A venit răspunsul pentru Marius Șumudică! Mihai Stoica îi cere să vină cu ”glume noi”: ”M-am gâdilat cu pana ca să râd”

Mihai Stoica îl ironizează pe Șumudică Galerie foto (1 fotografii): A venit răspunsul pentru Marius Șumudică! Mihai Stoica îi cere să vină cu ”glume noi”: ”M-am gâdilat cu pana ca să râd”
Foto: sportpictures  |   Mihai Stoica îl ironizează pe Șumudică

Radu Bordei   |   Publicat: 18.05.2024 09:01   |  Actualizat: 18.05.2024 13:54

Duelul de la distanță dintre Marius Șumudică (53 de ani) și FCSB continuă. Rapidist înrăit, fostul atacant a tot lansat atacuri la adresa campionilor și a suporterilor acestora. Declarațiile tehnicianului nu l-au impresionat pe Mihai Stoica (59 de ani), managerul celor de la FCSB.

Oficialul campionilor îi recomandă lui Șumi să schimbe repertoriul pentru că declarațiile lui nu mai impresionează pe nimeni.

Mihai Stoica nu mai râde la glumele lui Șumudică: ”Să vină cu altceva”

Oficialul proaspetei campioane a României nu a dorit să dea amploare duelului cu fostul antrenor de la Astra, cunoscut simpatizant al giuleștenilor.

Șumudică a fost cel care a declanșat duelul de la distanță după ce a fost deranjat de unele scandări ale jucătorilor FCSB la adresa Rapidului, după ce roș-albaștrii au primit trofeul de campioană.

”E foarte haios, doar că m-am chinuit să râd, dar nu am putut. M-am gâdilat cu o pană și tot nu am putut. Nu prea aș vrea să comentez, nu este un subiect care să îmi stârnească un interes major. Am încercat să râd și la aia cu butelia, nu am putut, aștept altele mai hilare”, a declarat Stoica, în studioul celor de la Orange Sport.

Marius Șumudică susține că adevărata Steaua este CSA

Marius Șumudică a declarat că, în opinia sa, ”adevărata Steaua” este echipa din liga a 2-a, care nu are însă drept de promovare pe prima scenă a fotbalului românesc.

”Steaua este echipa Ministerului Apărării, Dinamo este echipa Ministerului de Interne, iar Rapid este echipa Ministerului de Transporturi. Eu asta am spus, nu stau să zic că are dreptate domnul Talpan, domnul Gigi Becali, domnul Mustață și așa mai departe. Nu intru în polemici, sunt sincer.

Am văzut că au câștigat, acum, primul titlu din istorie, m-au ajuns din urmă. Suntem la egalitate”, a comentat Șumudică.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  25 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Stranieri  |  24 Iunie 2024, 12:20
2.
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Știri de ultimă oră din sport
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”
exclusiv Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 12:56
Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:40
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:33
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Stranieri   |  25 Iunie 2024, 11:55
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Corespondență EURO Dinamo, ”prezentă” la EURO 2024! Cum au fost amintiți ”câinii” pe durata Campionatului European de către germani
Echipa Națională   |  14:59
Dinamo, ”prezentă” la EURO 2024! Cum au fost amintiți ”câinii” pe durata Campionatului European de către germani
exclusiv ”Nu ai voie să îl ataci!” Ce fotbalist român a fost numit de Bănel Nicoliță ”icoana noastră”
Starurile fotbalului   |  14:46
”Nu ai voie să îl ataci!” Ce fotbalist român a fost numit de Bănel Nicoliță ”icoana noastră”
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
exclusiv Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi...
SuperLiga   |  13:55
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune