Constantin Grameni e sincer după remiza cu Oțelul: ”Îmi lipsește Louis Munteanu”
![Foto 1/1](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19220%2F172168360936204618.jpg&w=960&h=640&c=1)
Daniela Nicolescu | Publicat: 23.07.2024 00:43 | Actualizat: 23.07.2024 00:43
Oțelul Galați a primit vizita celor de la Farul, în a doua etapă a Superligii. Partida s-a încheiat cu o remiză, 0-0, la finalul căreia jucătorii Constantin Grameni (21 de ani) și Andrei Ciobanu (27 de ani) au tras câteva concluzii.
Oțelul Galați și Farul Constanța s-au întâlnit în a doua etapă a Ligii 1. Deși ”marinarii” lui Gheorghe Hagi au avut multe ocazii de a marca, partida s-a încheiat fără gol marcat, 0-0.
Grameni îi simte lipsa lui Louis Munteanu
După meci, Constantin Grameni a recunoscut că echipa are probleme în ofensivă, acolo unde se simte lipsa lui Louis Munteanu, cu care avea o relație foarte apropiată.
”Față de meciul trecut când nu am avut o prestație bună….a fost o îmbunătățire. Nu avem cum să fim mulțumiți, Olteleul e o echipă foarte bună, dar ne-am dorit victoria, muncim în continuare. Cred că e puțină neșansă, muncim la antrenamente, facem totul bine, dar pot rata și eu, și colegii, se întâmplă. Cred că vor veni și golurile.
(n.r. Se simte lipsa lui Louis Munteanu?) Se simte pentru că eu jucând cu el de la 7-8 ani, avem foarte multe relații de joc împreună, ne cunoșteam pe teren, mie îmi lipsește, dar Louis e la Fiorentina acum, noi trebuie să facem un joc bun cu jucătorii pe care îi avem, eu zic că de meciul viitor vom lega victorii.
(n.r. Dacă și-ar dori să se transfere) Nu știu, doar că nu mă ascund, orice jucător vrea să facă pasul în străinătate, eu îmi doresc, dacă va veni cât mai repede va fi bine. Dacă nu va veni…Eu sunt la Farul și voi da totul pentru echipă.
(n.r. despre pleacrea lui Edi Iordănescu de la echipa națională) Sincer cred că am același sentiment pe care îl are toată țară, de regret. Edi Iordănescu a făcut multe pentru echipa națională, normal că îmi pare rău pentru că am lucrat cu el la echipa națională și mi-a lăsat o părere bună”, a spus Constantin Grameni, la finalul meciului.
Andrei Ciobanu: ”Vreau să ating un nivel bun și de asta m-am întors la Farul”
Andrei Ciobanu a vorbit despre revenirea sa la echipa pregătită de Gheorghe Hagi. Fotbalistul este conștient că în ultimul timp nu a jucat foarte mult, însă a declarat că va face tot posibilul să revină la o formă mai bună, pentru a ajunge la echipa națională.
”Un meci de luptă, atât am putut în această seară, dar privim în față, urmează două meciuri importante pentru noi, acasă, și trebuie să luăm puncte. Nu mă îngrijorează că nu am luat punctele pentru că știm ce facem la antrenamente.
Am avut situații bune de a marca, dar mergem înainte. Mă bucur foarte mult că m-am întors, Mister m-a sunat și am acceptat imediat pentru că știu ce intenții are. Da, din păcate în ultimii doi ani nu am jucat așa mult, vreau să ating un nivel bun și de asta m-am întors la Farul”, a spus Ciobanu, după meci.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Dan Petrescu mai poate rămâne fără un jucător de bază în această vară. Cristi Balaj confirmă discuțiile: "Știu că se interesează cluburi și impresari"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19154%2F172158544996041fc1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dorinel Munteanu nu se vede pe banca naționalei României: ”Fiecare antrenor vrea acolo, dar eu nu mă gândesc la asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19222%2F172168496771500225.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Reacția surprinzătoare a lui Gică Hagi când a fost întrebat de echipa națională + Ce îl supără la Farul: ”Și soacra mea vede asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19221%2Fc150-f2010bb9-1721683928c0654fa5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![OFICIAL | Cel mai vechi străin din Superligă vine în Trivale. A preferat să plece de la Petrolul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19213%2F1721672137239e19b7.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Prepeliță, resemnat după eșecul echipei sale, în fața celor de la Sepsi: ”Sunt jucători care nu au mentalitate de învingători”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19215%2F1721674276740da4ac.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Sepsi a bătut cu greu la Buzău, dar ardelenii visează frumos: ”Vrem minim în play-off” + Jucătorul care face diferența: ”Felicit șefii că l-au adus, e preferatul meu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19214%2F17216736986b7c5f4d.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19146%2F17215640919b00ed89.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19073%2F1721458898a6115947.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Orașul de 67.000 de locuitori cu două stadioane moderne. Cum arată lucrările la arena care va costa 50 de milioane de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19089%2F172147548538986e1b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![2.700.000.000 € investește România în sisteme de apărare aeriană. Doar Bucureștiul e „acoperit”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FtcWHtov94Q0HR_36UGzNhtqbeTIESUV4_iO_F07ADEc%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzQ5ZTAzOTU2MzVlNWI1NzYxN2M5NDdlYWVlNjRkYjYwLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Marius Budăi anunță câți ani trebuie să fi muncit pentru o pensie mare la recalculare](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F3m7QxbqJ-qZ3L27br1ubIbP72cCayAmk2pCZcAhYXOk%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzAxMGI4OGNlOGE0NTc1NzMwOWVkM2UxNmE3ZjdkODg3LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cum să răcești berea în doar 7 minute? Două trucuri ce te vor ajuta în zilele caniculare](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F4g935HsEaHVnryvd0o9hzQ2swmHNGZERXYzS0E__CYE%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzlmNjEyZmY5MWY2NTU2YTlhNjUwZGU1MDBiMWI4YzNiLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Constantin Grameni e sincer după remiza cu Oțelul: ”Îmi lipsește Louis Munteanu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19220%2F172168360936204618.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Oțelul Galați - Farul Constanța 0-0. ”Neamțul” și ”Regele” au dat-o la pace](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19185%2F172168208209213853.jpg&w=540&h=360&c=1)
![OFICIAL | Cel mai vechi străin din Superligă vine în Trivale. A preferat să plece de la Petrolul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19213%2F1721672137239e19b7.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Prepeliță, resemnat după eșecul echipei sale, în fața celor de la Sepsi: ”Sunt jucători care nu au mentalitate de învingători”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19215%2F1721674276740da4ac.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Sepsi a bătut cu greu la Buzău, dar ardelenii visează frumos: ”Vrem minim în play-off” + Jucătorul care face diferența: ”Felicit șefii că l-au adus, e preferatul meu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19214%2F17216736986b7c5f4d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![OFICIAL | A lăsat pe CFR Cluj și merge să ajute o echipă de tradiție să promoveze în Superliga: ”Bine ai venit”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19208%2F17216647877ce1ce4a.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gloria Buzău - Sepsi OSK 1-2. Gazdele au avut un gol anulat în ultimele secunde. Victorie cu șansă pentru Sepsi](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19188%2F172167150278ada6ef.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Detalii despre starea de sănătate a lui Albion Rrahmani, după ce a părăsit gazonul în lacrimi: ”Astăzi a făcut RMN-ul”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19206%2F17216615209c2d6cbe.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)