Gigi Becali, ironii acide la adresa Rapidului: ”Nu o să ia titlul cu jucători pe care i-am dat eu afară”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Gigi Becali, ironii acide la adresa Rapidului: ”Nu o să ia titlul cu jucători pe care i-am dat eu afară”

Publicat: 02.06.2023 13:53   |  Actualizat: 02.06.2023 14:24

În cadrul unei conferințe de presă de la palatul său, Gigi Becali a ironizat alegerile făcute de Rapid și i-a sugerat lui Dan Șucu să facă investiții mai mari dacă își dorește ca echipa giuleșteană să se lupte la titlu sezonul viitor.

Răzvan Oaidă este unul dintre jucătorii pe care Gigi Becali i-a dat afară de la FCSB, imediat după ce echipa pe care acesta o finanțează a pierdut titlul în fața celor de la Farul.

Oaidă a fost recent prezentat la Rapid, iar formația din Giulești și-a propus ca în această vară să facă toate transferurile necesare pentru formarea unei echipe gata să câștige campionatul în anul centenarului.

Finanțatorul FCSB-ului a ironizat alegerea făcută de Rapid și i-a sugerat lui Dan Șucu să investească mai mult, dacă vrea cu adevărat să se lupte pentru titlu sezonul viitor.

Becali, ironii la adresa Rapidului

”Dacă vorbim de Rapid că ia titlul... (n.r. - păi l-au luat pe Oaidă) De la cine l-au luat? Păi ei vor să câștige titlul cu jucătorii pe care-i dau eu afară? Bine, mă, lasă-i în pace să vorbească.

E problema lor, dar n-o să ia titlul, vorbind serios. Dacă vrei să-l iei, trebuie să dai un milion, un milion jumate, 700.000 pe un jucător”, a spus Becali.

Milionarul din Pipera, a ales să nu îi mai prelungească contractul lui Răzvan Oaidă, așa că acesta nu a stat pe gânduri și a semnat imediat cu Rapid, echipă ce a câștigat împotriva FCSB-ului cu scorul de 5-1, pe Arena Națională

Oaidă a ”trădat” FCSB

“Mă bucur să mă aflu aici. Pentru mine este o emoție specială, o bucurie. Mă bucur să fiu în Giulești.

Când a venit oferta de la Rapid am fost încântat, am primit foarte bine această ofertă. Impresarul meu m-a contactat, mi-a spus despre ce este vorba. M-a încercat un sentiment aparte în momentul în care m-am decis să merg la o rivală a fostei echipe. Cunosc acest club, știu că este un club foarte mare. Acesta este lucru care m-a motivat foarte tare”, a spus Oaidă.

În sezonul proaspăt încheiat la FCSB, în 22 de partide, jucătorul nu a reușit să dea gol și a avut o singură pasă decisivă.

În ciuda ironiilor lui Gigi Becali, Rapid speră la titlu și va face tot posibilul să mulțumească suporterii în anul centenarului.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Vadim Rață se transferă la o echipă de tradiție din Superliga
Vadim Rață se transferă la o echipă de tradiție din Superliga
Vadim Rață se transferă la o echipă de tradiție din Superliga
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge

Cele mai citite

Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
SuperLiga  |  20 Mai 2024, 19:46
1.
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Diverse  |  19 Mai 2024, 15:30
2.
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
”Hagi sau Dobrin?” Victor Becali a răspuns fără să stea pe gânduri! Pe cine a numit ”Dumnezeul fotbalului”
”Hagi sau Dobrin?” Victor Becali a răspuns fără să stea pe gânduri! Pe cine a numit ”Dumnezeul fotbalului”
Starurile fotbalului  |  21 Mai 2024, 18:03
3.
”Hagi sau Dobrin?” Victor Becali a răspuns fără să stea pe gânduri! Pe cine a numit ”Dumnezeul fotbalului”
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
Știri de ultimă oră din sport
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  21 Mai 2024, 22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 22:04
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 21:51
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
foto Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Diverse   |  21 Mai 2024, 21:19
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Editorial Ștefan Beldie: ”Se bucură cu adevărat gloriile și foștii jucători ai lui Dinamo dacă se salvează echipa?”
Editorial Ștefan Beldie: ”Se bucură cu adevărat gloriile și foștii jucători ai lui Dinamo dacă se salvează echipa?”
Editorialisti   |  21 Mai 2024, 20:41
Editorial Ștefan Beldie: ”Se bucură cu adevărat gloriile și foștii jucători ai lui Dinamo dacă se salvează echipa?”
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:16
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Meme Stoica, despre cum face Gigi Becali schimbările la FCSB: ”Ne dă frisoane”. Ce se întâmplă în timpul meciurilor
SuperLiga   |  09:20
Meme Stoica, despre cum face Gigi Becali schimbările la FCSB: ”Ne dă frisoane”. Ce se întâmplă în timpul meciurilor
exclusiv Vadim Rață se transferă la o echipă de tradiție din Superliga
SuperLiga   |  08:29
Vadim Rață se transferă la o echipă de tradiție din Superliga
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că...
SuperLiga   |  08:00
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Echipa Națională   |  23:28
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești:...
SuperLiga   |  23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”