Gestul ”extrem” la care recurge Gigi Becali ca să ia primul titlu după 9 ani de așteptare. Veste mare pentru fotbaliști

Gigi Becali este aproape de titlu după o pauză lungă Galerie foto (1 fotografii): Gestul ”extrem” la care recurge Gigi Becali ca să ia primul titlu după 9 ani de așteptare. Veste mare pentru fotbaliști
Foto: sportpictures  |   Gigi Becali este aproape de titlu după o pauză lungă

Radu Bordei   |   Publicat: 04.04.2024 19:21   |  Actualizat: 04.04.2024 20:19

Gigi Becali este aproape de titlul pe care îl așteaptă de 9 ani de zile. Pentru asta, latifundiarul este pregătit să recurgă la o metodă la care nu a mai apelat de foarte mult timp. Este o veste bună pentru jucătorii lui Pintilii și Charalambous.

Meciul cu Universitatea Craiova, de sâmbătă seara, se poate dovedi decisiv pentru lupta la titlu. Cu un succes, FCSB ar fi aproape campioană. Doar o victorie a oltenilor ar mai menține suspansul în play-off.

Gigi Becali mută decisiv în lupta la titlu

Gigi Becali este și el conștient de importanța meciului cu Universitatea Craiova. De aceea, finanțatorul FCSB a decis să meargă în cantonament pentru a discuta direct cu jucătorrii, lucru care se întâmplă foarte rar. Mai mult, Becali este pregătit să ofere și o primă pentru această partidă.

Este o formă de motivare la care Becali nu a mai apelat de ani buni. De altfel, omul de afaceri a spus de fiecare dată că fotbaliștii au prevăzute în contract prime uriașe dacă iau titlul și duc echipa în grupele unei competiții europene. Dar Becali a renunțat la premierea la meciurile din campionat, indiferent de adversarul întâlnit. Acum este gata să treacă peste această regulă.

”O să mă duc eu acum să vorbesc în cantonament. Voi discuta cu jucătorii. Le zic că dacă vor câștiga meciul cu Craiova, sunt campioni. Mă duc, poate dau și o primă! Să văd. Încă nu știu, eu mă despart greu de bani. Poate nici nu le dau. O să văd.

Noi dacă batem, suntem campioni. Rapid joacă cu CFR. Mergem la 10-12 puncte, gata”, a comunicat Becali, citat de Fanatik.

Calificarea îi îmbogățește pe Coman & co

Chiar dacă patronul roș-albaștrilor nu le va oferi nicio primă fotbaliștilor pentru meciul cu trupa din Bănie, aceștia pot da lovitura dacă își asigură titlul și apoi merg cu FCSB în grupele Ligii Campionilor sau Europa League. Becali pune la bătaie niște prime uriașe pentru România.

”Dacă se califică în grupele cupelor europene vor lua fiecare câte 100.000, 200.000 sau 300.000 de euro”, a mai precizat patronul celor de la FCSB


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Alex Albu, dezvăluiri despre plecarea de la Rapid: ”Am avut o discuție cu Angelescu în vestiar” / ”Mă așteptam să vină Șumudică!” Când semnează cu noua echipă
Alex Albu, dezvăluiri despre plecarea de la Rapid: ”Am avut o discuție cu Angelescu în vestiar” / ”Mă așteptam să vină Șumudică!” Când semnează cu noua echipă
Alex Albu, dezvăluiri despre plecarea de la Rapid: ”Am avut o discuție cu Angelescu în vestiar” / ”Mă așteptam să vină Șumudică!” Când semnează cu noua echipă
Petrolul a mai bifat un transfer. Fotbalistul cu peste 170 de meciuri în Superliga a semnat pe doi ani
Petrolul a mai bifat un transfer. Fotbalistul cu peste 170 de meciuri în Superliga a semnat pe doi ani
Petrolul a mai bifat un transfer. Fotbalistul cu peste 170 de meciuri în Superliga a semnat pe doi ani
Daniel Pancu, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman: ”Nu poate juca la o echipă mare din Europa!”
Daniel Pancu, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman: ”Nu poate juca la o echipă mare din Europa!”
Daniel Pancu, verdict dur despre transferul lui Florinel Coman: ”Nu poate juca la o echipă mare din Europa!”
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Dinamo
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Dinamo
OFICIAL | Internaționalul român a semnat cu Dinamo
Avertismentul lui Răzvan Lucescu pentru Neil Lennon: "Mulți își dau cu părerea"
Avertismentul lui Răzvan Lucescu pentru Neil Lennon: "Mulți își dau cu părerea"
Avertismentul lui Răzvan Lucescu pentru Neil Lennon: "Mulți își dau cu părerea"

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  19 Iunie 2024, 17:57
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit <Lex Halep> pe care o cerea Boris Becker!
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Tenis  |  18 Iunie 2024, 10:33
2.
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Fotbal  |  17 Iunie 2024, 11:18
3.
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
Știri de ultimă oră din sport
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  20 Iunie 2024, 00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  20 Iunie 2024, 00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 22:29
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
video Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:54
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:02
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 20:17
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
EURO 2024   |  00:34
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Corespondență EURO Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
EURO 2024   |  23:31
Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
exclusiv Răzvan Raț a stabilit top 5 al celor mai buni fundași stânga români: ”Eu pe locul 3!” Pe cine a pus pe prima poziție