Gest impresionant al celor de la Farul! Hagi s-a întâlnit cu puștiul care a plâns la înfrângerea cu Dinamo. Ce cadou i-a oferit

Farul Constanța este doar a treia echipă pe care o învinge Dinamo în acest campionat, după FC Botoșani și FC Voluntari. Galerie foto(12) Galerie foto (12 fotografii): Gest impresionant al celor de la Farul! Hagi s-a întâlnit cu puștiul care a plâns la înfrângerea cu Dinamo. Ce cadou i-a oferit
Foto: Facebook Farul Constanța  |   Farul Constanța este doar a treia echipă pe care o învinge Dinamo în acest campionat, după FC Botoșani și FC Voluntari.

Redactia   |   Publicat: 14.02.2024 17:26   |  Actualizat: 14.02.2024 18:49

Farul a pierdut pe teren propriu în fața celor de la Dinamo, scor 0-2. Un puști a fost surprins plângând după ce ”câinii” au înscris al doilea gol, iar ”mainarii” l-au găsit pe micuț câteva zile mai târziu și l-au premiat.

Jucătorii celor de la Farul, alături de Gică Hagi, i-au făcut cadou o minge semnată și mai multe produse cu însemnele echipei.

În plus, cel mic a avut bucuria să petreacă mai multe momente alături de favoriți și de Gheorghe Hagi.

”A impresionat o țată întreagă”

Întâlnire emoționantă pentru Dumi, fanul farist de 6 ani care a impresionat o țară întreagă cu lacrimile vărsate pentru Farul.

Clubul nostru i-a făcut o surpriză de proporții micului farist, iar Dumi s-a întâlnit cu managerul tehnic Gheorghe Hagi și cu jucătorii fariști. Dumi a primit un cadou special, o minge semnată de cel mai mare fotbalist din istoria României.

În vestiar, fotbaliștii fariști l-au întâmpinat cu aplauze, iar căpitanul Ionuț Larie i-a oferit un tricou cu semnăturile tuturor jucătorilor, dar și alte materiale promoționale cu însemnele clubului nostru”, s-a arătat în comunicatul celor de la Farul.

Momentul emoționant la Farul-Dinamo

Puștiul venise la stadion optimist că echipa sa favorită va obține o nouă victorie și se va apropia de podium. Toate șansele păreau a fi de partea campioanei, care întâlnea echipa de pe ultimul loc, cu 3 eșecuri din tot atâtea meciuri în 2024.

Avertismentele lui Gică Hagi, care anunța că Farul nu este favorită cu Dinamo, nu au fost luate în seamă de jucătorii lui. Dinamo a fost echipa mai bună și s-a impus la Constanța. La 2-0 pentru oaspeți, camerele de luat vederi au surprins un moment emoționant.

Un tânăr susținător al Farului plângea de supărare, din cauza rezultatului de pe tabelă. Puștiul nu a putut fi consolat de cei din jur. Lacrimile lui nu au schimbat, însă, din păcate pentru suporterii Farului, nimic în evoluția palidă a ”marinarilor”.

Farul Constanța își poate lua revanșa față de fani la Sepsi Sfântu Gheorghe, luni, 19 februarie, de la ora 17:30. Duelul cu Sepsi este unul de maximă importanță pentru dobrogeni, mai ales că și formația covăsneană se luptă pentru un loc de play-off.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Farul – Rapid 3-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Rapidiștii, KO în 2 minute
Farul – Rapid 3-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Rapidiștii, KO în 2 minute
Farul – Rapid 3-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Rapidiștii, KO în 2 minute

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Stranieri   |  24 Aprilie 2024, 18:46
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:45
U Cluj - Poli Iași 1-0. Victorie fără emoții pentru gazde
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României   |  24 Aprilie 2024, 18:39
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 18:08
Nu există pace între CSA și FCSB: "Palmaresul e al nostru!"
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de...
SuperLiga   |  20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
SuperLiga   |  20:00
Imaginea neputinței: Dan Șucu, cu fața în palme după golul Farului cu Rapid
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
investigatie iamsport.ro Misterul de la Hamangia: conturi cu numele titularilor și rudelor, pariuri pe înfrângere la scor. Primarul: “Am auzit și eu,...
Special   |  19:00
Misterul de la Hamangia: conturi cu numele titularilor și rudelor, pariuri pe înfrângere la scor. Primarul: “Am auzit și eu, sunt vagabonzi dacă au făcut”. Apare “X”, alt văr al Simonei Halep
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Stranieri   |  18:46
Omul trecut prin curtea FCSB-ului este gata să ridice trofeul deasupra capului: "Eu cred că e imposibil să ne scape titlul"
Rezultate / Clasamente