Hagi a ”explodat” în drum spre vestiare! Dialogul cu Horațiu Feșnic: ”De ce ai VAR? Marele șmecher ce ești”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Hagi a ”explodat” în drum spre vestiare! Dialogul cu Horațiu Feșnic: ”De ce ai VAR? Marele șmecher ce ești”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 12.11.2023 10:24   |  Actualizat: 12.11.2023 12:33

Farul și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 16 din Superliga. La finalul meciului, Gheorghe Hagi (58 de ani) s-a certat cu Horațiu Feșnic, iar centralul i-a arătat cartonașul roșu.

Farul Constanța a fost foarte aproape de o victorie în meciul contra celor de la Hermannstadt.

Andrei Artean a marcat în minutul 26, iar în ciuda faptului că ”marinarii” au dominat meciul de la Ovidiu, formația pregătită de Marius Măldărășanu a egalat în prelungirile reprizei secunde, prin Baba Alhassan.

Dialogul dintre Gheorghe Hagi și Horațiu Feșnic

La finalul meciului, Gheorghe Hagi s-a îndreptat către Horațiu Feșnic, reproșându-i un fault suferit asupra lui Larie, înaintea golului egalizator.

Centralul i-a arătat cartonașul roșu, moment în care conflictul verbal a degenerat și a continuat și în tunelul care ducea la vestiare.

E fault! E fault și nu ai dat! De ce ai VAR?! Marele șmecher de la Cluj ce ești! -ar fi strigat Gică Hagi în direcția lui Horațiu Feșnic, conform Gsp.

Gică Hagi: ”El se comportă așa să iasă în evidență!”

Hagi a ținut un discurs extrem de dur la adresa lui centralului Horațiu Feșnic și și-a lăudat echipa pentru prestație, chiar dacă rezultatul nu a fost cel dorit.

În fotbalul sunt moment și momente, se pare că nu gestionăm bine lucrurile cu toate că jucăm bine. Nu are rost, nu trebuie vorbit de echipa noastră, ci de domnul arbitru.

M-am dus să îl intreb de ce nu a dat fault, dacă avem VAR. Dacă s dadea un gol, revenea la fază. L-am întrebat, de ce nu a dat fault. Mi-a dat direct roșu. Normal că după i-am zis și eu una-doua.

Atâta aroganță, atât de plin de el. E dreptul meu, el să se comporte de așa manieră, să iasă el în evidență. 100% e fault. De ce cei de la VAR nu au dat?

Din faza aia am luat gol, ce să explice. Avem patru egaluri, e clar că ceva nu funcționează. O să analizăm, probabil așa e fotbalul, învătăm în fiecare zi câte ceva.

De ce să vorbim de altceva înafara de erorile de arbitraj? Ce bine ca i-ai dat lui Hagi roșu, gata, te-au văzut toți. Că m-am dus să îl intreb de ce nu a dat fault. E prea clară, daca nu tăceam, dar era fault clar la Larie, este fault. Dacă nu, am eu o problemă și nu înțeleg fotbalul

(n.r De ce nu mai ies lucrurile la Farul) E prea la cald să zic. Cu toate că cred că știu. Să zic așa cum le-am zis și lor, trebuie să joci 90 de minute fotbal, nu doar 60. Cum jucam anul trecut.

Totul înseamnă putere, fizica psihică. În fotbal sunt atât de multe situații. În momentul de față, cei de pe bancă nu aduc ceva în plus. Nu e bine, trebuie să aducă prospețime.

(n.r e bună pauză pentru meciurile naționalei?) Trebuie să muncim în această perioadă, trebuie să remediem. Ar fi bine ca România să vină calificarea, ne lipsește, îi lipsește succesul. Cred că cu toți ne dorim lucrul asta,” a spus Gică Hagi după remiza cu Hermannstadt.

7
este locul ocupat de Farul Constanța, în calsamentul SuperLigii.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Internaționalul dorit de Dinamo, pe lista celor de la Rapid! Fotbalistul i-a pus ”în așteptare” pe giuleșteni
Internaționalul dorit de Dinamo, pe lista celor de la Rapid! Fotbalistul i-a pus ”în așteptare” pe giuleșteni
Internaționalul dorit de Dinamo, pe lista celor de la Rapid! Fotbalistul i-a pus ”în așteptare” pe giuleșteni
OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul
OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul
OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul

Cele mai citite

Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Diverse  |  15 Iulie 2024, 09:41
1.
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Diverse  |  15 Iulie 2024, 11:09
2.
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Diverse  |  14 Iulie 2024, 12:43
3.
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Știri de ultimă oră din sport
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  16 Iulie 2024, 18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  16 Iulie 2024, 17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Fotbal   |  16 Iulie 2024, 17:14
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:32
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Champions League   |  16 Iulie 2024, 16:16
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:05
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
foto Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:00
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
UEFA a anunțat cea mai bună echipă a Campionatului European! Un român a votat alături de nume precum Rafa Benitez sau Fabio Capello
UEFA a anunțat cea mai bună echipă a Campionatului European! Un român a votat alături de nume precum Rafa Benitez sau Fabio Capello