Cei de la Sepsi îl demolează pe centralul Chivulete: ”Domnul arbitru nu prea vede bine pe teren. Am fost dezavantajați”

Arbitrul Florin Chivulete a fost ținta ardelenilor Galerie foto (1 fotografii): Cei de la Sepsi îl demolează pe centralul Chivulete: ”Domnul arbitru nu prea vede bine pe teren. Am fost dezavantajați”
Foto: sportpictures  |   Arbitrul Florin Chivulete a fost ținta ardelenilor

Cătălin Stroia   |   Publicat: 05.04.2024 23:16   |  Actualizat: 06.04.2024 08:13

Jucătorii celor de la Sepsi în frunte cu Bernd Stock (61 de ani) au criticat în termeni duri maniera de arbitraj pe care au avut-o Andrei Chivulete (37 de ani).

Mijlocașii Darius Oroian, Marius Ștefănescu, Andres Dumitrescu și Bernd Storck au criticat în termeni duri maniera de arbitraj pe care a avut-o Andrei Chivulete și cei din camera VAR.

Cei de la Sepsi au acuzat faza în care golul lui Darius Oroian, din prima repriză, a fost anulat pe nedrept pentru un presupus fault la Cristi Ganea.

Marius Ștefănescu: ”Poate vede și el imaginile”

”Cred că a fost un meci echilibrat, un rezultat care nu ajută pe niciunul din noi. Cred că la golul lor a fost fault la mine, domnul arbitru mi-a zis că nu se dă fault la o asemena ținere, poate vede și el acum imaginile, pentru că pe teren nu prea vede.

La noi nu a fost ofsaid, nu cred că a fost fault, am fost dezavantajați total, iar rezultatul nu ne mulțumește. Este un punct care nu ajută pe nimeni, ne batem în continuare să vedem ce obținem, dar cu asemenea arbitraje nu cred că avem vreo șansă”, a spus Marius Ștefănescu.

Toată lumea dă în Chivulete

În aceeași notă maniera lui Andrei Chivulete a fost criticată și de Andres Dumitrescu, a cărui reușită a fost anulată în partea secundă după consultarea VAR.

”A fost un meci frumos. Am dominat prima repriză și meritam să câștigăm. Am revăzut faza la golul anulat. Am capul în față, dar e și piciorul lui Popescu. Nu sunt convins la golul meu, însă la Oroian n-ai cum să nu dai fault! El a dat fără să-l atingă!

E imposibil să ne anulezi un gol perfect valabil! Nu vreau să critic pe nimeni! Sunt vreo șapte puncte de locul doi, însă ne jucăm șansa de a lua cât mai multe puncte și de a ajunge în cupele europene”, a precizat Andres Dumitrescu.

Darius Oroian a fost mai temperat la nivel declarativ.

”Meritam cele trei puncte în această seară! Știam că e un meci foarte important la fel ca toate din play-off. Trebuie să ne concentrăm pe următoarele partide. A fost o partidă cu o atmosferă foarte bună! (n.r. decizia de a anula primul gol) Din punctul meu de vedere a fost una greșită, însă trebuie să respectăm decizia arbitrului, n-avem ce face”, a explicat Darius Oroian.

Bernd Storck: ”E nevoie de investiții în VAR”

Antrenorul celor de la Sepsi a explicat că e nevoie de investiții masive în sistemul VAR pentru a fi evitate deciziile controversate de arbitraj.

”Am avut o primă repriză foarte bună. Trebuie să investiți în VAR! E foarte greu să vezi faza doar dintr-un singur unghi ! Clar n-ai cum să vezi! Dincolo de asta, am avut un meci foarte bun și am fost peste ei”, a concluzionat Storck.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Rapid. Lovitura dată de giuleșteni pe piața transferurilor
Visul ”interzis” al lui Gigi Becali, de la naționala României: ”M-am gândit mereu să îl iau”. De ce nu s-a făcut transferul
Visul ”interzis” al lui Gigi Becali, de la naționala României: ”M-am gândit mereu să îl iau”. De ce nu s-a făcut transferul
Visul ”interzis” al lui Gigi Becali, de la naționala României: ”M-am gândit mereu să îl iau”. De ce nu s-a făcut transferul

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  22 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Diverse  |  22 Iunie 2024, 09:33
2.
Cum îl cheamă, de fapt, pe Florin Răducioiu: ”Nu știu cum naiba a reușit să-mi mai pună un prenume”
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
De ce magazinele MALL sunt construite fără ferestre și de ce asta te face să cumperi fără măsură?
Știri de ultimă oră din sport
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Diverse   |  24 Iunie 2024, 23:22
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Fotbal   |  24 Iunie 2024, 23:04
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
EURO 2024   |  24 Iunie 2024, 21:29
Cum se relaxează jucătorii Angliei când nu au meci. Phil Foden s-a reîntors la un vechi hobby
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 21:04
Suma amețitoare pe care o primește Florinel Coman la noua echipă: ”Nu ia nimeni banii ăștia”
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 20:42
FCSB continuă modelul african și aduce un atacant trecut pe la Copenhaga și Braga
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
exclusiv Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
SuperLiga   |  24 Iunie 2024, 20:28
Concurență pentru Dinamo. Mino Sota, dorit în afara României
Planul lui Adrian Mititelu, aproape să fie dat peste cap. Fotbaliștii erau dați deja la CFR Cluj, dar impresarii încearcă să îi deturneze: "Nu știu ce e în capul lor"
Planul lui Adrian Mititelu, aproape să fie dat peste cap. Fotbaliștii erau dați deja la CFR Cluj, dar impresarii încearcă să îi deturneze: "Nu știu ce e în capul lor"
Fotbal   |  24 Iunie 2024, 20:13
Planul lui Adrian Mititelu, aproape să fie dat peste cap. Fotbaliștii erau dați deja la CFR Cluj, dar impresarii încearcă să îi deturneze: "Nu știu ce e în capul lor"
Edi Iordănescu apelează la divinitate înainte de România - Slovacia. Decizia luată
Edi Iordănescu apelează la divinitate înainte de România - Slovacia. Decizia luată
EURO 2024   |  24 Iunie 2024, 19:54
Edi Iordănescu apelează la divinitate înainte de România - Slovacia. Decizia luată
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
S-a scris istorie la Euro 2024. Un nou record a fost bătut în meciul Albania - Spania
EURO 2024   |  23:27
S-a scris istorie la Euro 2024. Un nou record a fost bătut în meciul Albania - Spania
Viktor Orban, implicat într-un accident serios la EURO 2024, soldat cu un deces
Special   |  23:22
Viktor Orban, implicat într-un accident serios la EURO 2024, soldat cu un deces
live score Croația - Italia 1-0 și Albania - Spania 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Se joacă prima ”finală” de la Euro 2024
EURO 2024   |  23:15
Croația - Italia 1-0 și Albania - Spania 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Se joacă prima ”finală” de la Euro 2024
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Diverse   |  23:15
Invitația specială făcută de Rică Răducanu tuturor rapidiștilor: "Se mănâncă mai bine și nu sunt prețuri mari"
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Fotbal   |  23:04
Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii”...
Liga 2   |  22:23
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu...
SuperLiga   |  22:13
Românii n-au avut probleme în amicale. FCSB a demolat o echipă din liga a V-a din Olanda! Universitatea Craiova s-a impus cu Legia Varșovia