”E momentul să facem o recunoaștere oficială”. Gestul prin care Dinamo le mulțumește fanilor săi

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): ”E momentul să facem o recunoaștere oficială”. Gestul prin care Dinamo le mulțumește fanilor săi

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 07.09.2023 13:30   |  Actualizat: 07.09.2023 14:38

În cadrul unei conferințe de presă organizată în cursul zilei de joi, oficialii lui Dinamo au vorbit despre planul de reorganizare al clubului și au făcut un gest pentru a mulțumi suporterilor.

În cursul zilei de joi, Dinamo a organizat o conferință de presă în cadrul căreia s-au abordat diverse subiecte, planul de reorganizare al clubului fiind unul dintre cele mai importante.

Dinamo a retras tricoul cu numărul 12

Printre altele, oficialii ”roș-albilor” au mai dezvăluit că au hotărât să facă un gest de recunoștință față de suporterii echipei și au retras tricoul cu numărul 12.

Având în vedere ce s-a întâmplat, cred că este momentul ca noi toți să facem o recunoaștere oficială, o reverență în fața suporterului dinamovist și tocmai de aceea asistăm la un moment în care clubul trebuie să dea înapoi, măcar simbolic, fanilor care ne-au ajutat.

Ovidiu Burcă reprezintă toată partea din Dinamo care a fost susținută de fani,el a avut cât de cât grija necesară pentru a reuși ceea ce a reușit

Vom face o chestie simbolistică vom retrage numărul 12 în cinstea suporterului dinamovist pentru asta ne vom ridica toți în picioare și le mulțumesc tuturor pentru că ne-au ajutat să atingem acest moment” , a spus Andrei Nicolescu.

Ce a spus Ovidiu Burcă la conferința de presă

Și Ovidiu Burcă a vorbit despre schimbările pe care clubul din Ștefan Cel Mare urmează să le facă. Tehnicianul a ținut să mulțumească suporterilor pentru sprijinul acordat, precizând faptul că unul dintre motivele pentru care a vrut să pregătească formația ”alb-roșie” a fost chiar încurajarea venită din partea fanilor.

”În primul rând, vreau să încep prin a mulțumi din suflet suporterilor. De fiecare dată când am putut le-am mulțumit, avem parte și de acest simbol, retragerea numărului 12. Principalul motiv pentru care am venit la Dinamo a fost că în spatele echipei se află suporterii, iar echipa nu poate muri vreodată.

Lucrurile, la un moment, nu arătau bine, dar îmi doresc să înțelegem cu toții că totul se organizează cu suporterii. Știți foarte bine că ne aflăm într-o zonă de reconstrucție, nu este ușor să faci acești pași. Din nimic, am reușit să ajungem unde suntem astăzi.

Este o dinamică greu de gestionat, avem o bază, o structură, și sperăm că vom putea construi o echipă competitivă în acest sezon.” a declarat Ovidiu Burcă la conferința de presă.

11
este locul pe care se află Dinamo în clasamentul din Superligă.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul

Cele mai citite

Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Diverse  |  28 Mai 2024, 11:17
1.
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Special  |  28 Mai 2024, 21:30
2.
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Liga 2  |  28 Mai 2024, 16:20
3.
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Știri de ultimă oră din sport
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Europa League   |  30 Mai 2024, 18:27
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:48
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:29
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:56
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
OUT de la Dinamo! Jucătorul și-a anunțat plecarea: ”A venit timpul să ne spunem la revedere”
SuperLiga   |  20:12
OUT de la Dinamo! Jucătorul și-a anunțat plecarea: ”A venit timpul să ne spunem la revedere”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de...
SuperLiga   |  20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
SuperLiga   |  19:30
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
exclusiv Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin...
Diverse   |  19:15
Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin Ceaușescu, luați peste picior de fostul șef al LPF
exclusiv Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Diverse   |  19:00
Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”