BREAKING NEWS | FCSB-Dinamo NU se joacă pe stadionul din Ghencea. Reacția lui Gigi Becali

Stadion Steaua Galerie foto (1 fotografii): BREAKING NEWS | FCSB-Dinamo NU se joacă pe stadionul din Ghencea. Reacția lui Gigi Becali
Foto: Facebook @ CNI  |   Stadion Steaua

Redactia   |   Publicat: 19.07.2023 13:51   |  Actualizat: 19.07.2023 16:17

După zile întregi de negocieri și "șicane", reprezentanții FCSB-ului nu au reușit să ajungă la un acord cu cei de la CSA Steaua pentru a juca derby-ul cu Dinamo pe Ghencea.

UDATE 13:50 Meciul dintre FCSB și Dinamo nu se va juca în Ghencea, conform informațiilor iAM Sport.

Stadionul Steaua, "interzis" celor de la FCSB

Oficialii vicecampioanei României nu au reușit să obțină documentele necesare cerute de "Militari", iar Comandantul CSA Steaua, Ștefan Bichir, a refuzat astfel să dea "undă verde" pentru ca FCSB să poată evolua pe stadionul Steaua.

"Nu suntem în discuții. Aşteptăm să vină cu asigurarea și biletul la ordin. Momentan nu au prezentat aceste documente”, a spus Bichir pentru AS.ro

Gigi Becali a vorbit cu jurnaliștii prezenți la reședința sa și a spus că gruparea pe care o patronează a oferit tot ce trebuie, inclusiv “bilet la ordin și încă 250.000 de euro”.

Totuși, chiar dacă negocierile s-au încheiat astăzi fără succes, omul de afaceri anunță că va mai exista mâine o nouă rundă.

De asemenea, Becali spune că joi urmează să organizeze o conferință de presă în care urmează să explice toate cele întâmplate în ultimele zile, anunță Digi Sport.

Arcul de Triumf, stadionul care are cele mai mari șanse să găzduiască meciul dintre FCSB și Dinamo

După ce varianta Ghencea a picat, acum pentru cei de la FCSB a rămas o singură soluție, în capitală.

Stadionul Arcul de Triumf ar urma să fie gazda partidei dintre FCSB și Dinamo, din runda cu numărul 2 a Ligii 1.

Știrea inițială

Comandantul CSA Steaua poate permite accesul FCSB-ului pe Ghencea

Concret, reprezentanții CSA Steaua și cei ai FCSB-ului au ajuns la o înțelegere, iar formația patronată de Gigi Becali avea nevoie de un ultim document pentru ca totul să fie parafat.

Vicecampioana României și-a asumat, conform informațiilor iAM Sport, că va obține polița de asigurare care va acoperi eventuale pagube produse de fani la stadion.

Totuși, documentul nu este, până la această oră, în posesia celor de la FCSB, iar lucrurile sunt în impas din acest motiv.

În birourile de la CSA Steaua este o bucurie generală, fiindcă reprezentanții clubului "Militar" sunt convinși că polița respectivă nu va fi gata astăzi, iar accesul FCSB-ului pe Ghencea urmează să fie blocat în ultimul moment.

Ultimele speranțe pentru cei de la FCSB în privința accesului pe Ghencea

Există însă și o doză de incertitudine dată de faptul că Ștefan Bichir, Comandantul CSA Steaua, poate să-și asume să dea "undă verde" și fără actul respectiv.

Există însă și posibilitatea ca polița de asigurare mult discutată să "apară" astăzi, iar atunci totul ar fi pus la punct și confruntarea dintre FCSB și Dinamo ar urma să primească oficial acceptul de a se disputa în Ghencea.

Arcul de Triumf, varianta B

Un lucru este cert, după toate tergiversările din ultimul timp.

Dacă partida nu se va juca în Ghencea, atunci stadionul Arcul de Triumf urmează să fie gazdă pentru "derby de România".

S-a mai discutat despre varianta ca partida să se joace la Târgoviște, însă planul B, care are cele mai mari șanse de reușită, rămâne stadionul Arcul de Triumf.

Confruntarea dintre FCSB și Dinamo se va juca sâmbătă, de la ora 21:30, și va fi în format LIVE TEXT pe iamsport.ro.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”

Cele mai citite

Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
SuperLiga  |  20 Mai 2024, 19:46
1.
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Diverse  |  19 Mai 2024, 15:30
2.
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
”Hagi sau Dobrin?” Victor Becali a răspuns fără să stea pe gânduri! Pe cine a numit ”Dumnezeul fotbalului”
”Hagi sau Dobrin?” Victor Becali a răspuns fără să stea pe gânduri! Pe cine a numit ”Dumnezeul fotbalului”
Starurile fotbalului  |  21 Mai 2024, 18:03
3.
”Hagi sau Dobrin?” Victor Becali a răspuns fără să stea pe gânduri! Pe cine a numit ”Dumnezeul fotbalului”
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
Știri de ultimă oră din sport
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  21 Mai 2024, 22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 22:04
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
foto Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Diverse   |  21 Mai 2024, 21:19
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:16
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:02
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
video Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 19:22
Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că...
SuperLiga   |  08:00
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Echipa Națională   |  23:28
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești:...
SuperLiga   |  23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
special Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se...
SuperLiga   |  22:21
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat