Anunț neașteptat făcut de Dinamo cu 3 zile înainte de debutul în Superligii

Dinamo își schimbă sponsorul Galerie foto (1 fotografii): Anunț neașteptat făcut de Dinamo cu 3 zile înainte de debutul în Superligii
Foto: Sport Pictures  |   Dinamo își schimbă sponsorul

Mihai Alecu   |   Publicat: 09.07.2024 18:54   |  Actualizat: 09.07.2024 20:23

Noul sezon de Liga 1 o găsește pe Dinamo intr-o situație neașteptată. "Câinii" urmează să facă o schimbare importantă, la nivel de sponsor principal, chiar dacă aveau un contract în derulare.

Actuala înțelegere pe care bucureștenii o aveau a fost încheiată brusc, însă omul care se ocupă de marketing la Dinamo face un anunț menit să-i liniștească pe fani.

Romero Bănică spune că gruparea din Ștefan cel Mare nu va sta mult timp fără sponsor principal pe tricouri.

Dinamo schimbă sponsorul principal

De altfel, directorul de marketing subliniază că negocierile pentru înlocuirea sponsorului există deja.

“Începem o nouă etapă în proiectul nostru de consolidare a clubului. Le mulțumim celor de la Win2 și 7777 Gaming pentru implicarea din sezonul 2023-2024 și pentru toate concursurile și activitățile organizate cu și pentru suporterul dinamovist.

Suntem în discuții avansate pentru a semna un contract care să facă cinste clubului nostru, dar să și reflecte obiectivele sportive stabilite pentru actualul sezon.

Numele noului sponsor, cu o rezonanță semnificativă pe plan intern și internațional, va fi anunțat în perioada următoare, în cadrul unui eveniment la care vor fi invitați, alături de reprezentanții presei și fanii dinamoviști, cei care au făcut posibilă reconstrucția din temelii a clubului nostru. Vom reveni foarte curând cu detaliile acestui nou parteneriat”, a spus Romeo Bănică, directorul de marketing al lui Dinamo, pe Facebook.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”

Cele mai citite

Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Diverse  |  15 Iulie 2024, 09:41
1.
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Diverse  |  15 Iulie 2024, 11:09
2.
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Diverse  |  14 Iulie 2024, 12:43
3.
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
SuperLiga   |  16 Iulie 2024, 18:30
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  16 Iulie 2024, 18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  16 Iulie 2024, 17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Fotbal   |  16 Iulie 2024, 17:14
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:32
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Champions League   |  16 Iulie 2024, 16:16
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:05
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
foto Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:00
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu...
SuperLiga   |  18:56
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să...
SuperLiga   |  18:30
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
FCSB poate intra in istoria Champions League! Rezultatul cu Virtus care poate bate un record ce stă în picioare de 26 ani
Champions League   |  17:34
FCSB poate intra in istoria Champions League! Rezultatul cu Virtus care poate bate un record ce stă în picioare de 26 ani
Arici Păcălici. Dan Capatos, editorial dur după pasul în spate făcut de Eugen Voicu la Dinamo
Editorialisti   |  17:27
Arici Păcălici. Dan Capatos, editorial dur după pasul în spate făcut de Eugen Voicu la Dinamo
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” /...
Fotbal   |  17:14
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”