Gabriel Glăvan a dezvăluit detalii despre cea mai grea perioadă petrecută la Dinamo: ”Nu îmi mai reveneam. M-am gândit să mă las”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Gabriel Glăvan a dezvăluit detalii despre cea mai grea perioadă petrecută la Dinamo: ”Nu îmi mai reveneam. M-am gândit să mă las”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 25.03.2024 15:49   |  Actualizat: 25.03.2024 15:31

Gabriel Glăvan, fostul director sportiv de la Dinamo, a vorbit despre perioada petrecută la clubul din Ștefan cel Mare.

Gabriel Glăvan a demisionat la finalul anului trecut din funcția de director sportiv al celor de la Dinamo. Fostul oficial al ”câinilor” a vorbit despre perioada petrecută în Ștefan cel Mare, dezvăluind care a fost momentul în care s-a gândit să renunțe la activitatea pe care o desfășoară.

Gabriel Glăvan: ”Ce s-a întâmplat după promovare a fost împotriva noastră”

Glăvan și-a amintit de barajul pe care Dinamo l-a câștigat cu FC Argeș, care i-a dat mari emoții fostului oficial.

”Presiunea rezultatelor n-ar fi trebuit să fie pusă la Dinamo, echipa nu era pe un trend ascendent, din contră. Mă gândeam că dacă ne întoarce FC Argeș o să mă las, nu-mi mai reveneam vreodată.

Turul a fost norocos, dar a fost și multă muncă, nu aveam buget, salarii, nimic, până să vină noua conducere. Dumnezeu ne-a ajutat să promovăm. Ce s-a întâmplat după promovare a fost împotriva noastră. S-a întors karma, dar acum lucrurile sunt pe drumul cel bun”, a spus Glăvan, pentru GSP.

Ce planuri are Gabriel Glăvan pentru perioada următoare

Fostul oficial al grupării din Ștefan cel Mare a vorbit și despre planurile sale de viitor, anunțat faptul că a discutat cu două echipe din România, însă prioritatea sa principală este de a pleca în Anglia.

”Nu e o prioritate să lucrez în România. Sunt două echipe cu care vorbesc, dar aștept să se termine campionatul. Au fost discuții de principiu, mi-aș dori să plec în Anglia, dar este mai greu de ajuns acolo.

Supărat nu sunt pentru că am plecat de la Dinamo, mi-am dat seama că în România e foarte greu să urmezi un plan pe termen mediu și lung, lumea nu are răbdare, am zis că e mult mai bine să plec afară.

Înțeleg ce înseamnă o structură. Eu degeaba spun de un proiect pe termen lung, dacă nu vin rezultate imediate înseamnă că nu e o treabă foarte bine făcută”, a adăugat fostul director sportiv.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
live score Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:06
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:08
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat...
SuperLiga   |  21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
live score Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
SuperLiga   |  21:06
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de...
SuperLiga   |  20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
SuperLiga   |  20:00
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Rezultate / Clasamente