzată de un jucător că nu plătește salariile la timp: ”Nu a fost o experiență bună. Va trebui să iau măsuri legale și voi merge la FIFA”
FC Botoșani, acuzată de un jucător că nu plătește salariile la timp: ”Nu a fost o experiență bună. Va trebui să iau măsuri legale și voi merge la FIFA”
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul

Cele mai citite

Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Diverse  |  15 Iulie 2024, 09:41
1.
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Diverse  |  15 Iulie 2024, 11:09
2.
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Diverse  |  14 Iulie 2024, 12:43
3.
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
SuperLiga   |  16 Iulie 2024, 18:30
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  16 Iulie 2024, 18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  16 Iulie 2024, 17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:32
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Champions League   |  16 Iulie 2024, 16:16
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:05
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
foto Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:00
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
UEFA a anunțat cea mai bună echipă a Campionatului European! Un român a votat alături de nume precum Rafa Benitez sau Fabio Capello
UEFA a anunțat cea mai bună echipă a Campionatului European! Un român a votat alături de nume precum Rafa Benitez sau Fabio Capello