FCSB este Steaua, conform contului oficial de Facebook al clubului lui Becali! Ce apare la descrierea paginii

Galeria stelista celebreaza castigarea Superligii in urma meciului dintre FCSB si CFR Cluj, desfășurat pe Arena Nationala din Bucuresti, 11 mai 2024 Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): FCSB este Steaua, conform contului oficial de Facebook al clubului lui Becali! Ce apare la descrierea paginii
Foto: sportpictures.eu  |   Galeria stelista celebreaza castigarea Superligii in urma meciului dintre FCSB si CFR Cluj, desfășurat pe Arena Nationala din Bucuresti, 11 mai 2024

Bogdan Silviu Răducan   |   Publicat: 15.05.2024 09:23   |  Actualizat: 15.05.2024 11:15

Campionii și-au actualizat pe pagina oficială de Facebook biografia, care ne anunță că FCSB a câștigat titlul cu numărul 27, pe lângă cele 23 de Cupe ale României, Liga Campionilor și Supercupa Europei. din palmares.

După 9 ani de așteptare, FCSB a câștigat un nou titlu de campioană, în urma unui parcurs foarte bun în actuala ediție de campionat.

Conform hotărârii instanței în procesul privind palmaresul, care nu mai poate fi întoarsă, acesta este doar al șaselea trofeu de Campioană a României pentru echipa lui Becali, după cele din 2005, 2006, 2013, 2014, 2015.

Celelalte titluri, 20 la număr, au fost atribuite Stelei, iar unul, cel din 2001, nu a revenit nimănui, deocamdată.

Cum arată acum pagina de Facebook actualizată a campionilor

Cu toate astea, pagina oficială de Facebook a campionilor a fost actualizată și prezintă titlul de anul acesta ca fiind al 27-lea din istoria grupării.

În plus, în palmares sunt trecute și ”23 trofee Cupa României, 6 trofee Supercupa României, 2 trofee Cupa Ligii, 1 trofeu Liga Campionilor și 1 trofeu Supercupa Europei”.

Foto 1/3

Situația paginii de Facebook a FCSB este cunoscută de către oficialii Stelei, care spun că palmaresul până în 1998 le aparține, dar așteaptă hotărârea instanței pentru perioada 1998-2003, după care vor notifica Federația despre decizia instanței.

Palmaresul până în 1998 este al nostru! Am spus că așteptăm și hotărârea instanței pentru perioada 1998-2003. Atunci vom notifica Federația exact cum va decide instanța”, a spus comandantul clubului militar, Ștefan Bichir, pentru Sport.ro.

Site-ul oficial al FCSB nu are nimic în categoria Trofee

Nu la fel stau lucrurile în ceea ce privește palmaresul FCSB de pe pagina oficială de internet a clubului.

Vara trecută, pentru a putea juca în Ghencea, FCSB a fost obligată de Steaua să modifice palmaresul afișat pe site-ul oficial.

Clubul lui Becali s-a conformat, dar într-un mod, să-i spunem, original și și-a închis site-ul pentru nu mai puțin de 9 luni, timp în care judecătorii au stabilit ce se întâmplă cu palmaresul Stelei.

Recent pagina de web a FCSB a fost redeschisă, iar în categoriile Povestea FCSB, Trofee și Recorduri nu este trecut nimic.

Foto 2/3


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu ezervele pe Giulești. Echipele de start
Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu ezervele pe Giulești. Echipele de start
Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu ezervele pe Giulești. Echipele de start
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB

Cele mai citite

Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Special  |  17 Mai 2024, 11:02
1.
Cu ce se ocupă copiii lui Florin Răducioiu: ”Nu trebuie să le fie rușine. Îmi doream mai mult pentru ei...”
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Special  |  16 Mai 2024, 21:54
2.
Câți bani a cheltuit Răducioiu în cei 10 ani petrecuți la Monaco: "Regret! Viața era foarte scumpă acolo..."
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
Tenis  |  17 Mai 2024, 12:44
3.
Presa internațională, reacție dură la adresa Simonei Halep după ce n-a fost invitată la Roland Garros: ”Au avut dreptate să nu îi acorde wildcard”
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
RECALCULARE Care pensionari iau 1.000 lei în plus la pensie, deși s-au pensionat înainte de 60 ani?
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
În ce an UE trimite trupe în Ucraina? „Dați apărare aeriană ori militari”! De ce e criticată România
Știri de ultimă oră din sport
Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu rezervele pe Giulești. Echipele de start
live score Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu rezervele pe Giulești. Echipele de start
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 19:40
Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu rezervele pe Giulești. Echipele de start
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 18:54
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 18:13
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Stranieri   |  19 Mai 2024, 17:40
Ce fac stranierii români. Adrian Rus și Vlad Dragomir au câștigat cupa în Cipru. Tătărușanu, fără replică în fața vedetelor lui Al Ahli
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 17:03
Neil Lennon este la București! Viitorul antrenor al Rapidului este așteptat pe Giulești la meciul cu FCSB
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 16:29
Oțelul Galați - U Cluj 0-2. ”Șepcile roșii” trec de Oțelul și joacă ultimul act pentru Conference League cu Universitatea Craiova
”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
foto ”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 15:05
”Bocciu” i-a vizitat pe rapidiști după eliberare și a postat o imagine din care lipsește un om de bază din Giulești: ”La luptă, tată!”
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
SuperLiga   |  19 Mai 2024, 14:19
Un jucător de la Rapid, pe lista de achiziții a celui mai titrat club din Europa! Giuleștenii vor în schimb vedeta lui FCU Craiova
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
live score Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu rezervele pe Giulești. Echipele de start
SuperLiga   |  19:40
Rapid - FCSB, de la 21:00, pe iAMsport.ro. Campionii, cu rezervele pe Giulești. Echipele de start
video Imagini emoționante pe Anfield Road unde Liverpool și-a luat adio de la Jurgen Klopp. Antrenorul a plâns când a auzit pentru...
Premier League   |  19:20
Imagini emoționante pe Anfield Road unde Liverpool și-a luat adio de la Jurgen Klopp. Antrenorul a plâns când a auzit pentru ultima dată ”You will never walk alone”
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a...
SuperLiga   |  18:54
Când aflăm ultima reprezentantă a României în cupele europene. Meciul dintre Universitatea Craiova și Universitatea Cluj a fost programat
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
SuperLiga   |  18:26
Dorinel Munteanu anunță finalul unui ciclu, la Galați: ”A fost frumos”. Măsurile anunțate pentru sezonul viitor
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
SuperLiga   |  18:13
Ioan Ovidiu Sabău și-a băgat în ședință jucătorii la pauza meciului cu Oțelul: ”A fost o discuție mai aprinsă”
Alex Chipciu recunoaște discuțiile cu FCSB: ”Nu pot să neg”. Când va lua decizia