Cum se simte Cristi Săpunaru după ce n-a prins niciun minut în startul campionatului: ”Am vorbit cu el”

Cristi Săpunaru are un gol pentru Rapid în sezonul 2023-2024 Galerie foto (1 fotografii): Cum se simte Cristi Săpunaru după ce n-a prins niciun minut în startul campionatului: ”Am vorbit cu el”

Cătălin Stroia   |   Publicat: 21.07.2024 20:17   |  Actualizat: 21.07.2024 21:59

Robert Niță (47 de ani) a dezvăluit cum se simte Cristi Săpunaru (40 de ani),căpitanul Rapidului, după ce Neil Lennon (53 de ani) nu i-a dat nicio șansă în startul campionatului.

Fostul jucător al Rapidului și a celor de la Foresta Suceava, Robert Niță, a asistat la partida giuleștenilor cu CFR Cluj, încheiată la egalitate, 2-2.

La fel ca în prima partidă a sezonului, cu UTA, căpitanul Rapidului a fost rezervă neutilizată.

Robert Niță: ”E normal să fie afectat”

Fostul mijlocaș a dezvăluit că a discutat cu Cristi Săpunaru după joc și a spus că fundașul central nu este mulțumit după ce a fost trecut rezervă.

”Referitor la Săpunaru, eu am mai stat o oră după meci. Au rămas două grupuri. Jucătorii care au jucat mai puțin, care au intrat pe parcursul meciului, și jucătorii care nu au jucat deloc. Au făcut un antrenament de completare, cum spun ei, și m-a impresionat Săpunaru.

Nu știu dacă a fost supărat sau nu, dar felul cum a făcut lansatele alea după finalul jocului… Chiar am vorbit la final cu Cristi, că m-a văzut că stăteam prin tribună p-acolo. Am vorbit câteva minute cu el. E clar că niciunui jucător nu îi convine să nu joace. E liderul echipei, e căpitanul echipei.

E normal să fie afectat. Păi era afectat Cîrjan anul trecut, care nici nu debutase la seniori. E afectat El Sawy. (n.r. – Cum ți s-a părut Săpunaru?) Concentrat pe ce are de făcut. Dornic să între și să arate că e un lider. Era trist.

Probabil și rezultatul. Se duce cu galeria, cântă, la tribuna a doua îi dă tricoul unui copil, face poze cu ei, dar nu ai cum să fii fericit. Anul trecut erai căpitanul echipei, integralist meci de meci și acum în două meciuri oficiale, deși se schimbă fundașii centrali, el nu intră. Nu are niciun minut în acest sezon”, a spus Robert Niță pentru Fanatik.

Cristi Săpunaru, om de bază sezonul trecut pentru Rapid

Sezonul trecut Cristi Săpunaru a jucat un rol important pentru formația din Giulești, fiind utilizat în 38 de partide în toate competițiile.

Fostul fundaș al celor de la Zaragoza și Porto a înscris un gol și a oferit o pasă de gol.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Surpriză totală înainte de Dinamo - Petrolul. Un ”câine” special a ridicat tribunele în aer când a intrat pe teren. Nimeni nu se aștepta la asta
Dinamo - Petrolul se joacă pe un gazon îmbibat cu apă. Cum au încercat organizatorii să rezolve problema
Dan Nistor, mesaj de încurajare pentru Alex Chipciu: ”Îi dedicăm victoria. A avut un deces în familie”
U Cluj - FC Hermannstadt 3-1. Victorie fără probleme pentru echipa lui Sabău

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Orașul de 67.000 de locuitori cu două stadioane moderne. Cum arată lucrările la arena care va costa 50 de milioane de euro
Liga 2  |  20 Iulie 2024, 14:27
3.
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
Ioan Ovidiu Sabău a anunțat obiectivul clubului: ”Au crescut pretențiile și asta vrem”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 23:11
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 21:00
Tensiuni la Maccabi Tel Aviv înaintea duelului cu FCSB. Cel mai bine cotat jucător forțează un transfer
Champions League   |  21 Iulie 2024, 20:52
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 20:17
UTA a pierdut cu Craiova, dar Mircea Rednic a râs de Mihai Rotaru: ”El mi-a zis ‘Strâmbulică'” + ”O să i se dea dreptate lui Mititelu”
Fotbal   |  21 Iulie 2024, 19:35
video ”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:45
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:31
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:23
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Ultrașii Rapidului, amenințați de Gino Iorgulescu din cauza unui banner? Ce s-a întamplat la meciul Rapid - CFR
SuperLiga   |  23:13
SuperLiga   |  23:11
Surpriză totală înainte de Dinamo - Petrolul. Un ”câine” special a ridicat tribunele în aer când a intrat pe teren. Nimeni nu...
SuperLiga   |  22:50
video Fanii Petrolului au ajuns la stadion cu 15 minute înainte de startul meciului. Cum au fost întâmpinați la arena Arcul de Triumf
SuperLiga   |  22:22
Începe ”operațiunea Paris”. O mare parte din delegația României a plecat spre capitala Franței
JO 2024   |  22:02
live score Dinamo – Petrolul 2-0, ACUM pe iAMsport. 2 meciuri, 2 goluri pentru Cîrjan, la Dinamo
SuperLiga   |  21:58
SuperLiga   |  21:52
SuperLiga   |  21:30