exclusiv Cristi Săpunaru, criticat pentru gestul de la finalul partidei FCSB-Rapid 2-1. ”Dacă era la Sky Sports, era dat afară în secunda doi”
Galerie foto(8) Galerie foto (8 fotografii): Cristi Săpunaru, criticat pentru gestul de la finalul partidei FCSB-Rapid 2-1. ”Dacă era la Sky Sports, era dat afară în secunda doi”
Mihai Cheleș | Publicat: 22.12.2025 16:49 | Actualizat: 22.12.2025 21:33
Gestul fostului fundaș al Rapidului, Cristi Săpunaru (41 de ani), prin care a salutat scandarea galeriei giuleștene împotriva rivalilor roș-albaștri, direct din studioul Digi Sport, nu este privit cu ochi buni de toată lumea.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
La scurt timp după finalul partidei FCSB-Rapid, scor 2-1, duminică seară, Cristi Săpunaru a fost protagonistul unui moment controversat.
Aflat în studioul Digi Sport amplasat la Arena Națională, fostul fundaș a fost reperat și salutat de către galeria Rapidului. Apoi, luat de val, fostul căpitan al echipei din Giulești a ridicat mâna în semn de susținere pentru fanii ce scandau cu foc ”M**e, Steaua / M***e, Steaua”.

Costin Ștucan: ”Este bine? Hai să dăm împreună!”
Directorul editoral al iAMsport.ro, Costin Ștucan, consideră că după un asemenea gest, la o televiziune de renume precum Sky Sports, Cristian Săpunaru ar fi fost dat afară ”în secunda doi”.
În schimb, gestul noului analist Digi Sport a fost trecut cu vederea de către colegii de platou, de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat.
Prezenți la iAMsport Live, Alexandru David și Alessandro Caparco susțin că fostul fundaș s-a retras prea recent din activitate pentru a scăpa de vechile obiceiuri.
Costin Ștucan: Deci galeria Rapidului scanda, iar Săpunaru, analist DigiSport, se întoarce pe geam către galerie și face și el... . Tu îți dai seama?
Alessandro Caparco: E autentic. Nu s-a putut abține.
Alexandru David: De abia și-a strâns nădragii. Îți rămâne în instinct.
Costin Ștucan: Eu îmi imaginez doar atât, fără a fi ipocrit: mutăm studioul Digi la Sky Sports.
Alexandru David: Așa. Iar mă iei cu ăia. Ăia sunt prea profesioniști.
Costin Ștucan: Se scandează ceva obscen la adresa unei rivale, iar din studio unul dintre analiști s-ar întoarce și ar da și el (n.r. din mână).
Alexandru David: L-ar da afară din țară?
Costin Ștucan: Îți spun eu - l-ar da afară în secunda doi, da. I-au dat afară pe cei mai tari analiști pentru un comentariu scăpat legat de o femeie, o arbitră.
Alexandru David: Pentru că este apanajul progresismului pe care îl slujești tu.
Costin Ștucan: Deci e bine să dăm ... la televizor. Hai să dăm împreună!
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite







