Câte bilete s-au vândut pentru FCSB-CFR Cluj în nici 24 de ore. Ghencea, luată cu asalt

Suporterii din Peluza Nord FCSB Galerie foto (1 fotografii): Câte bilete s-au vândut pentru FCSB-CFR Cluj în nici 24 de ore. Ghencea, luată cu asalt
Foto: Facebook @ Peluza Nord Official  |   Suporterii din Peluza Nord FCSB

Redactia   |   Publicat: 02.08.2023 12:49   |  Actualizat: 02.08.2023 14:12

Fanii FCSB-ului s-au mobilizat exemplar pentru partida pe care formația patronată de Gigi Becali urmează să o joace în Ghencea, contra celor de la CFR Cluj, duminică, de la ora 21:30.

La nici 24 de ore de la punerea în vânzare a biletelor, suporterii grupării "roș-albastre" au dat buzna pe site-ul care comercializează tichetele respective.

Se anunță un stadion Ghencea arhiplin pentru partida cu CFR Cluj

Concret, MM Stoica a anunțat că dintre cele peste 27.000 de bilete puse în vânzare s-au epuizat o bună parte, mai exact 22.000.

"Din 27.540 locuri vandabile, am trecut de 22.000. Vom păstra și pentru casele de bilete pentru a veni în sprijinul celor care n-au acces online, doar că, probabil, vor rămâne foarte puține", a transmis Mihai Stoica, pe Facebook.

Există șanse mari ca Peluza Nord condusă de Gheorghe Mustață să facă o scenografie la partida contra formației din Gruia, lucru anunțat de liderul suporterilor în declarații.

Ultrașii CSA Steaua, amenințări de față cu jandarmii la adresa FCSB

Ultrașii din Gruparea Shadows au mers în fața stadionului Steaua și au scandat împotriva rivalilor de la FCSB. Susținătorii fac parte din ”Sud Steaua” și nu s-au rezumat doar la scandări. Au afișat un banner amenințător.

„Continuăm lupta împotriva celor afiliați la turmă. Cine calcă duminică în Ghencea își asumă!”, anunță cei de la SuntemCelebri, pe pagina de Facebook.

"Când va fi Arena Națională disponibilă, vom juca pe Arenă. Să stea liniștiți, să nu mai facem pușcărie, arestări”, a declarat Gigi Becali imediat după finalul negocierilor cu reprezentanții ”militarilor” pentru punerea la dispoziție a stadionului Steaua.

Postarea a fost preluată și distribuită și de pagina de facebook a celor de la SudSteaua.ro.

Ce spune Florinel Coman despre faptul că FCSB urmează să joace pe Ghencea

”Am avut emoții și zilele acestea, dar am zis să stăm liniștiți. S-a semnat. Suporterii abia așteaptă să vină să ne susțină în 'Templul' fotbalului românesc.

Pentru noi va fi altceva, pentru jucătorii noi de aici. Mă bucur pentru Chiri (n.r. Vlad Chiricheș), odată cu revenirea lui am reușit să mergem în Ghencea.

Nu trebuie să spunem că este meciul câștigat. E clar, jucăm pe Ghencea, toate bune și frumoase, dar jucăm cu CFR-ul. Meciurile cu CFR au fost mereu grele. Trebuie să ne montăm să jucăm bine.

Eu cred că stadionul va fi arhiplin. Așa am făcut anul trecut când am jucat în Conference League, am avut 40.000 de oameni. Pentru suporteri este altceva”, a declarat Florinel Coman.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”

Cele mai citite

Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Fotbal  |  12 Aprilie 2024, 18:36
1.
Victor Pițurcă, necruțător: ”Hagi și Dobrin nu sunt cei mai mari fotbaliști ai României!” Verdictul surprinzător al fostului selecționer: ”Gândiți-vă!”
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
2.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
3.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  13 Aprilie 2024, 10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:45
Vine Denis Alibec la FCSB? Răspunsul oferit de un apropiat al jucătorului
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:22
Fostul jucător al Rapidului a dezvăluit de ce s-a făcut impresar: ”Atunci am decis asta”
Nicolae Dică, neimpresionat de ”antrenorul Gigi Becali”: ”Dacă ia 5 campionate la rând îl aplaud”
Nicolae Dică, neimpresionat de ”antrenorul Gigi Becali”: ”Dacă ia 5 campionate la rând îl aplaud”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:13
Nicolae Dică, neimpresionat de ”antrenorul Gigi Becali”: ”Dacă ia 5 campionate la rând îl aplaud”
Ioan Varga, mesaj special pentru Gigi Becali înainte de CFR Cluj - FCSB: ”Le vom face o mare surpriză”
Ioan Varga, mesaj special pentru Gigi Becali înainte de CFR Cluj - FCSB: ”Le vom face o mare surpriză”
SuperLiga   |  13 Aprilie 2024, 08:08
Ioan Varga, mesaj special pentru Gigi Becali înainte de CFR Cluj - FCSB: ”Le vom face o mare surpriză”
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
SuperLiga   |  11:16
Ultimul nume apărut pe lista de cumpărături a lui Gigi Becali: "Mă bucur că lumea se interesează de mine"
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
SuperLiga   |  10:46
Gigi Becali a anunțat primul ”11” al FCSB pentru meciul cu CFR Cluj: ”Băluță poate să joace, dar nu cred că intră”
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
SuperLiga   |  10:44
Victor Pițurcă, despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”La fel va păți!”
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
SuperLiga   |  10:43
Adrian Mutu îi distruge visul patronului de la FCSB: ”Câte transferuri au fost reușite pentru Gigi Becali?”
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
Diverse   |  10:41
Destin incredibil pentru modelul care i-a spart casa marelui campion. Două drame teribile o urmăresc și acum
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
SuperLiga   |  10:19
114.000.000 €, datoria totală a echipelor din play-off-ul Ligii 1. Un club are cea mai mare datorie din istoria campionatului
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea...
SuperLiga   |  09:31
Verdictul lui Ilie Dumitrescu, după ce Gigi Becali a anunțat plecarea lui Florinel Coman: ” De ce nu vă puneți și întrebarea asta?”
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
SuperLiga   |  09:09
FCSB a găsit înlocuitor pentru Florinel Coman. Mihai Stoica: ”Un jucător mai bun decât el nu există! Știm deja cine este”
Rezultate / Clasamente